"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Her Birimiz Emlak Sektörünün Geleceğini Şekillendiren Birer Medya Olabiliriz

Günlük hayatının çoğunda tüketen, içerik oluşturan ve okuyan bir ekip olarak, haber sektöründe dönüşüm geçiren zamanlarda yaşadığımızın farkındayız. Pek çoğumuzun kariyerinin PR bölümünde medyanın gücü ve etkisi büyüktür. Neredeyse bir şeyin önemli olup olmadığına son karar veren merci medyadır. Medya, mutlak güce sahip bir eşik bekçisi olarak karşımızda duruyor.

İçerik, basılı ortamdan dijital ortama aktarılırken, medya ise iş dünyasındaki mesleki profesyonellerin tükettiği şeyleri takip etmeye devam etti. Ancak süreç içinde medya, elinde tuttuğu bu gücü özgür bıraktığı içerik nedeniyle kaybetti. Bu noktada artık geri dönüş yoktu. Cinler şişeden çıktı ve her şey özgürleşti. Artık her şey, herkesin tüketmesi için serbestti.

Sonuç olarak reklam gelirleri oldukça dramatik bir hızla inişe geçti ve abartısız bir şekilde tarihe karıştı. İçerik, artık Wordpress sitesi kurulmuş harika bir blogdan üretilip yayılabiliyor. İçerik, artık sosyal medyada insanlar tarafından paylaşılarak yayılabiliyor. Hem profesyoneller hem de şirketler tarafından içerik sağlanabiliyor. Geleneksel ticaret medyası, yavaş yavaş yok olmaya doğru ilerliyor.

Peki, bütün bunlar bizi nereye götürüyor? Sıradaki ne?

Gelecekteki içeriğin neye benzeyeceğini anlamak istiyorsanız, bakacağınız yer Spotify olmalıdır. Çünkü Spotify içerik üretmez, kitleleri kendi benzersiz tercihlerine göre düzenler.

Emlak sektörü, yakında güçlü bir trend etkisi olacak olan müziğin, haberlerde ve bilgilerde yeni norm haline geleceğini fark edecek. Aynı konsepte sahip olan Apple News’i düşünün. Tüketicilerin baktıkları konuya ve ilgi alanına göre düzenlenen haberler…

Değer yaratan şeyler üretmek bizim kaynağımız.

Ve bu trendin heyecan verici kısmı, ticaret medyasının geride bıraktığı boşluğu doldurmak için daha orijinal bir içeriğin yaratılmasına imkân tanıması olacak. Dürüst olmak gerekirse, iş hayatımızda göreceğimiz en heyecan verici ve etkileyici değişimin bu olacağınızı göreceğiz. Profesyoneller ve şirketler, kendi uzmanlıklarını sergileyerek ve endüstri ile paylaşarak yeni birer medya aracı haline gelecekler.

Ancak bu eğilimden ve büyük fırsattan tamamen yararlanmak için, sitenizin ve bloğunuzun içeriğinin nereye gittiğini anlamak çok önemlidir. Spotify’a geri dönelim. Bu platformda insanlar sadece beğendiği şarkıları alıyor ve bunları insanlarla paylaşıyor. İşte gayrimenkul içeriğinin geleceği de buna benzeyecek. Facebook’ta olanlar için de aynı şey geçerli. Her şey kitlelere, gruplandırmaya yöneliktir. Her şey küratörlüdür.

Emlakbroker.com da bu yüzden vardır. Biz emlak sektörünün Türkiye’deki Spotify’ıyız. Ekip olarak her gün makalelerimiz ile emlak sektörüne dair koca bir kütüphane oluşturuyoruz. Binlerce kaynak sunuyoruz. Ve her bir içerik parçası analiz edilerek size düzenli olarak emlakbroker.com üzerinden iletiliyor.

Üstelik içeriğimiz ücretsiz ve kaliteli…

Ayrıca üzerinde titizlikle çalıştığımız yeni projelerimiz çok yakında yayında olacaktır. Yeni projelerimizin  yayına  girmesiyle birlikte daha fazla kaliteli içerik üreteceğimizi ve emlak danışmanları dünyasına çok farklı değerler katacağımızı da buradan bildirmiş olalım.

Emlakbroker.com olarak içerik üreticilerine tavsiyelerimiz:

  • Daha az değil, daha fazla içerik oluşturun.
  • Takipçilerden faydalanmak için geniş kitlelere sahip diğer içerik üreticileri ile bağlantı kurun.
  • İçeriğinizin, insanların benzersiz ilgi alanlarına dokunduğundan ve ulaştığından emin olun.
  • Sosyal medya platformlarında mümkün olduğunca çok paylaşım yapın.
  • Neyi sevdiklerini veya sevmediklerini anlamak için kitleniz ile iletişime geçin.
Yazmanın keyfine varın.

Talebin nerede ve ne olduğunu görmek için her geçen gün daha iyi içerikler üretin. Önümüzdeki birkaç yıl içinde, yeni içerik kaynaklarının patlayacağına inanıyoruz. İnsanların haber aldığı platformların varlığı bizlere bağlıdır. İçeriğinizi nasıl ön plana çıkaracağınızı anlama yeteneği ise her zamanki gibi son derece önemli olacak.

Türkiye’de emlak sektörünün içerik sağlayıcısı olarak lider konumumuzu sürdüreceğiz. Her gün daha fazla içerik ve daha kaliteli bir kaynak olarak karşınızda olacağız. 

DİĞER HABER
01 Ağustos 2019