Mail listemize abone oldunuz mu?
Her Emlakçının Mevcut Konut Piyasası Hakkında Bilmesi Gereken On Gerçek

Danışmanların müşterilerine etkin bir şekilde hizmet edebilmeleri için pazarı anlamaları çok önemlidir. Bir müşterinin bütçesi ve ihtiyaçları için doğru evi bulmak söz konusu olduğunda, konut değerlerinden ipotek oranlarına kadar tüm faktörler önemlidir. Doğru fiyatlandırma, mülk satın almak veya satmak isteyen bir müşteri için kritik öneme sahiptir.

Sektörün içinde veya dışında herkesin ortak konuştuğu konular var, konut piyasasında. Gerçekliği çarpıtma sahasının içinde yer alan tüm bilgiler gerçekleri yansıtmıyor, aynı zamanda alıcı ve satıcıların doğru karar vermesini engelliyor.

Bilgi kirliliğinin önüne geçmek ve sektörü bilinçlendirmek adına her emlakçının mevcut konut piyasası hakkında bilmesi gereken on gerçeği derledik.

Konut Fiyatları Artıyor

Son yıllarda konut fiyatları her yıl düzenli olarak artış göstermiştir. Satıcılar evleri için en yüksek fiyatı beklerken, alıcılar bir ev sahibi olmak için artan maliyetleri karşılama zorluğuyla karşı karşıya. Sonuç olarak, alıcılar mülk satın alabilmek için özellikler ve konumlar hakkında daha fazla pazarlık yapabilir hale gelebilir. Danışmanlar, müşterilere en iyi şekilde tavsiyede bulunmak için konut fiyatlarının nabzını tutmalıdır.

Mortgage Oranları Yükseliyor

Alıcılar, artan ipotek oranları ve ülke genelinde artan konut maliyetleri ile çifte zorlukla karşı karşıya. Deneyimli danışmanlar, müşterilerine en son bilgileri sağlamak için bankacılar ve ipotek şirketleriyle bağlantı kurar. İnsanların bir ipotek bulmalarına ve ön yeterlilik kazanmalarına yardımcı olmak, başarılı bir satış yapmanın ilk adımıdır.

Y Kuşağı Alıcılarına Yer Açın

Nesil X'ler ve Boomer'lar yaşlandıkça, milenyum ev alıcıları pazarı ele geçirdi. Çoğu alıcı profili milenyum gençliğinden oluşuyor. Danışmanların bu büyüyen hedef kitlenin zihniyetini anlaması gerekir. Y kuşağı, bir evde enerji tasarrufu ve doğal özellikler konusunda endişe duyuyor. İnternette ev arıyorlar, kaygısız bir yaşam tarzı istiyorlar. Alışveriş ve merkezden uzak büyük bir ev yerine uygun bir konumda kaliteli bir eve odaklanıyorlar.

Arz ve Talebi Düşünün

Arzu edilen özelliklere sahip sınırlı sayıda ev bulunmaya devam ediyor. Sonuç olarak, danışmanlar için odak noktası hala arz ve talebe dayanmaktadır. Mevcut konut piyasasında alıcılar, kriterlerine uyan bir ev bulmak için uzlaşmaya istekli olabilir. Müşterilerin diğer olasılıklar hakkında düşünmelerine yardımcı olan danışman, bu piyasa koşullarında en kârlı olandır.

Ev Sahipliği Yükselişte

Ev fiyatları ve ipotek oranları artmaya devam etse de, ev sahipliği artıyor. Daha fazla insan, onları kiralamak yerine ev sahibi oluyor. İnsanlar hayallerini süsleyen bir eve sahip olmayı istemeye devam ediyor. Alıcılar, bir ev kredisi ödemenin, kirayı karşılamaktan daha az maliyetli olduğunu keşfediyorlar. Ayrıca, ipotek ücretleri daha öngörülebilirken, kiralama fiyatları her yıl artış gösterir.

Kiralar Pahalıdır

Pandeminin ortaya çıkmasından sonra işsiz kalan, şirketi batan ve borcunu ödeyemeyen mülk sahiplerinin daha fazla kiralık konutlara ihtiyacı olduğu için kiraların maliyeti arttı. Kira fiyatlarının aşırı olmaya devam etmesi, insanları bir ev kiralamak yerine para biriktirmeye yöneltiyor. Danışmanlar evleri listeleyerek hala para kazanabilirken, nihai amaç, mümkün olduğunca çok kişinin bir ev satın almaya hak kazanmasına yardımcı olmaktır.

Daha Az Ev İnşa Ediliyor

Artan arazi maliyeti, işgücü sıkıntısı ve hantal yerel düzenlemeler nedeniyle yeni inşaatlar yavaşlıyor. Sonuç olarak, tüketiciler yakın zamanda yenilenmiş eski evleri arıyorlar. Satıcıları, evlerini daha çekici hale getirmek için yenilenme çalışmalarına yatırım yapmaya teşvik edin. Tamamen yenilenmiş evleri görmek için yeni inşaatı tercih eden alıcıları daha uygun fiyatlı olan bu evlere teşvik edin.

Büyük Evler Daha Az Popüler

Konu konut olduğunda daha büyük olanın her zaman daha iyi olduğu bir zaman vardı. Artık alıcılar, ihtiyaç duyduklarından daha fazla ev satın alma konusunda temkinli davranıyorlar. İnsanlar, büyük bir eve sahip olmakla ilgili vergiler ve bakım gibi masrafları dikkate alır. Danışmanlar, taşınmaya hazır, enerji tasarruflu ve akıllı cihazlarla döşenmiş modern olanaklara sahip daha küçük evleri göstererek alıcılara hitap edebilir.

İnsanlar Çevrimiçi Ev Arıyor

Potansiyel ev satın alanların çoğu, uygun mülkleri bulmak için çevrimiçi oluyor. Bazıları hala yerel reklamları kontrol edip "Satılık" tabelalarını arayarak dolaşırken, çoğu insan ev aramak için internete giriyor. İlan açıklamalarını yazarken ve mülkün fotoğraflarını etiketlerken arama motoru optimizasyonu (SEO) ilkelerini göz önünde bulundurmayı unutmayın. Alıcılar, mobil aramalar da dahil olmak üzere bir danışmanın listelerini kolayca bulabilmelidir. Doğru hedef kitleyi çekmek için ilanlarınıza yerelleştirilmiş anahtar kelimeler ekleyin. 

Masaya Getir

Mevcut konut piyasası ne olursa olsun, her iki taraf da bunu masaya yatırmalı. Nitelikli alıcılar ve satıcıların imtiyazları, anlaşmaları ileriye taşıyan şartlar olmaya devam ediyor. Üst düzey danışmanlar, doğru koşulları elde etmek için anlaşmayı müzakere etme veya ortayı bulma ihtiyacını tartışıyor. Endişe dolu bir ticaretin ortasında denge taşı görevi gören ve asgari güçlüklerle herkesi mutlu eden danışmanlar, gelecekte kesinlikle mutlu müşteri tavsiyeleri alacak ve bol sözleşmeli günlerini tekrarlayacaktır.

Gayrimenkul almak ve satmak isteyen müşterilere tavsiyede bulunmak için mevcut konut piyasasıyla ilgili bu on gerçeği kullanın. İyi bilgilendirilmiş danışmanlar, müşterilerin hayatlarının en önemli yatırımlarından biri hakkında bilinçli seçimler yapmalarına yardımcı olur.

Ve, mutlu müşteriler kesinlikle bunu etrafındaki herkese yayacaktır.

DİĞER HABER
12 Ekim 2021