"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Kodlamayı Öğrenmeden WhatsApp'ta Bir İş Sohbet Robotu Oluşturun

WhatsApp tabanınıza yardımcı olacak bir öğrenme sohbet robotuna mı ihtiyacınız var? WATI uygulaması bunu kolaylıkla halledebilir ve platformunuza entegre etmek için kod gerektirmez.

Geçmişte sohbet robotları ve emlak danışmanları için geniş bir uygulama yelpazesi hakkında yazdık, ancak bunların arasından bir tanesi kodlama ve entegre etme sürecinin muazzam bir girişim olabilir : WATI

Geliştirici web sitesine göre, WATI, site ziyaretçilerini elde tutma gibi kötü bir soruna yönelik bir müşteri ilişkileri yönetimi (CRM) “çözümü”. Bu çözüm, CRM'nin benzersizlik iddiası olan WhatsApp içinde geliştirilen bir bot şeklini alıyor.

Uygulama, Facebook'un WhatsApp bölümündeki resmi iş ortağı olmanın belirgin avantajına sahip. Bu, WATI uygulama geliştiricisini “2 milyardan fazla [WhatsApp] kullanıcısına ulaşmasını” sağlayan bir WhatsApp entegrasyonuna dönüştürüyor – CRM meraklılarının çekici bulacağı bir şey.

Peki WATI tam olarak ne yapıyor?

WATI, diğer CRM seçeneklerinden farklı olarak, kurulum açısından çok az şey gerektiriyor; Yalnızca birkaç dakika içinde sizin için çalışan bir sohbet robotuna sahip olabilirsiniz.

Biraz daha çaba sarf ederek, hem tam eşlemeyi hem de bağlama dayalı tam olmayan eşlemeye izin veren bir tür anahtar kelime işleme türü olan "bulanık" eşleme olarak adlandırılan bir özelliği kullanarak, yaygın sorular için WATI'nin anahtar kelime eşlemesinden yararlanmaya başlayabilirsiniz.

WATI, bir yapay zeka (.ai) altyapısı üzerinde çalıştığından, yeni sorguları deneyimledikçe öğreniyor ve böylece uzun vadeli akıllı bir uygulama haline gelmesini sağlıyor.

WATI, müşterileri selamlayabilen, yerleşik bir WhatsApp istemcisi aracılığıyla onları iletişim kurabilen, randevuları planlayabilen ve çok daha fazlasını yapabilen duyarlı, akıllı bir sohbet robotu sunuyor. Uygulamanın en iyi yanı, botun siz ne kadar uzun süre kullanırsanız o kadar müşterinizin ihtiyaçlarına uyum sağlamaya devam etmesi.

WATI ürün sayfasına kısa bir bakışla, uygulamayı kullanmak için en büyük özelliğinin WhatsApp Business API'sinin kendisinden kaynaklandığı görülüyor. Elbette, WATI, ekibinizin içeriği yönetmesi için yerleşik bir gelen kutusuyla birlikte geliyor ve bildirimleriniz, yanıtlarınız ve API entegrasyonunuz özelleştirilebiliyor; bununla birlikte, iş dünyasının WhatsApp'a sahip olduğu saf kullanılabilirlik, her yerde bulunabilme ve genel olarak aşinalık, WATI'yi doğru ortamlarda bir smaç haline getiriyor.

DİĞER HABER
04 Ağustos 2022