"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Kişisel Emlak Pazarlamada Neden 'Kişisel'i Koymalısınız?

Bir mağazaya giriyorsunuz. Bir satış elemanı yanınıza hızlı adımalarla gelir ve hemen sorar, "Merhaba, bir şey bulmanıza yardım edebilir miyim?"

Cevabınız? Siz, "sadece göz atıyorsunuz". Satın almayı düşünseniz bile, kimse mağazaya adım attığı anda yağmalanmak istemez.

Emlakçılar da bunu yapıyor. Aslında, çoğu emlak danışmanının pazarlama kampanyalarında yaptığı en büyük hatalardan biridir.

Müşterilerle bağlantı kurmanın yolu, bir ürün veya hizmet hakkında övünmek için boğazlarından aşağı atlamak değildir.

Etkili kişisel pazarlamanın anahtarı tam orada, yani 'kişisel' olmalı.

Bu Gayrimenkulle İlgili Değil, İnsanlarla İlgili

Hiç bir işlemin sonuna geldiğiniz ve müşterinizin size bir arkadaş demesini ve sizi ailesinin bir parçası yapmasını sağladınız mı? Elbette buna hakkınız var, çünkü ilişki kurdunuz.

Bu ilişki sizin emlak bilginize dayanmıyordu. İnsanlar, emlakla ilgili konulara hakim olduğunuz için veya ipotek oranları hakkında çok şey bildiğiniz için size arkadaşım demiyor. Aslında, tam tersi. Çünkü müşterilerle olan ilişkilerinizde onların ortak ilgi alanlarını ve kişilik özelliklerini paylaşıyorsunuz.

Müşterilerle her tanıştığınızda, onlara ne kadar harika olduğunuzu söyleyip dursaydınız, sizce ne kadar süre yanınızda kalırlardı? Bizce pek uzun değil. Ancak geleneksel olarak, çoğu emlak danışmanının reklamlarında tam olarak başarmaya çalıştığı şey budur - diğer emlak danışmanlarını etkileyebilecek ancak müşteri ile hiçbir duygusal bağlantı kuramayan emlak jargonları ve endüstri saçmalıkları.

Competitive home buyers waive contingencies to score homes in tight market  - The Washington Post

Oraya Daha Hızlı Ulaşın

Gerçek anlamda kişisel pazarlamanın amacı, müşterinin yüz yüze görüşmeden önce, ilk telefon görüşmesinden önce, kim olduklarına dair en ufak bir fikriniz bile olmadan, müşterinin bu rahatlık alanına önden ulaşmasını sağlamaktır. İşte kişisel pazarlamanın gücü budur.

Sonuç olarak, müşterileriniz sadece ilk aramayı yapmak konusunda endişeli değiller, aynı zamanda sizin kim olduğunuz hakkında kendilerini iyi hissediyorlar.

Siz bu konuda nasılsınız?

Yeni Bir Düşünme Yolu

Yenilikçi düşünmek göründüğünden daha kolay. Oldukça basit, reklamınıza duygu aşılama meselesi. Hizmetiniz, bölgesel bilgileriniz ve satış rakamlarınızla ilgili ayrıntıları ağzınıza almak istemenize rağmen, büyük pazarlamanın gerçeklere dayanmadığını anlamalısınız. Dürüst olmak gerekirse, müşteriler bunların hiçbirini anlamıyor ve hatta hiç anlamıyor.

Bunun yerine, harika pazarlama, vay faktörüne ve yakınlığa - siz ve okuyucu arasındaki ilişkilendirilebilir, duygusal olarak yönlendirilen bağlara dayanır.

Pazarınızda bir etki yaratmak için mevcut pazarlama materyallerinizi analiz ederek ve kendinize üç temel soruyu sorarak başlamalısınız:

Bu sorulara evet yanıtı veremiyorsanız, paranızı boşa harcıyorsunuz ve pazarlama araçlarınızın elden geçirilmesi gerekiyor. Ancak her iki soruyu da olumlu yanıtladığınızda, yepyeni bir üretkenlik düzeyine doğru ilerliyorsunuz demektir.

  • Reklamlarınız sadece sizin için değil okuyucu için de ilgi çekici mi?
  • Diğer emlak ilanlarından farklılar mı yoksa aynı, yorgun, "En iyi hizmeti veriyorum" veya "Bir Numarayım" gibi emlak pazarlamasında yaygın olan iddiaları mı söylüyorlar?
  • Reklamlarınız ve pazarlama malzemeleriniz güçlü bir duygusal çekiciliğe sahip mi? Bilmiyor musunuz? Bunu şöyle anlatabilirsiniz: Reklamlarınız ego odaklı mı yoksa okuyucunun kişisel düzeyde sizinle ilgili bir içgörü kazanmasına izin veriyor ve sizinle olumlu bir duygusal bağ kurmayı teşvik ediyor mu?
DİĞER HABER
17 Ekim 2022