"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Hindistan’ın Emlak Platformu NoBroker Yatırımlarını Arttırdı

Hindistan’ın online emlak sitesi NoBroker.in, yeni yatırımı ile birlikte yatırım rakamını 13 milyon dolara yükseltti. Girişimin geçen Şubat ayında 3 milyon dolar olan yatırım rakamı, 10 milyon dolarlık bu yeni yatırım ile 13 milyon dolara çıkarmış oldu.

NoBroker, alıcı ile satıcının karşılıklı işlem yaptığı aracısız bir platform. 2013 yılında kurulan firma son derece hızlı bir şekilde büyüyor. Geçen sene sadece 2 şehirde hizmet veren firmanın 35.000 kullanıcı sayısı varken şu an firmanın 250.000 gayrimenkul içeren bir listesi var ve kullanıcı sayısı 650.000’e ulaşmış. 

Yeni yatırımlar diğer şehirlere açılma ve yeni ürünler ve daha iyi teknoloji deneyimi için kullanılacak

NoBroker, yeni yatırımlarını, yeni teknoloji alımı ve ürün portföyünü genişletmek amacıyla kullanacağını açıkladı. Firma yetenekli uzmanları bünyesine katarak müşteri deneyimini başka şehirlere de taşıyarak daha fazla müşteriyi çekmeyi düşünüyor.  

Hindistan’da hali hazırda 4 şehirde etkin olan NoBroker, Pune, Chennai, Mumbai ve Banglore’da faaliyet gösteriyor. Firma başabaş noktasını kırmak istemektedir. Şirketin göz ardı etmek istemediği bir başka konu ise deniz aşırı ülkelere açılmak istemesi. 

İnternetten sıfır araba alabilirsiniz fakat, bir taşınmaz menkulü görmeden, sorgulamadan nasıl işlem yapılır? Sistemin bazı sorunları da beraberinde getireceği muhakkak. Bu tür girişimleri yakından takip ederek gelişmeleri sizlerle paylaşacağız.

DİĞER HABER
01 Mart 2016