"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Potansiyel Müşterilerinizin Sizi Aramaları için 15 Sebep

Potansiyel bir müşteri listelediğiniz konutların birisinin yanından fiziksel olarak geçip daha çok bilgi için size ulaşmak istediğinde, bu iletişim için satın almanın ötesinde nedenler yaratmış olmaya özen göstermeniz gerekiyor. Ek olarak, size ulaşabilmeleri için akılda kalıcı bir web adresi ya da iletişim bilgilerinizi içeren bir QR kod kullanmanız tavsiyemiz.

Eğer bir alıcı satılık bir konut üzerinden size ulaşıyorsa, ya danışmanından memnun değildir, ya da bir danışmanı yoktur. Bu yüzden müşteriye dönüşme ihtimali oldukça yüksek olan bu gruba daha en başta sizi aramaları için basit maddelerden oluşan bir liste sunmanız gerekiyor. Bu listeyi konutlara koyduğunuz satılık ilanlarında, broşürlerde, web sitenizin alıcı kısmında ya da belki e-mail aracılığıyla paylaşabilirsiniz.

Potansiyel Müşterilerinizin Sizi Aramaları için 15 Sebep

1. Anahtar sizde ve müşterinizin evin içerisine girebilmesi gerekiyor.

2. Müşterinize en iyi finansal yöntemleri ve kredi metotlarını sunacaksınız. Böylelikle büyük miktarlarda para tasarrufu yapabilecekler.

3. Müşterinize bölgedeki diğer konutlar hakkında bilgi sunacak, böylelikle olası bir müzakere esnasında güçlü taraf olmasını sağlayacaksınız.

4. Muhit hakkında ayrıntılı bilgi vereceksiniz. (Okullar, toplu taşıma, hastaneler, parklar, restoranlar…)

5. Müşterinize iş saatleri içerisindeki bir ihtiyaç anında maksimum 2 saat içerisinde geri dönecek bir uzman yardımı sağlayacaksınız.

6. Müşterinize profesyonel bir yardım sunarak satın alım süreci boyunca her şeyin sorunsuz ilerlediğinden emin olacaksınız.

7. Finansal konularda da müşterinize destek olacaksınız. Satın alım süresince gerçekleşecek olan para akışından siz sorumlusunuz. Ayrıca müşterinizin aklında soru işareti kalmaması adına sürekli iletişimde kalarak süreci aktaracaksınız.

8. Müşterinizin ihtiyaçlarını saptayacaksınız.

9. Müşterinizin her adımdan memnun olduğuna emin olmak için bireysel bir ilişki kuracaksınız.

10. Müşterilerinizin rahatlıkla arayabileceği ya da deneyimlerini okuyabileceği bir referans listeniz var. Müşterinizin bu listeye ulaşabildiğinden emin olacaksınız.

11. Eğer müşteriniz konut sahibi ise, kesinlikle sizin bulacağınız kadar potansiyel alıcı ile iletişime geçemeyecek. Eğer müşteriniz kiracı ise, ev sahibi ile iletişime geçip müzakereleri yönetebilirsiniz. Müşterinize zor gelen problemler olabilir, ama siz bu problemlerin çoğu ile daha önce ilgilendiniz.

12. Bir konut ile ilgili çıkabilecek problemlerden haberdarsınız. Konutu değerlendirebilir ve eksiklikleri saptayabilirsiniz. Gerekirse bir değerleme uzmanı ile iletime geçerek konutun gerçek değerini belgeleyeceksiniz.

13. Müşterinize bütçe aralığında yer alan başka konutları da göstereceksiniz.

14. Bölgenizin en değerli bilgilerine sahip bir uzmanısınız.

15. Kazançlı bir aracılık hizmetinin anahtarı sizde. Bunu siz değil güçlü referanslarınız söylüyor.

Yukarıdaki maddeleri direkt müşterinize hitap edecek şekilde daha kişisel bir dille düzenlemeniz ve sonuna telefon numaranızı ekleyerek gerekli yerlerde paylaşmanız gerekiyor. Bu yöntemle kısa sürede müşteri veri tabanınızı geliştirmeniz işten bile değil. 

DİĞER HABER
24 Temmuz 2019