"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Satılık Listeleriniz İçin İlham Alabileceğiniz Nefes Kesici Video Örnekleri

Satılık liste videoları, emlak sektöründe artık inanılmaz etkiler oluşturabiliyor. Yüksek çözünürlüklü kameralardaki gelişmeler, emlakçıların evlerdeki karmaşık detayları göstermelerine ve emlakçılara video hizmeti sunan şirketlerin artmasına neden oluyor. Kısacası artık çekici, bilgilendirici ve uygun fiyatlı satılık ev listeleme videoları oluşturmanıza yardımcı olacak çok sayıda araç ve kaynağa sahibiz.

Daha önce gayrimenkul sektöründe video listelerinin nasıl etkilerinin olacağına dair pek çok makale hazırladık. Ancak gayrimenkul listeleri için videolar arasında en dikkat çekici örnekleri hiç vermemiştik. Bu makalede giriş videolarınız için ilham alabileceğiniz en dikkat çekici ve nefes kesen video örneklerini sergileyeceğiz. Her birini eşsiz kılan özelliklerin neler olduğunu tek tek okumanızı tavsiye ederiz.

The Boutique Real Estate Group

Bu video, şüphesiz ki şimdiye kadar gördüğümüz en iyi lüks gayrimenkul listeleme videolarından biri olan bu çekimde bahsi geçen mülkün üretim değerli gerçekten olağanüstü. Satış için bu ev tamamen kendine özel bir web sitesine sahip ve çarpıcı iç mekânı, görkemli dış mekânı ve birinci sınıf konumu göz önüne alındığında bunu sonuna kadar hak ettiğini söyleyebiliriz.

Videoda mülkün özelliklerini tanıtan rehber, hoş ve davetkâr bir sunum yapıyor. İzleyicileri sanki evde kişisel bir tura çıkmış gibi hissettiriyor. Videonun en etkileyici bileşeni ise detaylar olabilir. Örneğin aydınlatılmış mum ve gün batımı verandasındaki dolu kadehler… Sahnede mükemmel bir görüntü var ve gayrimenkulü temsil eden emlak grubunun hedeflediği demografiye kesinlikle uygun.

Madison Realty

Gayrimenkul pazarlamasında drone kullanmanın emlak profesyonelleri tarafından pek tercih edilmediği günümüzde, bu listeleme videosunda insansız hava aracı mükemmel şekilde kullanılmış. Harika kıyı şeridindeki mülkiyetin konumu göz önüne alındığında, su ve plaj görüntülerini çekmek iyi bir fikir olmuş. Mülkün gelecekteki sahibinin yaşayacağı çevrenin gözler önüne serilmesi önemli bir unsurdur. Videonun diğer bir önemli özelliği ise videonun sıkıcı bir akışının olmasına rağmen görüntüleri destekleyen müzik ile bu durumun bastırılmış olmasıdır.

Metinler ile evin her yönünü gösteren yer paylaşımının olması, potansiyel alıcıların daha bilinçli karar vermesine yardımcı oluyor. Genel olarak bu video için para harcandığı belli.

Windermere Real Estate

Film müziği, kamera açısı ve üretim değerleri nedeniyle bu üç dakikalık listeleme videosu adeta bir kısa film izliyormuşuz hissi uyandırıyor. Yine drone ile çekilmiş görüntüler mevcut. Göl ve onu çevreleyen derin ormanlar dâhil olmak üzere bu mülkün her çekici özelliğini drone çekimleri ile güçlendirmişler. Video çekimini yapan şirket, evin özelliklerini öne çıkarmakla birlikte taşındıktan sonra ev sahibinin yaşam biçiminin nasıl olacağını da göstermeye çalışmış. Yerel parklar, köşedeki okul, bir bot ile rıhtıma geçiş yapılması, videoya üst katmanlı bir hikâye anlatıcısı özelliği kazandırmış. Küçük sinematik bir başarı olarak nitelendirebiliriz.

The Corcoran Group

Büyük emlak firmalarının temsil ettikleri lüks mülkleri sergilemek için para harcadığını, bu parayı özellikle de lüks dairelerin bol olduğu New York’taki lüks mülkler için harcadığını hayal etmek çok zor değil. Corcoran Group, bu listeleme videosunu cazibeli ve ayırıcı hale getirmek için bir şarap mahzeninde benzersiz bir bakış açısına odaklanarak iyi iş çıkarıyor. Bu şirketin hedef kitlesini çok iyi tanıdığını düşündüğümüzde, böyle lüks prestijli bir özelliği öne çıkararak kullanıcıların ilgisini çekmek etkileyici bir sonuç ortaya çıkarıyor. Ekranın sağ alt köşesindeki marka bilinci, şirketin adını izleyenlerin zihninde tutmasını sağlıyor. Video sonunda yapılan eyleme çağrı sahneleri ise izleyicilerin harekete geçmesini hedefliyor. Video, dikkat ve marka güçlendirmeyi yakalamak için önemli bir çalışmadır.

Real Estate MLS TV/Horizons by the Sea, Inc.

Fotoğraf makinesi ile çekilmiş kaliteli görüntüler ve Florida gayrimenkulünün manzaraları esnasında kullanılan rahatlatıcı ses, izleyicilerin dikkatini çekmek için kesinlikle iyi bir yoldur. Anlatıcı, söz konusu alanı ve mülkü ayrıntılı olarak ve sahtecilikten uzak olarak anlatıyor. Satıcıları temsil eden anlatıcının videonun sonundaki ayrıntılı eyleme çağrı sahnesi hoş bir dokunuştur. Sonuçta potansiyel alıcılar, videodaki mülk için olumlu fikre sahip olursa kiminle iletişime geçmesi gerektiğini bilmelidir.

Faith Wilson Realty Group

Bu liste klibi, bir önceki videolara benzer şekilde, anlatımın uzun olması nedeniyle izleyicileri baştan sona bilgilendiriyor. Söz konusu mülkleri gezmemiş olan izleyiciler, evin tüm yönleri ile ilgili bilgi sahibi oluyor ve konutun tüm ayrıntılarını içeren sunum sayesinde izleyiciler etkileniyor. Ayrıca mülkün her özelliği ile ilgili bir yorum yapılması da alıcılara cazip geliyor. Lüks olmayan bir ev isteyen çocuksuz çiftlerden geniş alanlardan yararlanacak büyüyen ailelere kadar çeşitli alıcı profillerine uygun açıklamalar yapılıyor. Bu nedenle videoda verilen ayrıntılar kötü etki oluşturmuyor.

The BREL Real Estate Team

Bir evin mükemmel yönlerini göstermek için illa ki uçan bir insansız hava aracına ihtiyacınız yoktur. BREL emlak ekibindekiler, mülkün etrafındaki perakende işletmeleri ve toplu taşıma gibi özellikleri göstererek mahalle ve topluluk manzarasının ne durumda olduğunu gözler önüne seriyor. Evin her köşesini açığa vuran ve etkileyici arka bahçeyi öne çıkaran video son derece etkileyici.

Stockworth Realty

Multimilyon dolarlık bir konut satmak, aslında bir sanattır. Böyle bir ev için Youtube listeleme videosu hazırlamanın basit kalacağını düşünebilirdik, ancak Stockworth Realty ekibi bunu inanılmaz bir şekilde kullanmayı ve mülk ile bütünleştirmeyi başarmış. Bu yakın zamanda yapılan listeleme videosuna 60 bin geri dönüş alındı. Arka plan müziği ve görüntü yönetmeni birinci sınıf olsa da evin ön plana çıkması videonun asıl etkisini gösteriyor. Bunun gibi büyük mülklerin çekimi zaman alır ve çaba gerektirir.

 

DİĞER HABER
05 Ekim 2021