"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Kodlama Bilmeseniz de Web Site Prototipi Oluşturmanızı Sağlayan Bubble ile Tanışın

Teknolojinin gelişmesi ve dijitalleşmenin önem kazanması, beraberinde kodlama bilgisine olan ihtiyacı da arttırdı. Pek çok girişimci ne yazık ki kodlama aşamasında bir uzmana ihtiyaç duyuyor. Hayata geçirilecek yeni girişimin tanıtılması, sunulması ve hatta kullanılması için gelişmiş bir kodlama bilgisi gerekebilir.

Bu ihtiyacı karşılayabilen uzmanlar her ne kadar var olsa da ne yazık ki yeni bir girişimcinin bu uzmanları karşılayabilecek bütçeleri olmayabiliyor. İşte bu noktada devreye giren Bubble, ücretsiz (belirli koşullarda) bir biçimde kodlama yaparak prototip oluşturmanıza imkan tanıyor.

Mantık basit: Sürükle bırak

2012 yılında iki genç girişimci tarafından kurulan Bubble, temel mantık çerçevesinde çalışıyor. İstediğiniz platformu inşa ederken sürükle bırak yönteminden faydalanabilirsiniz. Ancak çalışma sırasında unutmamanız gereken birkaç önemli nokta mevcut; bunlardan ilki, oluşturacağınız çalışmanın prototip olarak çalışması, ikincisi ise isteğinizin anında yerine getirilemeyeceği.

Sürükle ve bırak.

Wordpress ve Wix gibi servislerde hızlıca internet sitesi oluşturabilirsiniz. Bubble içerisinde çalışmalara imza atarken ise biraz daha zamana ihtiyaç duyabilirsiniz. Elbette bunun da belli başlı ayrıcalıkları yok değil. Wordpress ya da Wix gibi platformlarda çalışırken birden fazla eklenti ve uygulama kullanmanız gerekebiliyor. Bubble’da ise tam tersine, basit bir internet sitesinden çok Kickstarter gibi dev projeler oluşturabilirsiniz. Hatta Bubble girişimcilerine göre sadece 10 saatte Airbnb gibi bir servise imza atabilirsiniz. Hobi amaçlı kullanabilmeniz amaçlı ücretsiz sürümü bulunan hizmetin aynı zamanda 14 – 445 dolar arasında değişen fiyatlara sahip paketleri de mevcut.

Emlak sektöründeki yeni girişimler açısından önemli olabilir

Teknoloji ile eş zamanlı bir şekilde ilerleyen gayrimenkul sektörü içerisinde de dijitalleşme hızlı bir şekilde yaşanıyor. Hal böyle olunca farklı ve çeşitli hizmetlere ayak uydurmak önem arz ediyor. Bubble da aslına bakılırsa emlakçılık işlemlerinde önemli olarak görülebilir. Buna neden olan faktör ise gayrimenkul hizmetleri içerisinde yapmak isteyeceğiniz (yeni inşaat proje sitesi, kişisel danışmanlık sayfası) web tasarımları için doğan kodlama bilgisi ihtiyacı.

Emlakbroker.com ekibi olarak yeni projelerimizin yazılım ve geliştirme aşamalarında Bubble programını kullandığımızı ayrıca belirtelim.

Eğer aklınızda emlak danışmanları ya da emlak sektörü açısından yeni bir girişim fikri bulunuyor ancak bunu kodlama bilginiz olmadığı için hayata geçiremiyorsanız Bubble ile hemen çalışmaya başlayabilirsiniz. Her ne kadar prototip olarak çalışmayı sağlasa da emlakçılık sektörü için de heyecan verici projelerin ilk temellerini söz konusu servis ile atabilirsiniz.

Yaratıcı işler çıkarmada önemli olanın her zaman için özgün ve geleceğe yönelik fikirler üretmek olduğunu unutmamanız gerekir. Nitekim yatırımcı ya da müşteriler adına oluşturacağınız bir sunum konusunda veya portföyünüze dahil ettiğiniz yeni bir inşaat projesi için oluşturmak istediğiniz web sitesini keyifli bir çalışmayla Bubble’da hazırlayabilirsiniz. Eğer sadece 5 kişilik çalışana sahip bu hizmete güvenmiyorsanız Bubble’ın internet sitesinden ne denli başarılı projelerin hayata geçirildiğine bakmanız hizmete güvenmeniz için yeterli olabilir.

DİĞER HABER
25 Eylül 2018