"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
SendView: Rakiplerinizi Yolladıkları Maillerden Analiz Etmenin Yolu

İş hayatı bir yarışma olarak algılanabilir. Sürekli olarak rakipleriniz ile bir yarış halindesiniz. Bu yarışta öne geçmek ya da hamla yapabilmek için rakibinizi tanımanız ve onun neler yaptığını incelemeniz elbette önemlidir. Bu doğrultuda rakibinizin müşterilerine yolladığı mailleri inceleyerek belirli oranda bir analiz yapabilir ve veriler elde edebilirsiniz.

Rekabete içerden bakın

İş sahanızda rakibinizin neler yaptığına bakmanız yararınıza. Üstelik bu bilgilerin kolayca tanımlanabildiği süreç içerisinde müşterilere gönderilen e-maillere bakabilirsiniz.

Rakibinizin e-mail bültenlerine iş adresiniz üzerinden abone olmanız biraz tuhaf kaçabilir. Aynı şekilde kişisel hesabınızı kullanarak da bu bültenleri iş dışındaki hayatınıza dahil etmeniz yanlış olabilir. Sahte bir e-mail adresi üzerinden de rapor oluşturmanız ya da analiz yapmanız biraz zor. Bu noktada devreye giren SendView, rakibinizin müşterileriyle olan e-mail ilişkisine yakından bakmanızı kolaylaştırıyor.

Nasıl çalışır?

SendView, tanımlanmayan ancak rakibinizin bültenlerine abonelik oluşturmanızı sağlayan bir e-mail adresi oluşturur. Ancak SendView’in asıl yeteneği, raporlama özelliklerinde yatıyor.

Belirlenmiş rakiplerinizden gelen e-mailler doğrultusunda hareket eden SendView, böylelikle bir gösterge tablosu oluşturur. Bir bakışta mailler adına toplam gönderim, dağıtımın gün ve saati, her postanın uzunluğu ve görüntü sayısı gibi pek çok bilgiyi görebilirsiniz.

Bir adım önde olun

Örneğin raporlama özelliklerini kullanmaya başladınız ve bu doğrultuda rakibinizin her Perşembe saat 16.00’da mail gönderdiğini gördünüz. Bu maillerin ortalama uzunlukları ise 254 kelime. Bu çerçevede müşterilerinizle bağlantıda kalmak için farklı bir zaman dilimini mi seçersiniz? Ayrıca daha kısa fakat içerisinde linklerin de bulunduğu bir mail mi oluşturmak istersiniz?

SendView, gerçek zamanlı kararlar vermenize imkan tanıyan önemli bilgiler sağlar. Rakiplerinizden gelen bilgiler değiştikçe bahsi geçen gösterge tablosu da sürekli olarak bir adım önde olmanızı destekliyor.

DİĞER HABER
22 Kasım 2017