“Herkes aynı şeyi düşünüyorsa hiç kimse yeterince düşünmüyor demektir.” Walter Lippmann
Profesyonel İtibarınızı Güçlendirmek ve Müşterileriniz Arasında Olumlu Bir Dalgalanma Etkisi Yaratma

Hepimiz bir gölete taş atma ve sürekli genişleyen, eş merkezli daireler halinde yüzeyde dalgalanan dalgaları izleme deneyimine sahibiz. Tıpkı bir dalganın kıyıya vurduğu gibi, sunduğunuz hizmetin kalitesi ve miktarıyla ilgili itibarınız, pazarınızda sizden önce gelir.

Farkında olsanız da olmasanız da, topluluğunuzda sizinle ilgili devam eden aktif bir “ağızdan ağza kampanya” var. Yani asıl soru, insanların sizin hakkınızda konuşup konuşmadıkları değil, daha da önemlisi, ne söyledikleridir?

Tüketici anketleri, bir emlakçı seçerken temel hususlar olarak kusursuz iş etiği ve profesyonel karakter özelliklerinin önemini sürekli olarak vurgulamaktadır. En çok aranan karakter özellikleri arasında kişisel bütünlük, güvenilirlik, güvenilirlik, yeterlilik, yanıt verme ve gizlilik bulunmaktadır. İlginçtir ki, itibar oluşturan bu paha biçilmez karakter özellikleri geliştirmek için kişisel bir taahhütten başka bir şeye mal olmaz.

Dalgalanma efektiniz nedir? Kendi anketinizi yapmak dışında, dalgalanma etkinizi en iyi nasıl ölçebilirsiniz? İyi haber şu ki, bu istatistikler zaten mevcut ve tekrar eden işiniz ve aldığınız tavsiyelerin sayısı ile ölçülmektedir.

Müşterileriniz arasında olumlu bir dalgalanma etkisi yaratmanın en iyi yolu, sunduğunuz hizmetin kalitesini ve miktarını artırmak için bilinçli bir çaba göstermektir.

Müşteri görüşleri, pozitif dalgalanma etkinizin gücünden yararlanmanın mükemmel bir yoludur. Bir müşteri, verdiğiniz hizmetin kalitesi konusunda size iltifat etmek için elinden geleni yaptığında, yazılı bir referans istemenin tam zamanıdır. Müşterilerin yalnızca size bir referans vermeye değil, aynı zamanda genellikle size yardımcı olmaya istekli olduklarının farkına varmalısınız.

Potansiyel müşterilerle yaptığınız sunumlar sırasında referansları kullanma alışkanlığınız yoksa, onları sunumunuza dahil etmeyi düşünmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz. İçtenlikle yazılmış bir referans, kapanış sunumunuz sırasında kullanıldığında inanılmaz derecede güçlü ve ikna edicidir.

How Do You Decide Who Stays and Who Goes?

Bir emlak danışmanı olarak, sahip olduğunuz en önemli varlık profesyonel itibarınızdır ve asla hafife alınmamalıdır. Aslında, tek başına itibarınızın satış kariyerinizi artıracağını veya bozacağını ve kariyer ilerlemeniz ve gelir potansiyeliniz üzerinde doğrudan bir etkisi olduğunu söylemek doğru olur.

İtibar bir ömür boyunca yaratılır, ancak bir anda yok edilebilir. Dalgalanma etkinizi artırmak için yapabileceğiniz şeylerin bir listesini yapmak için şimdi zaman ayırın.

DİĞER HABER
09 Eylül 2022