“Herkes aynı şeyi düşünüyorsa hiç kimse yeterince düşünmüyor demektir.” Walter Lippmann
Millenyum Gençliği Ticari Gayrimenkul Kariyerinden (Neden) Kaçıyor

Araştırmalar, birçok genç gayrimenkul uzmanının ticari gayrimenkul (CRE) alanında kariyer yapmaktan çekindiğini ve bunun yerine konut komisyonculuğunda kariyer yapmayı tercih ettiğini gösteriyor. Ticari gayrimenkul, konut gayrimenkulünün sunmadığı benzersiz bir dizi zorluk sunarken, yetenekli ve yaratıcı Y kuşağı özellikle bunların üstesinden gelmek için donatılmıştır. Y kuşağının bu nişte olmaları yüksek kazanç sağlamaları için önemlidir. CRE, konuttan daha fazla zaman yatırımı, eğitim ve ince ayarlı bilgi gerektirir, ancak sayısız fırsat ve neredeyse sonsuz potansiyel, ilk öğrenme eğrisini uzun vadede buna değdiğinden daha fazla kılar.

Ticari gayrimenkule girmekle ilgilenen Y kuşağı, bol fırsat ve benzersiz zorluklarla karşılacak.

Teknoloji Uzmanı Brokerler için Fırsatlar

Bir CRE emlak ofisinde, yatırım veya geliştirme şirketinde kariyer yapmakla ilgilenen teknoloji konusunda bilgili gençler, deneyimli endüstri emektarlarının aksine kendilerini rekabet avantajında ​​bulabilirler. Sektörün deneyimli kişilerinin bildiği gibi, on yıllar boyunca bir komisyoncu olarak başarı, kişinin ağının genişliğine bağlıydı. Bugün, yeni brokerler, sıralamaları daha hızlı yükseltmek için dijital akıcılıktan yararlanabiliyor.

AI ve VR araçlarından veri toplama platformlarına kadar teknoloji, yatırımları daha az riskli, büyümeyi tahmin etmeyi daha kolay, değerlendirme sürecini daha basit ve mülk turu sürecini daha akıcı hale getirme potansiyeline sahiptir. Ancak, CRE teknolojisinin sunduğu tüm avantajları gerçekleştirmek için, aracıların bu son teknoloji araçları uygun şekilde yönetmek ve verim almak için gerekli teknolojik uzmanlığı geliştirmeye zaman ayırması gerekir. Genç brokerlerin açık bir avantajı olduğu yer burasıdır.

Q and A with the experts: the world of work during COVID-19 | Waterloo News  | University of Waterloo

Yeni Yetenek Türleri için Gelişen Roller

Değişen bir endüstri ortamı aynı zamanda, CRE'nin yeni ortaya çıkan yönleriyle ilgilenebilecek, özellikle de CRE teknolojisinde çalışmak isteyenler için sayısız yeni roller ortaya çıkacaktır. Yalnızca son beş yılda, sayısız CRE teknoloji firması ve girişimleri ortaya çıktı. CRE endüstrisi, mühendisler, analistler, pazarlamacılar, emlak danışmanları, değerleme uzmanları, satış görevlileri ve farklı becerilerini hızla geliştirebilen farklı disiplinlerden iş gücünü ortaya çıkardı.

Spesifik disiplininizde temel yeterlilik kuşkusuz gerekli olsa da, gelişen bir endüstride mükemmelleşmek, ister VR yetenekleri geliştiriyor olun, ister büyük veri kümelerini manipüle ediyor veya ortaklıklar kuruyor olun, yaptığınız her şeye yaratıcılık, esneklik ve enerji getirmeyi gerektirir.

Bir Sektörü (Yeniden) Tanımlama Şansı

Trilyonlarca dolarlık bir endüstri için gayrimenkul, ileri görüşlü yaklaşımları ve en son teknolojileri benimseme konusunda şaşırtıcı derecede yavaştı. Bu, özellikle endüstrinin ticari tarafında doğruluğu ispatlanmış bir eksiklikti. Konut sektörü, ilan siteleri gibi veri merkezli platformları oldukça erken benimsemişken, ticari gayrimenkul sektörü nasıl yapılacağını yeniden tanımlama potansiyeline sahip veri araçlarını standart hale getirmek için mücadele etti.

Teknoloji programlarına çok çabuk uyum sağlayan milenyum gençliği CRE endüstrisini değiştirecek becerilere sahip. Uyarlanabilir, teknoloji konusunda bilgili ve veri okuryazarı genç insanlar, CRE işinin geleneksel olarak yürütülme biçimini dönüştürme fırsatına sahipler - bu, ister yenilikçi bir yeni teknoloji aracı veya ürünü geliştirmek, isterse iş arkadaşlarını yavaş uyum sağlayan bir aracı kurumda hızlandırmak anlamına gelebilir. 

Belki biraz önyargılı olabiliriz, gençlerin (veya her yaştan çevik yenilikçilerin) bu gelişen, dinamik alanda profesyonel fırsatları yakalaması için bundan daha iyi bir zaman olamaz.

DİĞER HABER
11 Mart 2022