"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Napoleon Hill’in Kitaplarından Alabileceğiniz Faydalı Bilgiler

Napoleon Hill, kişisel-başarı yayın türünün ilk yazarlarından biri olarak kabul edilir. Günümüzde ise emlakçılar dâhil olmak üzere milyonlarca iddialı profesyonel için ilham kaynağı olarak görülüyor. 1920’li yılların başlarından itibaren servet edinme ve hırs konularında beğeni toplayan motivasyonel bir konuşmacı olmuştur. Şimdiye kadar en çok basılan kitabı “Düşün ve Zenginleş” tüm zamanların en iyi kitapları arasındadır. Diğer kitapları ise “Huzurlu Ve Zengin Olmak”, “Başarının Anahtarları” ve “Gerçek Zenginliğe Ulaşma Sanatı” olarak sayılabilir.

Napoleon Hill’in kitaplarında emlak profesyonellerinin alabileceği çok sayıda ders vardır. Aşağıda onun kitaplarından derlenen ve insan başarısının temel ilkeleri olarak sayılan noktaları sıralayacağız. Emlak kariyerinizde başarı elde etmek için size bir plan sağlayacak bu maddeleri detaylıca okumak için Napoleon Hill’in kitaplarını inceleyebilirsiniz.

Napoleon Hill’in Kitaplarından Faydalı Bilgiler

Amaç Belirlemek

Elde etmek istediğiniz şeyin ne olduğunu bilmeniz, emlak satış hedeflerinize ulaşmak için çok önemli bir ilk adım olacaktır. Hill, bir amaç ve plan olmadan amaçsız bir hayat süreceğimizi söylüyor.

Ortak Akıl İttifakı

Ortak akıl ilkesi, ortak bir amaca yönelik olarak mükemmel bir uyum içerisinde çalışan iki veya daha fazla zihnin ittifakından oluşur. Gayrimenkulde daha fazla satış elde etmeye odaklanmak için size günlük işlerinizde yardımcı olacak bir asistan ile çalışmanız etkili olabilir.

İnanç Duygusu

İnanç, amaçlarınızın ve planlarınızın gerçekleşebileceği bir zihin halidir. Eğer inanç çekirdeğinizin derin olduğuna inanıyorsanız başarılı olursunuz.

Elinden Gelenin Fazlası

Elinden gelenin fazlasını yapmak, beklentinin üzerinde ve daha iyi bir hizmet sunmaktır. Başka bir deyişle, ev satın alımı ve ev satış deneyimlerinizi müşterileriniz için gerçekten özel ve unutulmaz bir şeye nasıl dönüştürebilirsiniz? Bu elinizden gelenin fazlasını yapmanız anlamına gelir.

Mutluluk Verici Kişilik

Kişilik, sizin zihinsel, ruhsal ve fiziksel özellikleriniz ile alışkanlıklarınızın toplamıdır. Kişilik, sizi diğer emlak profesyonellerinden ayıran şeydir. Kalabalığın arasından sıyrılmak için kendinize özel bir “sos” hazırlamalısınız. Bu sos, müşterileri etkilemelidir.

Kişisel Girişim

Kişisel girişim, sizin başladığınız noktadan ileriye doğru gitmenizi sağlayan şeydir. Gayrimenkul söz konusu olduğunda kişisel girişim, kariyerinize ne kadar devam edebileceğinizi belirleyecek olandır. Yılda 4 ev mi 24 ev mi satmak istersiniz? Bir gün emlak danışmanlığı da yapmak ister misiniz? Ekibinizi mi büyütmek istiyorsunuz? Her şey size bağlıdır.

Olumlu Bakış Açısı

Olumlu bir bakış açısı, her zaman için doğru bir akıl tutumuna sahip olmak demektir. Para kazanmak para harcamayı gerektirir. Başarıya ulaşmak için olumlu bir zihniyet tutumuna sahip olmalısınız.

Heyecan

Heyecan içinizden gelir. Ancak ses, duruş ve düşünceleriniz ile çevrenizdekilere yayılır. Müşterileriniz sizin heyecanınızı görerek şaşkına dönmeli ve bu işi ne kadar istekli ve keyifle yaptığınızı hissetmelidir.

Öz Disiplin

Öz disiplin, kendi düşüncelerinizi ve hareketlerinizi idare etmek ile başlar. Yıl boyunca iddialı satış hedeflerinizi gerçekleştirmek için her gün 10 satış görüşmesi yapmaya karar verip bunu uygulamadığınızda öz disiplin eksikliği yaşıyorsunuz demektir.

Emin Olmak

Her emlak profesyoneli, başarılı bir kariyeri nasıl başlatacağını, büyüteceğini ve sürdüreceğini düşündüğünden emin olmalıdır. Mevcut emlak satış trendlerini doğru bir şekilde analiz ederek bir müşteriye karşı danışmanlık yapmaya çalışırken satış döngüsünün her aşamasında uzman olmalıdır.

Dikkat Kontrolü

Kontrollü insan, her eylem üzerinde hâkimiyeti olandır. İsterseniz bunu odaklama olarak adlandırabilirsiniz. Zihninizi odaklayarak harika müşteri deneyimleri yaşatabilirsiniz.

Takım Çalışması

Ekip çalışması, tamamen gönüllülük temeline sahip bireyler arasındaki ahenkli işbirliğidir. Ekip ruhu, her zaman emlak kurallarına uyduğu sürece bir satış kapama makinesine dönüşebilir.

Güçlükler ve Yenilgi

Zaman zaman yaşanan başarısızlıklar ve zorluklar sizi işinizde daha fazla uzmanlaşmaya zorlar. Zorluklar psikolojinizi yerle bir etmemeli. Tersine daha da güçlendirmelidir.

Yaratıcı Vizyon

Birçok başarılı emlakçının kariyerinde paha biçilemez kanıtlar vardır. Niş bir pazara odaklanma, farklı formatta uygulanan reklamlar, satış komisyonlarının yüzde 25’İni kar amacı gütmeyen kuruluşlara bağışlama ve hobi edinme gibi ilham verici kararlar alırlar.

Sağlık

Sağlıklı beslenmeye çalışan ve sağlıklı bir şekilde çalışan emlak profesyonelleri, zorlu bir satış programının altından kalkabilecek gücü kendilerinde bulurlar. Enerji ve dayanıklılık onlarladır.

Zaman ve Bütçe Planlama

Programınıza uyarak disiplin içinde kalırsanız hem zamanınızı hem bütçenizi iyi kontrol edebilirsiniz. Verimliliğinizi bir üst seviyeye çıkarmak için zaman yönetimi ve bütçe yönetimi için planlama yapın ve bu planlamaya uyum sağlayın.

Alışkanlıklar

Bir emlak profesyoneli olarak alışkanlıklarınızın, düşüncelerinizin ve eylemlerinizin toplamısınız. Alışkanlıklar, gayrimenkul alanında gerçek bir uzman olmak için yeteneklerinizden faydalanmanıza yardımcı olacaktır.

Napoleon Hill’den Alıntı Sözler

  • Asla vicdanınızın sesini kendinizden uzak tutmayın.
  • Hedef, bitiş süresi olan hayaldir.
  • Vazgeçenler asla kazanamaz ve kazananlar asla vazgeçmez.
  • Bütün hayallerin umutla başladığını asla unutmayın. Mutlu sona ulaşan her başarı hikayesi, şu sözlerle başlar: 'Bir zamanlar umut eden bir adam veya bir kadın vardı.' Sizin hikâyeniz de aynı şekilde başlamalı.
  • Dünyayı düşünce ve hayal gücü yönetir.
  • Bütün başarıların başlangıç noktası; arzudur.
  • Her zorluk, büyük bir kazancın tohumlarını barındırır.
  • Gerçek başarısızlıkların çoğu, insanın kendine koyduğu zihinsel sınırlamalardan kaynaklanır.
  • Acıların ve düş kırıklığının üstesinden gelmenin bir tek kuralı, duygusal bozgunlukların planlı bir çalışmayla değişikliğe uğratmaktır. Bu, eşsiz bir kuraldır.
  • Çabaların meyvesi, ancak kişi vazgeçmediğinde ortaya çıkar.
DİĞER HABER
03 Temmuz 2017