"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Nasıl Her Gününüz ‘En İyi Gününüz’ Hâline Gelir?

Genellikle kendi programlarını ayarlamayı seven insanlar emlak sektörüne girerler. Fakat bu işi yapmaya başladığınızda fark edersiniz ki aslında bu kadar basit değil. Gayrimenkul danışmanları başarılı bir girişimci olmak için günün her anını maksimum verimde kullanmaları gerektiğini kısa sürede fark eder.

Bu yazıda dünyaca ünlü gayrimenkul koçu Tom Ferry'nin kaleminden gayrimenkul işinizde nasıl kusursuz bir günlük program oluşturacağınızı anlatacağız.

Sabaha Pozitif Başlamak

O günün ‘en iyi’ olmasını istiyorsanız, kendinize sabahları bunu söyleyerek başlayın. Duygusal olarak yaşadığımız değişimler bizi bundan alıkoymakta. Dolayısıyla ruh hâlinizi mümkün olduğunca sabit tutmaya çalışın.

Ardından o günü sizin tasarladığınızdan emin olmalısınız. Önünüzde bir plan olduğunda ne yapmanız gerektiğini, kimi arayacağınızı ve sıradaki işleri bileceksiniz. Böylece daha çok iş başarmakla kalmayacak, kendinizi de iyi hissedeceksiniz.

Yapacaklarınızı programınıza almadan şansa bırakırsanız aciliyet hissi de doğmayacak ve kolaylıkla işlerinizi unutacaksınız. Dolayısıyla tekrar hatırlatırız ki bir şey programınızda yoksa, gerçekte de var olmayacaktır.

Güne Hızlı Devam Edin

Eğer ‘en iyi’ gününüzü yaratma niyetindeyseniz, sabahın ilk saatlerini de iyi değerlendirmelisiniz. Günlük rutininizi yaratıp uygulamaya koyduğunuzda sizi zaten bir sapan gibi hedefinize fırlatacaktır.

Ofise vardığınızda şu üç günlük aktiviteyle başlayın;

* Gündeme göz gezdirin: Sektörü bilmeniz, yeni ilanları takip etmeniz sizi müşterileriniz için daha hazır hâle getirecektir. Unutmayın ki bilgi güçtür. Kahve eşliğinde benzersiz bilgi kaynağı Emlakbroker.com'la güne başlayın :)

* Rol yapma: Tıpkı günlük ısınma egzersizleri gibi, potansiyel müşterilerinizle görüşmeden önce de hazırlık yapabilirsiniz. Sabahları 15-20 dakikanızı kendi kendinize rol yaparak harcayın, konuşma pratikleri yapın.

* En verimli saatler: Veritabanınıza bakın, kaynaklarınızı araştırın, potansiyel müşterilere göz gezdirin. Randevularınızı ayarlamanız ve artık kendinizi başarı için hazırlamanız gerekiyor.

Programınızı ve İşinizi Tasarlayın

Tom Ferry bu konuda garanti veriyor; bu rutinleri her sabah uygularsanız öğleden sonranız yeni randevularla dolacak. Bir de bunu bütün yıla, her güne yaydığınızı düşünün. Emin olun bu şekilde işleriniz daha iyiye gidecek ve kontrolü elinize alacaksınız.

Son olarak da, programınızı şu soruya göre tasarlayın; günün ne zaman sonlanmasını istiyorsunuz? Programınızı siz yaparsanız, kazanan taraf olacaksınız. Eğer işi şansa bırakırsanız, hem finansal hem de duygusal açıdan tükeneceksiniz. İşinizin kontrolünü elinize alın ve bugünden itibaren gelişiminizi sürdürün.

DİĞER HABER
14 Şubat 2018