"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Kariyer Gelişiminiz Hakkında Yeni Yıl için Çarpıcı Düşünceler

Bu yıl, kariyerinize her zamankinden daha iyi bakın ve gerçekten izleyebileceğiniz ve başarabileceğiniz bazı sağlam, ölçülebilir hedefler belirleyin.

İşte yeni yıl için şimdiye kadarki en iyi çalışma yılınız olacak kariyer hedefiniz için üzerinde düşünmeniz gereken konuları sizin için derledik.

Zamanlama konusunda 

Harika olan şey, yeni bir başlangıç ​​yapmaya karar vermek için 1 Ocak'ın gelmesini beklemek zorunda olmamanızdır. Bir şeyi iyileştirmeye karar vermek için en iyi zaman şimdidir.

Karar verme konusunda - Tecrübe birikimiyle, iyi kararlar verme eğilimindesiniz. Ne yazık ki, deneyim genellikle bir dizi kötü karar vererek kazanılır.

Hatalar hakkında

Yol boyunca bir yerde asla hata yapmayacağınızı düşünmek aptalcadır, çok daha az maliyetlidir. Önlenebilir birçok hata, aşırı güven veya dikkatsizliğin sonucudur. Geçmişteki hatalarınızı zihninizde yeniden canlandırmayın - onları unutun! Ama her zaman sana öğrettikleri dersleri hatırlayın.

Entelektüel gelişiminiz hakkında

Şu anda ve gelecekte bilmeniz gereken her şeyi bildiğinizi düşünmek yanıltıcıdır. Kulaklarınızın arasındaki kasları çalıştırmayı bıraktığınız anda, entelektüel durgunluk sizi meşhur kaygan yokuşta “geride kalma”ya veya “çağdışı” olmaya zorlar.

Eğitim üzerine

Emlak ticaretinizi öğrendiniz mi? Emlak işinden anlıyor musunuz? Emlak endüstrisindeki en son gelişmeler hakkında güncel eğitimden yoksun musunuz ve sonuç olarak, son derece rekabetçi bir işte hayatta kalmak için gerekli olan gerekli pazarlama becerilerinden ve niteliklerinden yoksun musunuz? Zor bir pazar için hazır mısınız?

Potansiyel müşteriler, mevcut müşteriler ve müşterileriniz hakkında

Şu anda alıp satmaya hazır olan gerçek müşterileri tanıyamıyor ve/veya bunlara odaklanamıyor musunuz? Mevcut piyasaya aşina mısınız? Neyin satılık olduğunu biliyor musunuz? Kendi başınıza mahalle turlarına çıktınız mı veya mülkleri incelediniz mi? Potansiyel müşterilerinizin ne istediğini gerçekten anlamadan önce alıcılara gezmediğiniz, incelemediğiniz çok sayıda ev mi gösteriyorsunuz?

Hizmet

Müşteri merkezli hizmetin gerekli unsurlarında ustalaştınız mı? Müşterilerin bireysel sorunlarını çözmekle ilgileniyor musunuz? Bu insanların, ister satıyor ister alıyorlarsa, paralarının karşılığını en iyi şekilde almak olan gayrimenkul hedeflerine ulaşmalarına gerçekten yardımcı olmak istiyor musunuz? Müşterilerinizi noktalı çizgiyi imzalatmak için acele ederken, “sabırsız bir danışman” mısınız? Başka bir deyişle, üzerinde düşünülmüş bir karar vermeleri için onlara çok az zaman ve seçenek veriyor musunuz? Yoksa tam tersi misiniz ve kapanıştan hemen sonra müşterilerinizi bir yığın önemsiz ayrıntıyla karıştırarak kendi kendinize mi konuşuyorsunuz?

İletişim sanatı hakkında

İnsanları etkilemek için çok sayıda teknik terim kullanma alışkanlığınız var mı? Müşterilerinizle iletişiminiz çok mu karmaşık? Yanlış zamanda çok fazla yanlış şeyi mi iletiyorsunuz? Müşterilerinizin ne istediğini, ihtiyaç duyduğunu ve karşılayabileceğini dinlemekten çok, deneyim, zekâ ve bilgeliğinizi göstermekle mi ilgileniyorsunuz? Yaradan sana bir ağız ve iki kulak verdi; bu size dikkatli dinlemenin sadece mükemmel bir kapanış aracı değil, aynı zamanda, zaman kazandıran bir cihaz olduğunu söylemelidir.

Şikayetler hakkında

Şikayet, bir kişinin iş ilişkinizde bir şeylerin ters gittiğine dair sizinle yaptığı iletişimdir. Mutsuz müşterilerle derhal ve nezaketle ilgilenme alışkanlığınız var mı? Bir şikayeti tatmin etmenin güzel bir arkadaşlığın başlangıcı olabileceğinin farkında mısınız? Sorun çözüldüğünde, daha önce mutsuz olan bir müşteri, ömür boyu sadık bir müşteri haline gelebilir ve karşılığında size daha fazla müşteriyi yönlendirebilir. Bunu göz önünde bulundurarak, bir şikayeti gelecekteki işler için altın bir fırsat olarak mı yoksa göz ardı edilmesi gereken bir sıkıntı olarak mı görüyorsunuz?

Sağduyuyu kullanma hakkında

Rakiplerinizi incelediniz ve onlardan bir şeyler öğrendiniz mi? Tekrar ne yapacağınızı (çünkü işe yaradığı için) ve nelerden kaçınacağınızı (çünkü işe yaramadığı için) bilmek için pazarlama prosedürlerinizin sonuçlarının kayıtlarını tutuyor musunuz? Birinin sizi araması için mesaj bıraktığınızda tam adınızı bırakır mısınız? (Ofiste aynı ismi paylaşan dört kişi varsa, karşı taraf geri aradığında aramayı hangisi karşılar?) Konuşmadan önce düşünür müsünüz? Eylemlerinizin sonuçlarını düşünüyor musunuz?

Zamanın Değeri

Sağlığınızdan sonra zamanınız en değerli varlığınızdır. Zaman yönetimi tekniklerinde ustalaştınız mı? En önemli şeyleri önce mi yaparsınız? Potansiyel müşterilerinizden, müşterilerinizden ve diğer emlakçılardan gelen çağrıları hemen geri alıyor musunuz? Kasıtlı olarak telefon meşguliyeti oynayarak değerli zamanınızı boşa mı harcıyorsunuz? Hayatınızı kolaylaştırmak için emek tasarrufu sağlayan cihazlar mı kullanıyorsunuz?

Davalardan kaçınmak üzerine

Müşterilerinizle olan ilişkilerinizde bilgi vermek ile tavsiye vermek arasındaki ayrım çizgisini biliyor musunuz? Bir satışı kapatmak için gerçekten yetkin olmadığınız bir konuda pervasızca tavsiye verir misiniz? İlanlarınız veya teklif yazdığınız mülk hakkındaki tüm verileri doğrulayıp araştırdınız mı? Müşterinizi “tabii” maddelerle korudunuz mu? Söylediği gibi: Bir ufak önlem, bir kilo tedaviye değer. Nuh'un gemiyi yağmur yağmadan önce yapmasının nedeni de budur.

Hayatınız ve geleceğiniz hakkında

Mali bağımsızlık için (yıllık kazanç hedefi olan) bir yatırım programı geliştirdiniz mi? Gayrimenkul satmak, finansal bağımsızlığı elde etmek için tercih ettiğiniz araç mı? Sevdiklerinize iyi ve nispeten kaygısız bir hayat vermek amacınız mı? Onlarla harika yaşam yolculuğunun tadını çıkarmak için periyodik olarak zaman ayırıyor musunuz? Yoksa tek neşe kaynağı çalışmak olan bir işkolik misiniz? Boş zaman projelerinizi emekliliğinize ertelerseniz, kötü bir sürprizle karşılaşabilirsiniz. Altın Çağ tam olarak beklediğiniz gibi olmayabilir. Her şeyin acı verdiğini ve canını yakmayan şeyin işe yaramadığını keşfedebilirsin. Kendinize ve zihninize zaman ayırmayı öğrenin. Stresli bir iş yaşantısı sizi hayatın dışına atacaktır. Para kazanma hırsıyla stresten hastalık hastası olacağınız, oyun dışında kalacağınız hastane mi, sağlıklı bir yaşam mı? Kara sizin!

Hepinize mutlu ve sağlıklı yıllar diliyoruz :)

DİĞER HABER
21 Aralık 2022