"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Profesyonel Fotoğraf Düzenleme Uygulaması Google Nik Collection Artık Ücretsiz

Google, profesyonel fotoğrafçılar tarafından sıklıkla kullanılan Google Nik Collection, masaüstü fotoğraf düzenleme uygulamasını ücretsiz olarak kullanıma açtığını açıkladı.

Tüm kullanıcılara uygulamayı ücretsiz kullanabilme hakkı tanıyan Google, fotoğrafla uğraşmayı seven emlak profesyonelleri içinde harika bir resim düzenleme uygulaması. Özellikle görsel pazarlamanın önem kazandığı emlak sektöründe bu ücretsiz uygulama sayesinde vasat çekimlerinizi profesyonel fotoğraflara dönüştürebilirsiniz.

Google, Nik Software ve onun fotoğraf düzenleme uygulaması Snapseed’i 2012 Eylül ayında satın almıştı. 2013 Mart ayında Snapseed’i Google+’ya entegre eden ve ayrı bir uygulama olarak kullanmayı bırakan firma, orijnal değeri yaklaşık 500 dolar olan Nik Collection masaüstü uygulamasını da indirimli olarak 150 dolardan satışa sunmaya başlamıştı.

Şimdi ise herkes için faydalı bu uygulama, ücretsiz olarak fotoğraf severlerin hizmetine sunuluyor. Uygulama, Google’ın www.google.com/nikcollection/ adresinden ulaşılan sayfanın üst kısmında yer alan download butonu kullanılarak indirilebiliyor.

Fotoğraf düzenleme uygulaması, kullanıcılarına 7 farklı masaüstü eklentisi sunuyor. Fotoğraf profesyonelleri tarafından uzun süredir kullanılan bu eklentiler; Analog Efex Pro, Color Efex Pro, Silver Efex Pro, Viveza, HDR Efex Pro, Sharpener Pro ve Dfine’dır.

Bu yedi eklenti, kullanıcıların fotoğraf düzenleme yeteneklerini üst seviyeye çıkarmaya yarıyor. Eklentilerle fotoğrafların rengi üzerinde düzeltme yapılabileceği gibi, yaratıcı efektlere yeni bir dokunuş getirilebiliyor, görseldeki saklı detaylar öne çıkarılarak daha keskin bir görüntü yaratılabiliyor ve görselin renk ve tonu ile oynanabiliyor.

Google tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada dünya çapında fotoğraf profesyonelleri tarafından kullanılan bu etkili fotoğraf düzenleme uygulamasını ücretsiz hale getirerek bu faydalı uygulamadan tüm kullanıcıların yararlanmasını sağladıkları dile getiriliyor. Firma ayrıca 2016 yılında bu uygulamayı satın alan kişilere de paralarının iade edileceğini bildiriyor.

DİĞER HABER
28 Mart 2016