"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
New York'ta Kiralık Daireye Yatırım Yapmaya Değer mi?

Dünyanın en pahalı şehirlerinden biri olarak bilinen bir yerde bir mülke yatırım yapmak ilk bakışta gülünç görünebilir. Bununla birlikte, bazı insanların zengin olmasının ve bazılarının geride kalmasının nedeni, sayıları hesaplamadan fırsatları reddetmektir.

Robert Kiyosaki, Zengin Baba adlı kitabında, evinizin neden genellikle en büyük sorumluluğunuz olduğunu açıklıyor. Birçok insan, evinizin bir yatırım olduğu konusunda yanlış bir varsayımda bulunur, ancak bu, size gerçekten para kazandırmadığı sürece durum böyle değildir. Bunu akılda tutarak, New York'ta kiralık bir apartman dairesine yatırım yapmaya değip değmeyeceğini merak ettik. İşte öğrendiklerimiz.

Neden New York'ta bir apartman dairesi satın alıyorsunuz?

Bu, kafa karıştırıcı bir mantıkla sonuçlanabilecek basit bir soru: Neden New York'ta bir apartman dairesi satın alıyorsunuz? Bazıları için cevap, tam zamanlı olarak yaşayacak bir yere sahip olmaktır. Diğerleri kök salmak ve bir evi hayatını geçireceği bir yer gibi hissetmek isteyebilir. Kiraya vermeyi ve yatırım amaçlı gayrimenkul olarak kullanmayı düşünebilirsiniz, ancak diğerleri ticari işlemler için bir şehir konumu arıyor veya Airbnb evlerine yatırım yapmayı düşünüyor olabilir.

New York City'de bir apartman dairesi satın alma nedeniniz ne olursa olsun, rakamları iyice gözden geçirdiğinizden ve fiyatların mantıklı bir seviyede olduklarından emin olun. Çoğu zaman, insanlar bir mülkü güvence altına almanın duygusal tarafına veya bir NYC adresine sahip olmanın övünme haklarına kapılırlar. Eğer siz de, bu büyülü şehrin büyüsüne kendinizi kaptırmaya meyilliyseniz, güvenebileceğiniz finans uzmanlarıyla kendinizi çevrelediğinizden emin olun.

New York City'de yaşamak için veya bir apartman dairesine yatırım yapmak için nedenler?

Neredeyse herkes New York'ta konaklamaya kiralayarak başlar, çünkü insanlar nadiren uzun vadede Büyük Elma'da yaşamayı düşünürler. Bununla birlikte, birkaç yıldan fazla bir süre şehirde kalacağınızı düşünüyorsanız, ipotek ödemeye ve bir miktar sermaye oluşturmaya değer olabilir.

Dairenize sahip olmak, aynı zamanda, kira artışlarından endişe duymadan harcamalarınızı sabitleyebileceğiniz anlamına gelir. Ayrıca dairenizi tarzınıza ve kişisel ihtiyaçlarınıza göre yenilemek için daha fazla özgürlüğe sahip olacaksınız. Ancak, daha sonra kiralamak isteyebileceğinizi düşünüyorsanız, bazı yerler (özellikle özel siteler) genellikle alt kiralamaya izin vermediğinden veya geçici veya uzun vadeli kiralamalarda sıkı kısıtlamalara sahip olduğundan, bu durumu kontrol ettiğinizden emin olun.

Kiralamak için New York City'de bir apartman dairesine yatırım yapmak için nedenler?

New York City gibi birinci sınıf uluslararası konumlar, çok fazla seçeneğin olduğu ve kiralamaların hem fiyat hem de talep açısından yüksek kaldığı, zor kazanılan paranız için güvenli limanlardır.

Bir New York City apartman dairesi, size hem değer artışı hem kiralama yoluyla para kazandırabilecek sağlam bir yatırım seçeneğidir. New York'ta profesyonel emlak danışmanları, potansiyel mülkleri bularak, satış anlaşmasını imzalamanıza yardımcı olurlar. Ve mükemmel kiracılar bularak size rehberlik edebilirler.

Gayrimenkul yatırımcıları her zaman o nadir cevheri ararlar: Birinci sınıf bir konumda ucuz bir yer. New York City'de bir apartman dairesi düşünüyorsanız, uzun vadeli finansal faydalar elde etmek için size sağlam tavsiyeler verecek yerel uzmanlara yönelin.

Ben, Buket Sema. Emlakbroker.com'da editör ve yönetici olarak görev yapıyorum. Amerika'da New York şehrinde beş yıl yaşadım ve eğitimimi burada tamamladım.

Amerika'da emlak taleplerinizi benimle paylaşacağınız bir proje üzerinde çalışıyorum. Çok yakında emlakbroker.com aracılığı ile sizleri buradan bilgilendireceğim...

Beni, Facebook ve Linkedin'de takip edebilir, sadece emlakçılardan oluşan, faydalı içeriklerin paylaşıldığı Facebook gurubumuza katılım sağlayabilirsiniz.

DİĞER HABER
08 Ekim 2021