"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Müşterinizin Beden Dilini Bırakın Teknoloji Okusun!

İnsan hayatını kolaylaştıran teknolojik gelişmeler, sadece müşterilerin değil aynı zamanda üretici ya da satıcı gibi konumlarda bulunan kişilere de epey fayda sağlıyor. Söz konusu gelişmelerin görülebildiği alanlardan olan emlak sektörü, çift taraflı yararın oluştuğu durumlara örnek gösterilebilir.

Zira şimdilerde geliştirilen ve beden dilini okumayı kolaylaştıran yeni teknoloji, karşı tarafın ne istediğini anlamanızı kolaylaştırıyor. Böylelikle müşterinizin ihtiyaçlarını ve isteklerini karşılayan hizmetler sunmanız kolay bir hale geliyor. 

Bir kişide; tutkulu, sinir bozucu, dürüst olmayan veya merak uyandıran şeyleri anlayabilmek için bugüne kadar hep  kumar oynayan insan bilinçaltısı, önyargıyı ortadan kaldıracak düşünceleri artık teknolojiye teslim edecek!

Duygusal yapay zeka ile müşteriyi tanımak

Human teknoloji şirketi tarafından geliştirilen duygusal yapay zeka, karşıdaki kişinin duygularını ve hatta karakteristik özelliklerini çözümleyebiliyor. Yapay zeka yazılımı aracılığıyla gerçekleşen bu durum, karşıdaki kişiyi tanımak için mükemmel bir yol olarak görülebilir.

Tam adı Artificial Emotional Intelligence olan yazılım, kişilik analizine kadar birçok işlemin gerçekleştirilmesini amaçlıyor. Gerçek zamanlı jest ve mimikler üzerinden yönlendirilen yazılım, anlık olarak çalışarak kişinin bu esnada hangi ruh halinde olduğunu ve o an neler düşündüğünü öğrenmeyi kolaylaştırıyor.

Gelelim bu yazılımın emlak danışmanlarına olan yararlarına. Öncelikle duygusal yapay zeka, karşınızdaki insanı daha kolay tanımanızı sağlayacak. Böylelikle müşterinizin isteklerini karşılama esnasında yanılma payınız büyük oranda ortadan kalkmış olacak. Karar alma ve risk yönetimi gibi hususlarda büyük ölçüde kolaylık sunacak olan yazılım, ayrıca şirketlere çalışan alımı sırasında da mükemmel faydalar sağlayacak.

Müşterinizi yakından tanıma fırsatı

İlk defa karşılaşacağınız yeni bir müşteriyi bu yazılım ile anlık olarak tanımanız mümkün olabilir. Böylelikle karşı tarafın size başvurduğu esnada ne gibi istekleri olduğunu, teklif edilen fiyat konusunda gerçekten ne düşündüğünü, ev sunumunda nelerden hoşlanıp hoşlanmadığını vb. kolaylıkla anlayabileceksiniz. Görüşme esnasında karşı tarafın beden dilini okumak için ekstra bir çaba harcamanıza artık gerek kalmayacak ve siz sadece görüşmenin içeriğine odaklanmış olacaksınız. 

Yazılımın en önemli kilit noktası ise anlık bilgi toplamak olarak görülüyor. Yani fiziksel temas sırasında ya da farklı görüşmeler içerisinde yazılımı kullanarak anlık veri analizi yapılabilecek. 

Şu anda geliştirilme aşamasında olan ve belli başlı katılımcılar ile birlikte denenen yazılım, ilerleyen süreçlerde çok daha gelişmiş bir şekilde karşımıza çıkabilir. Nitekim bu durum, aslında teknolojinin nasıl bir boyut kazanacağı konusunda size fikir verebilir. Sadece değişen şartlara göre hareket etmek yeterli değil; aynı zamanda gelişen teknolojilerden etkilenerek ve onları kullanarak adımlar atmak da önem teşkil ediyor. I heart teknoloji

DİĞER HABER
28 Ekim 2017