"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Love2move: Tinder Tarzı Gayrimenkul Satış Platformu Popüler mi Oluyor?

Geçtiğimiz şubat ayında İngiltere'de kurulan ve bünyesine gayrimenkul acentelerini katarak büyüyen emlak girişimi  Love2move, emlakçılık sektörüne farklı bir yenilik getiriyor. Sabit ücret karşılığında çalışarak müşterilerine listeleme imkanı sunan platform, 895£ ücrete sahip. Emlak sektörünün teknoloji ile ne denli entegre bir şekilde faaliyet gösterdiğini gözler önüne seren servis Tinder tarzı bir işleyişe sahip.

Geleceği ön görebilmek mümkün mü?

İnternetin hayatımıza girmesiyle birçok şey değişmeye başladı. İnternet ile çeşitli siteler, servisler ve platformlar hayatımıza girmeye başladı. Nitekim sosyal medyanın gücünden bahsetmeye gerek bile yok. Hal böyle olunca geleceği ön görmek ve buna göre hareket etmek oldukça önem taşıyor. Bahsi geçen Love2move hizmeti de aslında gelişen ve farklı yöne doğru giden çağın güzel örneklerinden. 

Tanışma ve sohbet uygulaması olarak nitelendirebileceğimiz Tinder, isteklerinize uygun kişileri listelemenizi sağlıyor. Uygulama olarak kullanılabilen platform, her iki tarafın da beğeni butonunu kullanması durumunda eşleştirme sağlıyor ve böylelikle iletişim kanalının açılmasına olanak tanıyor. Benzeri bir şekilde çalışan Love2move ise sevdiğiniz tarzda ilanları görmenizi ve ardından satıcı ile iletişime geçmenizi mümkün kılıyor.

Anlık iletişim sağlanıyor

Platformu kullananan kişiler hoşuna giden bir ev görürse karşı taraf ile anlık iletişim kurma olanağına sahip oluyor. Bu sayede emlak danışmanlarına ek gelir modeli dahi oluşturmayı başaran hizmet, aynı zamanda müşteri kitlesine hitap eden en iyi sunumları oluşturmaya da yardımcı oluyor. Üstelik çevrimiçi platformlara göre daha avantajlı olduğu da belirtilen sistem, mülk sahiplerine de avantaj sağlıyor. Zira mülkün değeri hakkında, maksimum getiri ve hızlı bir satış sağlayacak fiyat adına tavsiyede bulunabilecek, yerel bir danışman tarafından onaylandı özelliğine de sahip olabiliyor.

Akıllı telefon ve tablet gibi cihazların yaygınlaşmasından sonra alım satım işlemlerinin uygulamalar üzerinden yapılıyor olduğuna defalarca şahit olduk. Nitekim Love2move, farklı sektörlerde yaşanan değişimlerin emlak alanında da yaşanmasına yardımcı olacak gibi gözüküyor.

DİĞER HABER
01 Kasım 2017