“Herkes aynı şeyi düşünüyorsa hiç kimse yeterince düşünmüyor demektir.” Walter Lippmann
JLL, Airbnb ve Booking.com Rakibi Kiralama Platformunu Başlattı

Kurumsal emlak şirketi JLL, Airbnb ve Booking.com gibi çevrimiçi seyahat acenteleriyle doğrudan rekabet edebilmek için İngiliz emlak kiralama platformu Lavanda ile ortaklaşa kısa süreli konut kiralama hizmeti başlattı.

Şirket, JLL Short Stays'in kurumsal mülkiyetteki büyük apartman bloklarında kısa süreli kentsel hizmetli konaklama sunacağını ve bunun özel mülkiyete göre daha profesyonelce yönetilen konaklama sağlayacağını söylüyor. JLL artık web sitesinde üç seçenek sunuyor – 'Satılık', 'Kiralık' ve 'Kısa Konaklamalar'.

Lansman kapsamında hizmet vereceği Birleşik Krallık'taki büyük şehirlerde 1.000 üniteye sahip olacak konaklama hizmeti, gelecek yıl küresel pazara açılmayı planlıyor.

JLL, şirketler ve kurumsal mülk müşterilerine, dünya genelinde kısa süreli konaklama için 'artan' talepten yararlanma konusunda yardımcı olmak için girişimi başlattığını açıkladı.

Ancak Lavanda platformu kiralama hizmetinde yeni değil. İki yıl önce Purplebricks'in kurucusu Kenny Bruce ve Rightmove'un kurucusu Harry Hill de dahil olmak üzere birçok yüksek profilli endüstri figüründen önemli destek aldığınıda hatırlatalım.

AİRBNB ALTERNATİFİ

“JLL Short Stays, konuklara bir otel veya 7/24 servis hizmeti sunan daireye göre daha uygun fiyatlı bir alternatif sunarken, aynı zamanda Greystar, Blackstone ve CA Ventures dahil olmak üzere dünyanın en güvenilir operatörleri tarafından profesyonelce yönetilen birinci sınıf şehir  konaklamasına özel erişim sağlıyor.” açıklamasında bulunuyor JLL'den Sam Winnard.

"Kısa Konaklamalar platformumuz için büyük hedeflerimiz var ve onu kurumsal seyahat rezervasyonu yapanlar ağımızla birlikte kurumsal kiralama talebinin birincil kanalı haline getirmekten büyük heyecan duyuyorum."

Lavanda CEO'su Frederik Lerche-Lerchenborg şunları ekliyor: "Daha fazla esneklik ve dijital öncelikli müşteri deneyimleri için talep sektörü geleceğini şekillendirmeye devam ettikçe, Lavanda'nın teknolojisi de kurumsal gayrimenkulün etkin yönetimi için giderek daha kritik hale geliyor."

DİĞER HABER
22 Eylül 2021