"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Online Emlak Şirketleri Zumper ve PadMapper Güçlerini Birleştiriyor

Amerikalı iki girişim Zumper ve PadMapper, online kiralık emlak pazarını ele geçirmek için güçlerini birleştirdiler. San Francisco merkezli online emlak şirketi Zumper, özellikle apartman dairesi kiralamasında uzmanlaşmış bir başka online emlak şirketi PadMapper’i yaklaşık 10 milyon dolara satın aldı.

Zumper, 2012 yılında kurulan online emlak pazarlama alanında uzmanlaşmış, ev kiralamada en hızlı büyüyen  bir girişim. PadMapper ise kiralık online apartman dairesi arama platformu olarak faaliyet gösteriyor.

Bu iki şirket birleşerek online emlak devleri Zillow, Trulia ve Craigslist ile rekabet etmeyi planlıyor.

Zumper’in şimdiye kadar yatırımcılarından 20 milyon doların üzerinde bir yatırım aldığı belirtiliyor. Zumper-PadMapper platformunu 1 ay içerisinde 4 milyon kişi ziyaret etmiş. Birleşmeden sonra yıl sonuna kadar hedefledikleri rakam 67 milyon ziyaretçi sayısı.

Birleşme sırasında PadMapper 3 tam zamanlı çalışana sahipken, Zumper’in 29 kişilik bir ekibi bulunuyor.  

Zumper tarafından, bir tweet mesajı ile duyurulan satın alma haberinde “Amerika’nın en geniş kapsamlı online kiralama portalı olmak için PadMapper’ı satın almaktan mutluyuz.“ denilirken PadMapper’ın CEO’su Eric DeMenthon, “Zumper ile güçlerimizi birleştirmekten son derece heyecanlıyız. Onlardan öğreneceğimiz şeyler olduğu gibi deneyimimizle onlara katkı sağlayacak ve onları geliştireceğiz. Kiralama sektörüne çok farklı yenilikler sunacağız.” şeklinde açıklamada bulundu.

Online emlak sitelerinde rekabetin gittikçe sertleştiği gelişmiş ülkelerde ve özellikle Amerika'da sektördeki yenilikleri, yeni girişimleri, yatırım haberlerini, şirket birleşmelerini yakından takip ediyoruz.

Bu tarz haberleri yayınlayarak ülkemizde emlak sektöründe uygulanabilir farklı *iş modellerinin oluşmasına ve yeni girişimcilerin çıkmasına katkı sağlamak istiyoruz.

Yemek sepetinin Rusya faciasını :) yaşamamanız için ülkemizde başarılı olacak girişimlerde; Neler olmalı? Gerçekten neye ihtiyaç var? Bu konularda bilgilendirici içeriklerimizi ve deneyimimizi sizlerle paylaşacağız.
 

 

DİĞER HABER
01 Mart 2016