"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Roofstock Önde Gelen Kiracı Tarama Şirketi RentPrep'i Satın Aldı

Tek aile kiralama (SFR) yatırımlarını satın almak, satmak ve yönetmek için önde gelen dijital platform olan Roofstock, kiracıların kullandığı bir kiracı analiz şirketi olan RentPrep'i satın aldığını duyurdu. Bu işlem, Roofstock'un 4 trilyon dolarlık SFR pazarına yatırım yapmayı hem bireysel hem de kurumsal yatırımcılar için radikal bir şekilde erişilebilir ve verimli hale getirmek için teknoloji destekli çözümler sunmasını sağlıyor.

ABD'deki tek ailelik kiralık evlerin yaklaşık yüzde 30'u her yıl kiralanabilir - toplamda beş milyondan fazla ev. Bir ev boşaldığında, mülk sahiplerinin sabit kira gelirini korumak için hızlı bir şekilde kaliteli, uzun vadeli kiracılar yerleştirmesi gerekir, ancak kiracı taraması tarihsel olarak oldukça manuel, sıkıcı bir süreç olmuştur.

RentPrep, ev sahiplerinin ve mülk yöneticilerinin kredi, cezai ve diğer geçmiş kontrollerini verimli bir şekilde gerçekleştirmelerine olanak tanıyan kapsamlı, dijital bir kiracı tarama girişimi.

RentPrep'in iş modeli, ev sahiplerine verilen verilerin sadece hızlı değil, aynı zamanda doğru ve Adil Kredi Raporlama Yasası (FCRA) ile uyumlu olmasını sağlamak için sonuçları doğrulayan sertifikalı tarayıcılarla birlikte teknolojiden yararlanıyor. Bireysel yatırımcılar, RentPrep'in web sitesinden kiracı raporları talep edebiliyor.

Roofstock CEO'su ve kurucu ortağı Gary Beasley , "RentPrep, umutsuzca inovasyon eksikliği olan bir alanda nihayet bir teknoloji çözümü sunmak için kiracı eleme sürecini dijitalleştirdi" dedi . "Mülk sahipliği yaşam döngüsünün tüm aşamalarında yatırımcılara sınıfının en iyisi çözümler sunmak için platformumuzu genişletmeye devam ettiğimiz için şirket, Roofstock için doğal bir uyum."

DİĞER HABER
05 Ağustos 2022