"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Sıradanlık Kaybettirir, Uzman Olun!

Pandemi kaynaklı piyasalar bir kapanıyor bir açılıyor. Piyasalarda endişe, heyecan ve belirsizlik hakim. Her şeyden önce ortada devasa bir bilgi açlığı var. Salgına hazırlıksız yakalanan dünya insanları ne yapacağını şaşırmış bir halde.

Tıpkı o çocuklar gibi iş hayatının profesyonelleri de kendilerini geliştirmekten büyük bir heyecan duyuyorlar. Zaten yapabileceğimiz ve bizi rakiplerimizden bir adım öne taşıyacak en iyi şey bu değil mi: Daha donanımlı bir insan olmak!

Niş Pazara Yönelin

İster sektörde yeni olun isterseniz deneyimli, öncelikle kendiniz için bir uzmanlık alanı oluşturmalısınız. Hangi mülklere yönelmek istediğinize karar verin. Konut? Ofis? Ticari arsa? Tek bir alanda tam uzmanlık sizi rakiplerinizden bir adım öne geçirir! Müşterilerinizi daha iyi tanır, ihtiyaçlarını daha iyi analiz eder dolayısıyla daha nitelikli bir hizmet sunabilirsiniz.

Bunu bir doktorun ya da avukatın uzmanlığı olarak düşünebilirsiniz. Kolunuz kırıldığında KBB bölümüne gitmezsiniz ya da boşanmak istediğinizde devreye iş hukuku konusunda değil aile hukuku konusunda uzmanlaşmış bir avukat girer. İnsanların tercihi hep uzmanlardan yanadır öyle değil mi?

Aziz Sancar'la Türkiye'ye İkinci Nobel Ödülü - bianet
“Çoğu insan zekaya inanır, ben inanmıyorum; bizi birbirimizden ayıran emektir, ben çalışmaya inanıyorum.” Aziz Sancar

Teknolojiyi İşinizle Birleştirin

Potansiyel müşterilerinize ulaşabilmek, ağınızı sağlam temellerle inşa edebilmek için teknolojiyi kullanın. Facebook, Twitter, Linkedin, Youtube ve diğer sosyal ağları kullanmayı öğrenmek, verimli reklam kampanyaları oluşturmanın püf noktalarını idrak etmek, işinizde tam bir kontrol sağlamak adına büyük önem taşır.

Bunun yanı sıra potansiyel müşterileriniz için zoom konferansları, web seminerleri düzenleyebilirsiniz. Öte yandan müşteri yönetimi yazılımları aracılığıyla pazarlama faaliyetleriniz için harcadığınız zamanı en aza indirger ve bu yazılımların yardımıyla nitelikli pazarlama stratejileri oluşturabilirsiniz.

Prof. Dr. Aziz Sancar
"Bütün enerjinizi işinize verin. Bilim öğrenmeye çalışın. Günlük dedikodularla, politikalarla uğraşmayın." Aziz Sancar

Önceliklerinizi Belirleyin!

Gayrimenkul danışmanları, diğer insanlarla etkileşimde bulunmak ve nitelikli hizmet sağlamak için para alırlar. Bu durumda günlük planlarınızı öncelik sırasına göre yapmanız gerekir. Şayet zor ve kritik işleri sonraya bırakırsanız onları asla bitiremezsiniz! Öncelikle elzem olanları aradan çıkarın, küçük işler için her zaman vakit yaratabilirsiniz!

Bir gayrimenkul profesyoneli olarak nihayetinde başarı oranınızı artırmanın yollarını bulmak için çeşitli alışkanlıklar oluşturmalı ve bunlara sadık kalmalısınız. Bu alışkanlıkların başında elbette kişisel gelişiminize katkıda bulunacak eylemler de var. Bir müşteriyle görüşmediğiniz ya da günlük işlerinizi noktaladığınız zamanlarda kitap okuyabilir, motivasyon konuşmalarını dinleyebilir, bir konsere gidebilir; yani kısaca gelişiminize katkıda bulunacak her şeyi yapabilirsiniz; yapmalısınız!

Gayrimenkul danışmanları alıcılarla ya da satıcılarla değil; nihayetinde insanlarla etkileşimde bulunurlar. Sağlıklı bir iletişim için sağlıklı bir psikoloji ve donanımlı bir zihin gerekir.

DİĞER HABER
24 Ağustos 2022