"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
İnternet Teknolojisi İle Müşteri Kazanmanın Yolları: Video

Emlak işi, insan ilişkilerinden oluşan bir iştir. Elbette ki bunu siz de biliyorsunuz. Ancak belki de şimdiye kadar düşünmediğiniz şey, onlarla olan ilişkinizi sadece kişisel görüşme yaparak veya telefonda onları etkilemeye çalışarak yapmanız gerekmediğidir. Yeni müşteriler kazanmak için daha önceki tamamladığınız işlerle ilgili geçmiş müşterilerinizin ne kadar mutlu olduğunu göstermeye ihtiyacınız vardır. Bunu da en iyi video içerikleri ile yapabilirsiniz.

Eğer daha önce kamera karşısına geçmediyseniz bu konuda çekince yaşamanız çok normaldir. Ancak emlak firmanızın yüzü olarak kendinizi videolarda öne çıkardığınızda çok daha iyi ilişkiler kurabilirsiniz. Bunun için sadece kamera, mikrofon, ışıklandırma ve bir senaryo yeterlidir. Videoları nasıl hazırlayacağınıza ilişkin tüyoları ise sizin için derledik.

Yaşadığınız İlgi Çekici Bir Listeleme Hikâyesini Anlatın

Emlak profesyonelleri tarafından üretilen en dikkat çekici video içerikleri satılık listeler ile ilgili olan videolardır. Çünkü geleneksel liste turu videoları, potansiyel müşterilerin temsil ettiğiniz satılık evlere ilgi duymaları için en uygun yoldur. Bu tarz videolarla hedef kitleniz üzerinde güven oluşturmanız ve yeni potansiyel müşteriler kazanmanız mümkündür. Ancak bu tip videoları hazırlarken dikkat etmeniz gereken şey, onlara zaten bildikleri ve ezberledikleri bilgileri vermek yerine onlarla sizin aranızda eşsiz bir etkileşim kurmanızı sağlayacak özel bilgileri vermektir. Google’da arattıkları zaman bulamayacakları tarzda bilgileri sunabilirseniz onları kazanabilirsiniz.

Önceki Müşterileriniz ile Sosyal Kanıt İçin Video Görüşmeleri Yapın

Veri tabanınızdan daha önce iş yaptığınız ve hizmetinizden memnun kalmış olan müşterilerinize ulaşın. Onlara sizden aldıkları hizmet hakkında fikirlerini almak için video görüşmesi yapmayı teklif edin. Kabul eden müşterilerinize hazırladığınız soruları önceden verin ve soruları birkaç cümle ile açıklamalarını isteyin. Onlarla çalışma sürecinizin başından sonuna kadar yaşadığınız her aşama hakkında soru yöneltebilirsiniz. Önemli olan şey, alacağınız cevapların izleyecek yeni müşteriler için önem taşımasıdır.

Canlı Open House ve Pazar Etkinlikleri Düzenleyin

Satılık listelerinizi videoya aldıktan sonra pazarlama aşamasında gün boyu canlı yayın yapabilirsiniz. Facebook Live veya Periscope gibi araçlar üzerinden yapabileceğiniz canlı yayınlar, çoğu kişi tarafından daha kolay erişilebilir içerikler olarak görülüyor. Örneğin satılık bir ev için düzenlediğiniz Open House etkinliğinden canlı yayın yaparak evin internet ortamındaki potansiyel müşterilere de pazarlamasını yapma şansına erişebilirsiniz.

Potansiyel Müşteriler İçin Göz Alıcı ve Ayrıntılı Mahalle Turları Yapın

Her ev satın almayı düşünen kişi, alacağı evin çevresinin nasıl olduğunu da bilmek ister. Bu nedenle ev araştırma aşamasında baktıkları evin etrafındaki okulları, sağlık kuruluşlarını, dükkânları, parkları ve benzeri yerleri de gözden geçirirler. Eğer potansiyel müşterileri kendinize çekmek istiyorsanız, onlar için zahmetli olan bu aşamayı çok daha basit ve kolay hale getirebilirsiniz. Onlar için satılık evlerin çevresinde neler olduğunu gösteren video turları hazırlayın.

Ofis Kültürünüzü Yansıtan Videolar Çekin

Ofis videoları çekmekle kast ettiğimiz şey, elbette ki haftalık toplantılarınızı kaydetmeniz değil. Ancak işletmenizin daha eğlenceli olan ve kültürünü yansıtan taraflarını videoya kaydedebilirsiniz. Örneğin ofis ekibinizle birlikte düzenlediğiniz bir geziyi video kaydına alarak paylaşmanız, birbiriyle uyumlu bir ekiple çalıştığınızı göstererek güven verir. Böyle videolar hazırlamak, bir başka deyişle sizin eğlenmeyi bilen, sosyal, öncülük edebilen, enerjik ve kendine güvenen biri olduğunuzu insanlara yansıtır.

İnternet Teknolojisi ile Müşteri Kazanmanın Yolları: Facebook

İnternet Teknolojisi ile Müşteri Kazanmanın Yolları: Twitter

İnternet Teknolojisi ile Müşteri Kazanmanın Yolları: Blog

 

 

DİĞER HABER
09 Nisan 2023