"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
İşinizi Genişletme: Dalgalanma Etkisi

Hepimiz bir gölete bir taş atma ve sürekli genişleyen, eşmerkezli dairelerde yüzey boyunca dalgalanan dalgaları izleme deneyimine sahibiz. Tıpkı bir dalganın kıyıya vurduğu gibi, sunduğunuz hizmetin kalitesi ve miktarıyla ilgili itibarınız, pazarınızda sizden önce gelir. Farkında olsanız da olmasanız da, topluluğunuzda sizinle ilgili devam eden aktif bir “ağızdan ağza kampanya” var.

Yani asıl soru, insanların sizin hakkınızda konuşup konuşmadıkları değil, daha da önemlisi, ne söyledikleridir?

Müşteri anketleri, bir satış elemanı seçerken temel hususlar olarak kusursuz iş etiğinin ve profesyonel karakter özelliklerinin önemini sürekli olarak vurgulamaktadır. En çok aranan karakter özellikleri arasında kişisel bütünlük, güvenilirlik, yeterlilik, yanıt verme ve gizlilik bulunmaktadır. İlginçtir ki, itibar oluşturan bu paha biçilmez karakter özellikleri, kişisel gelişim taahhüdünden başka bir şeye mal olmaz.

Pin on UE4

Dalgalanma efektiniz nedir?

Kendi anketinizi yapmak dışında, dalgalanma etkinizi en iyi nasıl ölçebilirsiniz? İyi haber şu ki, bu istatistikler zaten mevcut ve tekrar eden işiniz ve aldığınız tavsiyelerin sayısı ile ölçülmektedir.

Müşterileriniz arasında olumlu bir dalgalanma etkisi yaratmanın en iyi yolu, verdiğiniz hizmetin kalitesini ve miktarını artırmak için bilinçli bir çaba göstermektir. Ne yazık ki, basiretsiz emlak danışmanları müşteri hizmetlerini idari bir yük olarak görüyor ve genellikle müşteri isteklerine yanıt vermekte yavaş kalıyorlar - ne tür bir dalgalanma etkisi yaratıyorlar?

Görüşler, pozitif dalgalanma etkinizin gücünden yararlanmanın mükemmel bir yoludur. Bir müşteri, verdiğiniz hizmetin kalitesi konusunda size iltifat etmek için elinden geleni yaptığında, yazılı bir referans istemenin tam zamanıdır. Müşterilerin yalnızca size bir referans vermekle kalmayıp, aynı zamanda genellikle size yardımcı olmaya istekli olduklarını biliyoruz. Satış sunumunuz sırasında referansları kullanma alışkanlığınız yoksa, bunları dahil etmeyi düşünmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz. İçtenlikle yazılmış bir referans, kapanış sunumunuz sırasında kullanıldığında inanılmaz derecede güçlü ve ikna edicidir.

Bir emlak danışmanı olarak profesyonel itibarınız, sahip olduğunuz en önemli varlıktır ve asla hafife alınmamalıdır. Aslında, tek başına itibarınızın satış kariyerinizi artıracağını veya bozacağını ve kariyer ilerlemeniz ve gelir potansiyeliniz üzerinde doğrudan bir etkisi olduğunu söylemek doğru olur. İtibar bir ömür boyunca yaratılır, ancak bir anda yok edilebilir. Dalgalanma etkinizi artırmak adına yapabileceğiniz şeylerin bir listesini yapmak için kendinize bir kahve eşliğinde biraz zaman ayırın!

DİĞER HABER
07 Ağustos 2023