"Tüm doğru malzemelere sahip olmakla her zaman iyi bir pasta yapılmaz." Emlak Broker
Sahibinden.com'a Rekabet Kurulundan Anket Freni

Sahibinden.com'un üyelik ücretlerinde yapmış olduğu fahiş zamlara Rekabet Kurulu ön araştırma başlattı. Sahibinden.com daha önce de gelen şikayetler kapsamında Rekabet Kurulu'nun radarına girmiş fakat çok cüzi bir cezayla kurtulmuştu.

Rekabet Kurulu, durudurulamayan bu fiyat artışlarının haksız rekabete dayalı kazanç sağladığını değerlendirerek, bu süreçte emlakçıların katılımının sağlandığı bir ön araştırma anketi düzenlendi. 

İstanbul Emlak Komisyoncuları Odası tarafından paylaşılan bilgiler şöyle; 
 

Rekabet Kurulunun 24.12.2020 tarihli ve 20-55/775-M sayılı kararı uyarınca, Sahibinden Bilgi Teknolojileri Pazarlama ve Ticaret AŞ (Sahibinden) hakkında 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 6. maddesini ihlal ettiği iddiasıyla ilgili olarak ön araştırma açılmıştır.

Ön araştırma konusu uygulamalardan doğrudan etkilenen/etkilenecek taraf olmaları sebebiyle, emlakçılara yönelik kısa bir anket düzenlenmiştir. Aşağıda erişim linkine yer verilen anketin 15.09.2021 tarihine kadar doldurulması gerekmektedir.

Emlak danışmanlığı sektörü açısından önemli gelişmelere vesile olabilecek bu tür çalışmalara katkı sunmak çok değerlidir. Bu sebeple, anketin meslektaşlarımız tarafından dikkatlice okunarak doldurulması gerektiği gibi, aynı zamanda bu sayfa linkinin diğer emlakçılara ulaştırılması da ayrıca çok önemlidir.

Anket Linki

DİĞER HABER
09 Eylül 2021