"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Neden Çözüm Sağlayıcılar Daha Fazla Ticari Gayrimenkul Portöyü Kazanıyor

En iyi emlakçıların neden ticari gayrimenkul işinden daha fazlasını aldığını kendinize hiç sordunuz mu? Emlak piyasanızda, kaliteli mülkleri çekmede ve satışları ve kiralamaları dönüştürmede önemli ölçüde daha başarılı olan bazı danışmanları tanırsınız. Bununla bakmanız gereken 'şirket' değil, şirket içinde çalışan 'danışmanlar'dır.

Yeni mülkleri ve yeni işi tek bir temel nedenden dolayı kazanıyorlar. Bunun başlıca nedeni, en iyi 'çözüm sağlayıcı' olarak tanınmalarıdır. Müşteri, emlakçının yaşadıkları mülk acısını çözmek için gerçekten doğru çözümlere sahip olduğunu görebilir ve kabul edebilir. Süreci ileriye taşıyacakları konusunda emlakçıya olan inanç ve güvene sahiptirler.

İşte size birkaç soru. Tek seçiminizi yapın:

 • Büyük bir ticari gayrimenkul pazarlamacısı mısınız?
 • Müşterileriniz için çok iyi bir çözüm sağlayıcı mısınız?

Ne olmayı tercih edersiniz?

Cevap oldukça basit. Harika bir pazarlamacı olabilir ve yine de sadece birkaç satış ve kiralama yapabilirsiniz. Denklemin içine başka pek çok şey giriyor.

Yerel bölgenizdeki kaliteli ilanlardan ve yeni ticari gayrimenkul işinden daha fazlasını kazanmak istiyorsanız, gerçekten en iyi 'çözüm sağlayıcı' olmanız gerekir. İşte burada 'inanç' faktörü devreye girer ve müşterinin mülkü listeleme ve ilerleme konusunda son bir seçim yapmasına yardımcı olur.

Herhangi bir mülk sunumunda, ticari gayrimenkuldeki en iyi aracılar veya 'çözüm sağlayıcılar' pazarları, mülkleri ve müşterileriyle eşleştirilir - Bu 'roket bilimi' değil ama çok odaklı bir yaklaşım.

İşte düşünebileceğiniz ve çözebileceğiniz bazı 'çözümler'. Hizmetlerinizi bunlardan herhangi birine veya tümüne pazarlayabilir ve sunabilirsiniz:

 • Bir mülk için alıcı bulma
 • Bir mülk için kiracı bulma
 • Daha iyi bir piyasa kirası oluşturmak
 • Mülk ve müşteri için net gelirin iyileştirilmesi
 • Zor bir kiralama müzakeresi
 • Büyük ve karmaşık bir yeni mülk geliştirme pazarlaması
 • Ev sahibi için geliri optimize etmek
 • Zor kiracıları yönetmek
 • Zorlu bir boş mülkün tasarlanması ve pazarlanması

Şimdi tüm bunların kulağa mantıklı geldiğini söyleyebilirsiniz, ancak çoğu emlakçının hizmetlerini belirli çözümlere göre sunmadığını veya sunamadığını biliyoruz; çok genel ve gelişigüzel bir şey yaparlar. Sonra neden başka bir emlakçının o mülkü kazandığını merak ederler! Müşteriyi etkilemek zorundasınız! Müşterinizin, sizin en iyi çözüm sağlayıcısı olduğunuza ve mülk acılarını çözmeye tamamen bağlı olduğunuza inanmaları gerekir.

Bir mülkün alıcılarını bulmak için en iyi danışman olduğunuzu söylüyorsanız, kanıtlayın! Müşteriye, bugünün pazarında mülkü tam olarak nerede gördüğünüzü ve alıcıların şu anda nerede olduğunu açıklayın. Ardından, müşteriye en iyi pazara girme ve denetim potansiyelini kişisel olarak nasıl teşvik edeceğinizi tam olarak anlatırsınız. 

Müşteriyi resme koyun ve size inandığından emin olun. Böylece en iyi emlakçı siz olursunuz. Unutmayın! Gerçek bir saha hazırlığı ve çok fazla pratik yapmadan başarılı olamazsınız. Şimdi harekete geçme zamanı!

DİĞER HABER
10 Ağustos 2022