"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Pi Labs'in Kuluçka Programından 10 Proptech Girişimi

Küresel proptech risk sermayesi şirketi Pi Labs, 2022 Büyüme Programı için en yeni girişim grubunu açıkladı. Gayrimenkul sektörünün geleceğini teknoloji aracılığıyla dönüştürmek için birleşik bir vizyonla, 47 ülkede 1.000'den fazla başvuru arasından dördü kadın kurucu olmak üzere 10 şirket seçildi.

Girişimciler, çevremizdeki yerleşik dünyaya en son teknolojileri uygulamak için rekabet ederken, emlak endüstrisinde devrim yaratarak, geçen yıl 45 milyar sterlinden fazla risk sermayesi, özel sermaye ve halka arz finansmanı emlak teknolojisi - veya 'proptech' - sektörüne aktı. 

Sanal gerçeklik işyeri eğitiminden, çalışma hayatınızı iyileştirmek için tasarlanan farkındalık içeriğine, dijital sürdürülebilirlik ölçüm araçlarına ve inşaat tasarımını ve işbirliğini kolaylaştıran yeni nesil teknolojiye kadar, bu yılki girişimler, fiziksel dünyadaki toplumsal sorunlara yönelik bir dizi teknolojik çözüm geliştirdi.

Pi Labs'ın önceki dokuz hızlandırıcı programının aksine, 2022'nin 16 haftalık çevrimiçi ve yüz yüze hibrit girişimi, iş aşaması açısından daha gelişmiş ekiplere hitap edecek bir Büyüme Programına dönüştü. Büyüme Programı girişimleri, devam eden finansman olanağıyla birlikte Pi Labs'tan bir başlangıç ​​yatırımı almanın yanı sıra, küresel teknoloji ve gayrimenkul profesyonelleri, danışmanlar, girişim ortakları, mentorlar, yatırımcılar ve mezunlardan oluşan rakipsiz bir ekosisteme erişimden faydalanacak.

Aşağıda Pi Labs 2022 Büyüme Programından girişimler bulunmaktadır:

  • CONXAI (Almanya): Mimarlık, mühendislik ve inşaat sektörleri için ilk kodsuz yapay zeka platformu.
  • Firmus (İsrail): Bina çizimlerinin verilerini analiz etmek, teklif verme ve inşaat süreçleri üzerinde potansiyel etkisi olan gizli tasarım sorunlarını ortaya çıkarmak ve azaltmak için gelişmiş AI teknolojilerini kullanır.
  • Flown (Birleşik Krallık): Kökleri sinirbilime dayanan Flown, çalışma hayatını geliştirmek ve 'derin çalışmayı' desteklemek için isteğe bağlı farkındalık içeriği sağlayan çığır açan bir dijital platformdur.
  • GREENPASS (Avusturya): Gayrimenkul geliştirmelerinin ve açık alanların sürdürülebilirliğini ve kârlılığını optimize etmek için planlamacıların, geliştiricilerin ve yatırımcıların farklı proje tasarımlarının iklim direncini karşılaştırmasını sağlar.
  • Laiout (Norveç): Erken aşama mimari kat planlarının oluşturulmasını otomatikleştirir.
  • LiveCosts (İrlanda): İnşaatçılar ve müteahhitler için maliyet yönetimini otomatikleştirmek için akıllı inşaat yazılımı.
  • Modulize (Norveç): Tasarım, planlama ve tedariki optimize eden, saha dışı inşaat için tek bir ortak yazılım çözümü.
  • Moonhub (Birleşik Krallık): Üst düzey veri ve çalışan analitiği sağlamak üzere tasarlanmış, işyeri için bir sanal gerçeklik eğitim platformu.
  • Route Konnect (Birleşik Krallık): Şirketlerin, büyük, çok kameralı konumlarda insanların ve araçların hareketini anlamalarına yardımcı olmak için gerçek zamanlı video işleme.
  • SymTerra (Birleşik Krallık): Şantiyelerdeki belirsizliği ortadan kaldırmak için inşa edilen SymTerra, ekiplerin bilgileri hızla paylaşmasına ve gerçek zamanlı olarak değişimi yakalamasına olanak tanıyan entegre bir iletişim aracıdır.

Pi Labs CEO'su ve Kurucusu Faisal Butt yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Dört kadın kurucu da dahil olmak üzere bugüne kadarki en büyük ve en uluslararası topluluğumuzu bir araya getirmekten heyecan duyuyoruz ve küresel gayrimenkulde teknolojik çözümlere yönelik patlayıcı talebi ortaya koyuyoruz. bu da dijital evlat edinmede yavaş olmuştur. Kabul oranı %1'den az olan oldukça rekabetçi bir programdan, büyüyen proptech fırsatından en iyi şekilde yararlanabileceğine ve sektörün en acil ihtiyaçlarını karşılayabileceğine inandığımız 10 girişimi seçtik."

“Gayrimenkul kullanıcıları, geliştiriciler ve mülk sahiplerinden varlıklarını ve operasyonlarını gelecekte kanıtlamalarına yardımcı olmak için proptech çözümlerine yatırım yapma yönünde artan talep var. Girişimcilerimiz, Avrupa'nın en büyük proptech ekosistemine erişerek, dijital dönüşüm için olgunlaşmış bir sektörde gezinmelerini ve yeniden şekillendirmelerini sağlayacak. Büyüme Programımızı startuplarımız için başarı için bir kuluçka makinesi olarak görüyoruz ve geçen yılki grubun %70'i büyümek için sermaye artırdı. 2022 ve sonrasındaki yolculuklarında bu yılki proptech vizyonerlerinin alımını desteklemeyi dört gözle bekliyoruz.”

2014 yılında piyasaya sürülen Pi Labs, Avrupa'nın ilk uzman proptech odaklı VC şirketi. Şirket bugüne kadar 60'tan fazla girişime yatırım yapmış, sektördeki en aktif risk sermayesi yatırımcısıdır. 

DİĞER HABER
11 Şubat 2022