"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Görsel Pazarlama İle Müşterilerinizi Etkileyin

Görsel pazarlama, teknoloji ve sosyal medya içinde en ilgi çekici trendlerinden biri. Sosyal medya katılımını artırmak için görsellerin kullanımı her geçen gün önemini arttırıyor.

"Görsel pazarlama ile markalar pazarda fark yaratacaktır."

Akıllı mobil cihazların piyasaya girmesiyle birlikte bir çok sektörde olduğu gibi, emlak sektöründe de yaşanan gelişmeler baş döndürücü. Özellikle tabletler bir nevi dijital birer katalog olarak karşımıza çıkıyor. Bir evi incelemek isteyen müşteri görsellerin kalitesiyle organik bir bağ kurarak ilgilerini çekiyor. Artık teknoloji emlak dünyasında egemenliğini ilan etmiş bir yapıya sahip. Binlerce kelimeden oluşan bir dairenin özelliğini tek bir görsel ile anlatmak hem müşteriler hem de satıcılar için çok kolay bir yol.

Facebook, İnstagram ve Pinterest gibi sosyal medya siteleri 2012 yılında görsel pazarlama çalışmalarına önem vermeye başladıkları yıl oldu. Emlak firmaları pazarlamış oldukları ürünleri içerikten daha çok görsel olarak müşterilerine sunmanın önemini kavramaya başladılar. Görsel içeriğin müşteri deneyimleri açısından da önemi büyük. Müşterilerin içerikten önce ilk baktığı yerin görseller olması da şaşırtıcı değil.

Büyük markalar gibi dijital dünyada etkili olmak için bazı ipuçları

  • Blogunuza veya web sitesi üzerinde şaşırtıcı, zorlayıcı, keyifli içerik sağlayın. Emlak özelliklerini ön plana çıkaran yüksek çözünürlüklü fotoğrafları kullanın. İlan başlığınız emlak resimleri ile örtüşmeli. Emlak içeriğinizi sıkıcı olmayan bir üslupla anlatın.
  • Facebook, İnstagram, Twitter veya Pinterest kullanırsanız, web sitenize önemli oranda trafik çekersiniz. Bulunduğunuz bölgenin ismini kullanarak paylaşım yapmalısınız. Panonuzda ''Rüya Evler'' (çok fazla var!) adında Pinterest'te bir paylaşımda bulunmaktan kaçının. "Maslak'ta Rüya Evler'' en doğru paylaşımdır. Her fotoğrafınızın ziyaretçileri olmalıdır. Sadece paylaşımda bulunmak bir işe yaramayacağı için pazarlamadan daha çok hobi olarak paylaşımda bulunmuş olursunuz.
  • Emlağınızın en değerli özelliği konusunda dikkatli olun. Bu konu kafanızı karıştırabilir. Emlağın en değerli yeri neresi? Öne çıkaracağınız özelliklerin resimlerini farklı açılardan çekin. Resimlerin üzerine hiç bir şey yazmadan yayına verin.
DİĞER HABER
12 Şubat 2013