"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
İlanlarınızda Yerel Mekanları Öne Çıkarın

Günümüzde artık birçok müşteri, satın alacağı ya da kiralayacağı evi ilk önce internet üzerinden görüntülemeyi tercih ediyor; bu noktada emlak danışmanının etkileyici ve müşteriyi çeken bir ilan oluşturması oldukça önemli. İlanda müşterinin isteklerine yanıt bulabilmesi, evin çeşitli özelliklerini öğrenebilmesi, konum ve yerel mekanlar ile ilgili bilgi toplaması gerekiyor.

Söz konusu yerel mekanların öne çıkarılması ise ilandaki gayrimenkulün çok daha fazla ilgi çekmesine yol açabilir. Peki, ilanda gayrimenkule yakın yerel mekanlar nasıl öne çıkarılır?

  • Yer İşaretlerini Kullanın

Bölgedeki mekanların listelenmesi ve rahatça görüntülenmesi için ilanın yer aldığı haritada yer işaretleri özelliklerini kullanmaktan çekinmeyin. Açık adresin yanı sıra harita üzerinde mekanların görüntülenmesini kolaylaştırabilir, gayrimenkulün etrafında neler olduğunu rahatlıkla ilanda sergileyebilirsiniz. Üstelik ilanın başında fazladan bilgi vermeniz, pek çok müşterinin anında dikkatini çekecektir.

  • Topluluk Hizmetlerinden Bahsedin

Danışmanlar genellikle ilanlarında yerel topluluk hizmetlerinden bahsederken popüler ya da büyüyen kelimelerini kullanırlar. Bu kelime gruplarını siz de tercih edebilirsiniz fakat daha fazla bilgi vermeniz bazı müşterileriniz için daha yararlı olabilir Topluluk olarak ne gibi hizmetlere yakın olunduğundan, hangi aktivitelerin yapıldığından ve bu hizmetlere dahil olunduğunda hayatın ne denli kolaylaşacağından bahsedebilirsiniz.

  • Yerel Restorantlara Değinin

Satışa sunulan ya da kiraya verilen evin etrafındaki yerel restoranları listelemek bir hayli önemli.  Ayrıca, dünyaca ünlü restorant markalarını listelemek de en az yerel restoranlar kadar önem arz ediyor. Evi kiralayan ya da satın alan kişi, düzenleyeceği olası etkinliklerde kendisi ve misafirleri için leziz tatlar tadabileceği restorantların yakın olup olmadığını bilmek ister. Hızlı tüketim kültürünün modasına uyum sağlayan bir çok çalışanın hayatını kolaylaştıran unsurlar arasında bulunan yemek kültürü hedef kitlenizdeki kişilerin ilanınıza ilgisini çekecektir.

Parti düzenlemenin ne kadar kolay olduğuna, canınız çektiğinde farklı mutfaklardan yemek sipariş edilebildiğine, çeşitli yemek kültürlerine ne denli yakın olunduğuna ve bunlar gibi daha birçok unsura ilanda değinebilirsiniz. Emin olun ilanda paylaşacağınız olumlu yöndeki özellikler, müşterinin ilanda geçireceği zamanı da arttıracaktır. Böylelikle daha fazla ilgi kazanabilir, satış performansını yükseltebilirsiniz.

  • Spor Merkezlerini Es Geçmeyin

Yemek kültüründen çokça bahsettikten sonra sağlıklı hayat olgusuna da vurgu yapmayı unutmayın. Evin spor merkezlerine yakın olup olmadığına, çeşitli spor kulüplerinin varlığına ve yoga merkezlerine değinebilirsiniz. Müşterinin söz konusu konumda yaşarken elinin altında birçok imkanın bulunacağını bilmesi, ilana karşı pozitif bir bakış açısı yakalamasını destekleyecektir.

  • Yürüme Mesafesindeki İmkanlar

Eve sadece yürüme mesafesi uzaklığındaki imkanlar altın değerinde olarak kabul görüyor. Eve yakın bir park, kafe, alışveriş merkezi, restoran ya da benzeri noktalar ilanın çok daha etkileyici gözükmesini sağlayabilir. Bu nedenle ilandaki gayrimenkule sadece yürüme mesafesi uzaklığındaki mekanlara değinmeden geçmeyin. Böylelikle müşterinin etkilenmesini ve ilana yönelik size geri dönüş gerçekleştirmesini sağlayabilirsiniz.

DİĞER HABER
17 Nisan 2023