"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Önce Değerini Sat... Sonra Ev Sat

"Önce kendimizi ve değerimizi satarız, sonra ev satarız."

Bu doğru. Birinin neden önce sizi işe almayı seçmesi gerektiğine ilişkin değer teklifinizi satmanız gerekir, ardından evlerini satın almalarına veya satmalarına yardımcı olabilirsiniz.

Günümüzün oldukça dikkat dağıtıcı dünyasında, sadece ev sattığınızı veya bir emlakçı olduğunuzu söylemek yeterli değildir; sürece değer katmalısınız. Bunu yapabilmek için, sizi rakibinizden daha değerli kılan şeyin ne olduğunu ve bunu nasıl etkili bir şekilde ileteceğinizi bilmeniz gerekir.

Her satış sunumunda, bir stratejiniz olmasını ve güvenle nasıl etkileşim kuracağınızı bilmenizi gerektirir. Sunum sırasında, sorunlarını çözmenize yardımcı olacak iyi, yönlendirici sorular soruyor musunuz? İlişki kurmaya çalışırken onları fazla yansıtıyor ve konuşmayı yönlendirmelerini sağlıyor musunuz? Tüm potansiyel müşterilerin durumlarına muazzam değer katmak, her seferinde işe alınmanızı sağlayacaktır.

Sizden onlar için çalışmanızı istemelerini beklemek yerine, sürece ne kattığınızı müşteriye iletmek için bu kanıtlanmış stratejileri izleyin; Işık hızında işe alınırsınız.

Kendinizi ve hizmetinizi kökten farklılaştırın.

Neden biri başka bir emlakçı yerine sizi seçsin? Cevabı biliyor musun? Sadece cevabı bilmeniz değil, aynı zamanda ister satın alırken ister satarken, gayrimenkul hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak için masaya ne getirdiğinizi tutkulu bir şekilde ifade edebilmeniz gerekir. Örneğin; yaptığınız şeyi diğer emlakçılardan farklı olarak anlatan kendinden emin açıklamalar yapın.

Güven oluşturun.

Tüm ilişkiler otantik ve gerçek olmalıdır. Bir potansiyel müşteriyle güven ve itimat üzerine bir ilişki kurmaya çalışıyorsanız, işe tam olarak sağ ayakla başlayacaksınız demektir. Aslında, “Sizinle güvene dayalı bir ilişki kurmak istiyorum” deyin. Bunlar, güvenebilecekleri ve en büyük finansal satın alma veya satışlarında birlikte çalışmaktan emin olabilecekleri bir kişi olduğunuzu pekiştiren etkileyici kelimelerdir.

Home buyers guide: Opening the door to ownership - Washington Post

Sürece değer katın.

Sizi diğer emlakçılardan ayıran farklı şeyleri göstererek satış veya satın alma sürecine tam anlamıyla nasıl değer katabileceğinizi kanıtlayın. Örneğin; zamandan ve paradan nasıl tasarruf edebileceğinizi söyleyin. Onlara, hem kolayca satmalarına hem de satın almalarına yardımcı olacak değerli çözümler ve kanıtlanmış bir pazarlama stratejisi ve ev satın alma sistemi sunduğunuzu söyleyin. Değer katmak, her seferinde işe alınmak demektir.

How to Buy a Home - Real Estate Guides - The New York Times

Onların hızında çalışın.

Sonuç odaklı olduğunuzu ve satış sürecinde “baskı olmadığını” yüksek sesle söylemek, sizi diğer emlakçılardan anında ayıracaktır. Aslında, “Sizin hızına göre çalışıyorum; Benden asla bir baskı olmayacak - sadece sonuçlar önemli”, insanların kendilerini özel hissetmelerini, duyulmalarını ve fazla agresif bir emlakçı tarafından itilmemelerini sağlıyor. Bu davranış biçiminizi, işinizi ve tarzınızı sevecekler ve sizi hemen orada işe alacaklar.

Benzersiz değer teklifinizi ileterek, potansiyel alıcılar ve satıcılar arasında, onların endişeli durumlarını çözmelerine yardımcı olabileceğiniz konusunda yankı uyandıracaktır. Dürüst olmak gerekirse, gerçekten değer odaklı bir zihniyete sahip olmak sizi işe alacaktır.

Bu maddeler ışığında insanların emlak işlerinde yaşadığı sorunları dikkatli ve stratejik bir şekilde nokta nokta çözerek daha fazla potansiyel müşteriyi dönüştürecek ve sürece değer katacaksınız.

DİĞER HABER
21 Mayıs 2024