"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Keller Williams Yapay Zekalı Sanal Asistanı ve Referans Platformunu Tanıttı

Keller Williams, hızla değişmekte olan sektöre ayak uydururken bu kapsamda yeni yapay zeka tabanlı sanal asistanını ve referans platformunu tanıttı.

Artık bir gayrimenkul firması olmaktan çıkıp teknoloji firması hâline geldiklerini dile getiren Keller Williams kurucusu Garry Keller, ‘Bu yüzden teknoloji üretiyoruz ve teknoloji uzmanlarını işe alıyoruz.’ şeklinde konuştu. Başarılı isim yaklaşık üç saatlik bir konuşma yaparken, dördüncü sanayi devriminin büyük veriler ve yapay zeka olduğunu savundu, bu alanlara yatırım yapanların başarıyı yakalayabileceğini söyledi.

Keller Williams şu anda dünya çapındaki önemli gayrimenkul firmalarından birisi olarak kabul edilirken, yüksek satış hacmine sahip. Ayrıca danışmanların her gün gerçekleştirdiği tekliflerden, sözleşmelerden, denetimlerden veri üretimi yapıyor. Bu veriler daha önce binlerce bağlantısız veritabanında tutulurken, şimdi ise hepsi tek bir platformda birleştirildi.

Keller Williams’In yeni yapay zekalı sanal asistanı Kelle eldeki bu verileri alıp şu tip sorulara yanıt verebilecek;

- Bu yıl 200 bin lira kazanmak istiyorum. Bu hedefe ulaşmak için günde kaç kişiyle görüşmem gerekiyor, hedefime ne kadar yakınım?

- Referanslarımın durumu ne?

- A kişisinden ne kadar referans aldım?

- B kişisini veritabanıma ekle.

- Sunum teknikleri için bir eğitim videosu göster.

- Bugün hangi randevularım var?

- Bölgemde kabul gören teklifler genelde ne şekilde oluyor?

Yeni Referans Platformu

Aynı zamanda yeni referans platformu da bugün Kelle ile beraber çıktı. Firmaya göre yeni sistemle emlak danışmanları şu işlemleri gerçekleştirebilecek;

- Keller bulut sistemi üzerinde referans alma, gönderme ve takip etme olanağı

- Diğer sistemlere dayanmayan bir referans ağı

- Belirli yeteneklere sahip danışmanların listesi

- Tüm işlem sürecinin takibi

DİĞER HABER
21 Şubat 2018