"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Mark Cuban, Metaverse Gayrimenkul Satın Almanın 'şimdiye kadarki en aptalca şey' Olduğunu Söylüyor

Milyarder girişimci Mark Cuban, kripto para birimini ve Web3 teknolojisini seviyor, ancak meta veri tabanında dijital gayrimenkul satın almanın iyi bir fikir olmadığını düşünüyor.

Cuban, bu hafta YouTube kanalı Altcoin Daily'ye verdiği demeçte, “En kötü yanı, insanların bu yerlerden gayrimenkul satın alması” dedi. "Bu şimdiye kadarki en aptalca şey."

Yatırım programı “Shark Tank”ın yıldızlarından biri olan ve aynı zamanda NBA'deki Dallas Mavericks'in de sahibi olan Cuban, insanların metaverse içinde sanal araziye yatırım yapabileceği Decentraland veya The Sandbox gibi şirketlerden bahsediyor.

Rapçi Snoop Dogg ve reality TV yıldızı Paris Hilton gibi ünlülerin yanı sıra Gucci, Atari şirketler metaverse'de sanal arazi satın aldı. Snoop Dogg's in Sandbox'ın yanındaki bir sanal gayrimenkul arsasının Aralık 2021'de 458.000 dolara satıldığı bildirildi.

Servetinin bir kısmını internetin ilk günlerinde, 1999'da şirketi Broadcast.com'u, nokta-com çöküşünden hemen önce (Broadcast.com durduruldu) 5,7 milyar dolara Yahoo'ya satarak kazanan Cuban, son yıllarda kripto ve NFT alanında girişimlere yatırım gerçekleştirdi.

Küresel bir teknoloji araştırma ve danışmanlık şirketi olan Technavio'nun bir raporuna göre, metaverse emlak piyasasının 2021 ile 2026 arasında 5,37 milyar dolar büyümesi bekleniyor.

DİĞER HABER
12 Ağustos 2022