"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
İnternet Teknolojisi İle Müşteri Kazanmanın Yolları: Twitter

Twitter’a kaydoldunuz, tebrikler! Demek ki Facebook’tan daha farklı platformlardan faydalanmanın önemini keşfettiniz. Elbette ki Twitter, Facebook gibi pazarlama açısından kullanılan bir platform değil. Sonuç olarak 140 karaktere sığdıracağınız birkaç kelime ile satış yapmayı bekleyemezsiniz. Ancak marka bilinirliği oluşturma ve potansiyel müşterileri besleme açısından son derece faydalı bir platform olduğunu kesinlikle söyleyebiliriz.

Bu açıdan bakınca Twitter’ı, dünyanın arka bahçelerinde neler olduğunu öğrenmeye gelen insanlarla dolu bir yer olarak düşünebilirsiniz. Her gün yüz milyonlarca kullanıcının 500 milyondan fazla tweet mesajı attığı bu platform, kitlelere ulaşmak için birebir. Aşağıda Twitter’daki etkinliğinizi arttırmanıza yarayacak adımları bulabilirsiniz.

İnsanlara Sizi Takip Etme Nedeni Veren Bir Profil Oluşturun

Twitter profilinizin üç amacı vardır:

  • Takipçi tabanınızı genişletmek
  • Emlak web siteniz için daha fazla tık çekmek
  • Markanızı Google sıralamasında daha iyi bir yere getirmek

İşte bu amaçlar nedeniyle profilinizin biyografi kısmı, kapak resmi, profil fotoğrafı ve web sunumu kesinlikle markanızla ve birbiriyle uyumlu olmalıdır. Profilinizde emlak sitenizin ana sayfasına bağlantı vermeniz, sunduğunuz kısa teklifleri açıklayan bir açıklama yazısının bulunması çok önemlidir.

Kapak resmi kısmına ise bilgilendirici bir resim tasarlayabilirsiniz. Örneğin geçmişte satışını yaptığınız evlerden bir kolaj, müşterilerle görüşme yaparken çekilmiş profesyonel bir fotoğrafınız veya listenizdeki en ilgi çekici mülkün resmi dikkat çekici kapak resimlerinden biri olabilir.

Her Gün Sık Sık Tweet Gönderin

Pazarlama platformları içerisinde Twitter, en kısa ömre sahip olan mesajları içerir. Yayınladığınız içeriğin ne olduğuna göre değişiklik gösterse de ortalama bir tweet’inizin başkaları tarafından görünme süresi 10 ile 20 dakika arasındadır. Bu, takipçilerinizin her tweet’inizi çok kısa bir süre için görmesi anlamına gelir.

O zaman yapmanız gereken şey gün içerisinde sık sık tweet göndermenizdir. Böylece gün boyu en az 10-12 kez görülme sıklığına ulaşabilirsiniz. Ardından bağlantılarınıza daha sık tıklandığına tanık olursunuz.

Tweet’leri Zamanlamak İçin Sosyal Medya Otomasyonu Kullanın

Kitlenize yeni listeler, open house etkinlikleri, yerel pazar haberleri ve buna benzer diğer bilgileri iletmek istediğinizde, bunların hepsini gün boyu tweetlemek çok fazla zamanınızı alır. Manuel olarak her gün bununla uğraşmanız çok zordur. Bunun yerine sosyal medya otomasyonlarını kullanmak çok daha akıllıcadır.

Örneğin daha önce incelemesini yapıp sizlerle paylaşmış olduğumuz Buffer uygulamasını bu iş için kullanabilirsiniz. Buffer uygulamasını kullanarak hangi gün hangi saatte hangi içeriği paylaşacağınızı önceden ayarlarsınız ve vakti geldiğinde bu içerikler otomatik olarak yayınlanır. Ancak bir sosyal medya hesabını sadece otomatik tweetler ile yönetemeyeceğinizi aklınızdan çıkarmayın. Bir robot gibi görünmemek için bizzat giriş yaparak takipçileriniz ile etkileşime geçmelisiniz.

Takip Edeceğiniz Kişileri İyi Belirleyin

Twitter’da vakit geçirmekten çekinmeyin. Aksi takdirde oraya hiç giriş yapmak istemezsiniz. Profilinizde takip edeceğiniz kişileri rastgele seçmeyin. Bunun yerine belirli demografik kriterlerinize uyan kişileri belirlemek için vakit harcayın. Örneğin CRM sisteminizde veya veri tabanınızda kayıtlı olan müşterilerin veya potansiyel müşterilerin Twitter hesaplarını takip etmeye başlayarak işe koyulun.

Hedef kitlenize uygun kişileri takip ederseniz geri alacağınız bildirimler de o oranda fazla ve kaliteli olur. Üstelik Twitter platformundaki bir etik anlayış da takipçi sayınızın artmasına yardımcı olur. Çünkü bu platformda takip ettiğiniz kişiler de sizi takip etmesi gerektiğini düşünerek aynı şekilde karşılık verirler.

Takipçilerle Gerçek Bağlantı Kurmak İçin Sohbete Katılın

Twitter ortamında her gün bir buçuk milyondan fazla tweet meydana gelir. Bu nedenle sohbete katılabileceğiniz pek çok içerik bulmanız mümkündür. Bir görüşmeye hiç tanımadığınız biri ile telefonda konuşarak başlamaktansa, bir tweet üzerinden bağlantıya geçmek daha etkileyici olacaktır.

Örneğin twitter’da emlak ile ilgili etiketleri kullanarak hedef kitlenizi oluşturan kişiler arasında meydana gelen sohbetleri görebilir ve onlara siz de katılabilirsiniz. Bir başka örnek ise hizmet verdiğiniz mahalle çevresindeki restoranlar, dükkânlar ve mekânlar üzerinden sohbet başlatmaktır. Bu şekilde hedef kitleniz ile daha spesifik ve özel konular üzerinden birebir iletişime geçebilir ve markanızın bilinirliğini arttırabilirsiniz.

İnternet Teknolojisi ile Müşteri Kazanmanın Yolları: Facebook

İnternet Teknolojisi ile Müşteri Kazanmanın Yolları: Video

İnternet Teknolojisi ile Müşteri Kazanmanın Yolları: Blog

 

 

DİĞER HABER
17 Mayıs 2017