"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Kendi Emlak Chatbot Yazılımınızı Kendiniz Oluşturun!

Chatbotlar, yani sohbet yazılımları, yepyeni bir uygulama olmasa da yapay zekâ teknolojisindeki gelişmeler ile birlikte birleşince 2017 yılına damga vuran teknoloji trendlerinden biri haline geldi. Artık sohbet yazılımları önceden programlanmış yanıtları vermek yerine soruları öğrenebiliyor ve daha çeşitli yanıtlar verebilmek için ek verilerle senkronize olabiliyor.

Emlak sektöründe evini satmak veya yeni bir ev almak için sizin yardımınıza başvuran müşteriler, bu süreçte size çok sayıda soru yöneltmek isterler. Başta size güven duyma ve sizi tanıma isteği ile yönelttikleri sorular, bir süre sonra sürecin detayları hakkındaki sorulara dönüşür ve sürecin sonuna kadar bu devam eder. Eğer müşterilerin her sorusuna yetişemiyor ve bu nedenle birçok potansiyel müşteriyi kaçırıyorsanız, sohbet yazılımları sizin imdadınıza yetişiyor.

Web sitenize yerleştirdiğiniz bir sohbet yazılımı sayesinde müşterilerin temel sorularına anında ve günün her saatinde cevap verme imkânına sahip oluyorsunuz. Bot yazılımı müşterilerin temel sorularını yanıtlarken siz de ileriki aşamalarda karşılamanız gereken müşteri ihtiyaçları ile ilgileniyorsunuz.

Sohbet yazılımları, sadece müşteriler ile iletişim kurmanızda değil aynı zamanda kendi işlerinizi kolayca yürütmenizi sağlamak için de birer sanal asistan gibi çalışabiliyorlar. Üstelik bu yazılımlar inanılmaz derecede kolay programlanabiliyorlar. Eğer birazcık teknolojiye merakınız varsa temel müşteri sorularını günün her saatinde cevaplandırabilmek için kendinize bir sohbet yazılım botu hazırlayabilirsiniz. Bunun için aşağıda sıralayacağımız, kendi işinize özel bir chatbot oluşturmada size yardımcı olacak uygulamaları incelemeniz yeterli.

x.ai

Amy olarak bilinen bu kişisel asistan botu, tüm randevularınızı ve görüşmelerinizi sizin için hazırlayarak işinizi büyük oranda kolaylaştırıyor. Örneğin hafta içinde görüşme yapmanız gereken müşterileriniz var, ancak ne zaman nerede nasıl görüşeceğiniz ile ilgili zaman alan işlemlerle uğraşmak sizi yoruyor. Sanal asistan sizin için müşterilerinizle ne zaman ve nasıl görüşebileceğiniz hakkında bilgi toplamak için onlara e-postalar gönderiyor ve sizin yerinize her şeyi hazırlıyor.

motion.ai

Bu şirketin yeni bot mağazası, size müşteri ilişkilerinizi geliştirebilmenizi sağlayan bir bot oluşturma sistemi sunuyor. Paneldeki özellikleri kullanarak kendinize tamamen özgün bir chatbot sistemi oluşturabiliyorsunuz. Bir gayrimenkul hizmeti ile ilgili tüm soruları burada hazırlayacağınız bot sayesinde cevaplandırabilirsiniz.

Apartman Ocean

Her emlak profesyoneli bir bot programlamak için zaman harcamak istemeyebilir. Bu durumda potansiyel müşteriler ile etkileşime girmenizi sağlayacak çok sayıda bileşeni içeren Apartman Ocean ile çalışabilirsiniz. Bu sistemde yapay zekâ teknoloji sayesinde müşterilere sorular yöneltilir ve verilen cevaplar kaydedilerek sonradan onları yönlendirmek için bu toplanan veriler kullanılır.

Facebook Messenger

Bir chatbot tasarlamak ve entegre etmek için doğrudan Facebook Messenger’a da gidebilirsiniz. Günümüzde 10 binden fazla kullanıcı Messenger botlarını kullanıyor. Facebook platformu üzerinden bot tasarlamak her ne kadar biraz daha teknoloji bilgisini gerektirse de sosyal ağ chatbot yaratılması konusunda sizi yönlendirmek için mükemmel kaynaklar sunuyor.

Botisfy

Kodları anlamasanız bile Botisfy ile bir chatbot tasarlayabilirsiniz. Ücretli ve ücretsiz abonelik hizmeti sunarak beş kolay adımda bir müşteri hizmetleri chatbotunu Facebook Messenger ile entegre edebilirsiniz. Botisfy altyapısı, yapay zekâ ile daha akıllı bir chatbot oluşturabilmek için makine öğrenimi teknolojisini kullanır.

Chatfuel

Kod bilgisine sahip olmadan chatbot kurmanın bir diğer seçeneği olan Chatfuel, uygulanabilir bir yapay zekânın birkaç dakika içerisinde inşa edilmesine olanak tanıyor. Görüşme kanallarını oluşturuyorsunuz ve ardından Facebook, Twitter gibi ortamlarla entegre ediyorsunuz. Şu ana kadar Chatfuel ile 350 binden fazla kullanıcı chatbot oluşturdu.

DİĞER HABER
14 Nisan 2020