Mail listemize abone oldunuz mu?
Hayranları Neden New York Milyon Dolarlık Listelemenin Sahte Bir Reality Şovu Olduğunu Düşünüyor?

Bravo'nun Milyon Dolarlık Listeleme New York'u dokuz sezon boyunca başarılı oldu. Ancak hayranlar gösterinin iddia edildiği kadar gerçek olduğunu düşünmüyor.

Bravo'nun popüler dizisi Million Dollar Listing New York, dokuz sezondur hayranlar arasında bir hit oldu, ancak New York'taki brokerleri çevreleyen drama, hayranların neyin gerçek neyin sahte olduğunu merak ediyor. İzleyiciler Ryan Serhant, Fredrik Eklund, Luis Ortiz, Tyler Whitman, Steve Gold ve yeni gelen Kirsten Jordan, 2012'den beri lüks evler satmaya çalışıyor.  Ancak hayranlar şovun gerçek olmadığını düşünmeden edemiyor.

New York Milyon Dolarlık Listeden Sahneler

Emlak TV şovları yıllar içinde giderek daha popüler hale geldi. Flip Or Flop , Property Brothers, Fixer Upper ve House Hunters gibi şovlar HGTV'de milyonlarca izleyiciyi kendine çekti. Ancak New York Times, Property Brothers'ın temelde senaryo ürünü bir program olduğunu  bildirdikten sonra, fanatik izleyiciler diğer emlak şovlarını sorgulamaya başladı. Yerel bir emlakçının yardımıyla bir eve taşınmak isteyen bireyleri, çiftleri veya aileleri takip eden bir gösteri olan House Hunters, gösteriyi senaryolaştırdığını ve hatta House Hunters International'ın bir parçası olması için genç oyuncuları işe aldığı ortaya çıktı.

Büyük hayran kitlesine sahip tv programı New York'ta Milyon Dolar Listesini izleyiciler gerçek buluyor mu? Yoksa kendilerini kandırılmış mı hissediyorlar?

Realite şovlarının çoğu gibi, MDLNY izleyicileri de gösterinin bir şov olduğunu düşünüyor. Bazı haberlere göre, bu varsayımda yanılmıyorlar. The New York Times'daki bir makalede, 1. sezonda Fredrik Eklund ile aynı aracı kurumda çalışan Holly Parker, tv programında Open House gösterimi yapılan evlerin daha önceden satılmış olduğunu ayrıca sahneleri ve kurguları kronolojik sıranın dışında yeniden çekildiğini söyledi. Örneğin, kamera ekipleri ara sıra bir sahneyi günün farklı bir saatinde, gerçekte bir araya geldikleri zamandan farklı bir zamanda çekiyorlar.

Kurgu olduğu her halinden belli olmuyor mu?

Hayranlar, programdaki bazı dramaların reytingleri artırmak için üretildiğini düşünüyor. Yapımcıların, izleyicilere daha eğlenceli hale getirmek için kurmaca senaryo üretmesi alışılmadık bir durum değil. Buna karşılık, bazı şovlar reytingleri artırmak için inandırıcılığı olmayan kurgu diyaloglara maruz kaldı; ancak, Selling Sunset gibi hit şovlar kendi yapımlarının gerçek olduğunu iddia ediyor.

Ülkemizde bir özel tv kanalında yayınlanan, ancak kurgu olduğu bariz anlaşılan ve kısa sürede yayından kaldırılan emlak şovunu hatırlayanlar olacaktır.

Ryan Serhant

Şovun hayranları ve diğer oyuncular, emlak franchise şirketinin gerçekliğinden şüphe duymuş veya buna karşı konuşmuş olsa da, Ryan Serhant, gösterinin %100 gerçek olduğunu söyleyerek Million Dollar Listing New York'u savunuyor . The Property Brothers ve diğer realite TV şovlarından farklı olarak, 38 yaşındaki oyuncuya göre ne tekrarlar söz konusu ne de işin içinde oyunculuk var. Ryan, Huffington Post'a gösterinin "insanların muhtemelen anladığından çok daha gerçek" olduğunu söylüyor. "Her şey organik, her şey gerçek."

Gerçek ya da sahte, izleyiciler hala New York'taki brokerlerı ve sattıkları lüks evleri izlemeye ve takip etmeye doyamıyor.

DİĞER HABER
08 Ekim 2021