"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Skype Çeviri Aracı İle Her Dilde Yazın

Yabancı dil, bir çok emlak profesyonelinin en önemli sorunlarından biri. Bir yabancı dil bilsem bu emlak piyasasında tozu dumana katacağım diyenlerden misiniz? Öyleyse bu şansa Skype çeviri aracı ile mesajlaşarak sahip olabilirsiniz. 

İşimiz gereği yurt dışına açılarak yeni bağlantılar kurmak, yeni meslektaşlar tanımak, yeni müşteriler edinmek istiyoruz. Yabancı dili siz bilseniz muhatabınız bilmiyor. Siz, İngilizce biliyor olsanız bile Arap ya da Rus müşteriniz yabancı dil bilmiyor olabilir. O an sizinle iletişime geçmek isteyebilirler. Böyle bir durum karşısında nasıl bir çözüm olabilir diye düşünenlere Skype çeviri aracı imdadınıza yetişiyor. 

Tabii ki konuşma iletişiminin yerini hiç bir şey alamaz. Fakat teknoloji bu gibi durumlar için büyük bir hızla gelişerek çözümler üretiyor. Ekip olarak tüm internet iletişimimizi Skype üzerinden gerçekleştirdiğimiz için deneyimlerimize göre Skype çeviri aracının, Google çeviri hizmetinden daha başarılı olduğunu söyleyebiliriz.

Eski bir Rus girişimi olan Skype (Microsoft 2011 yılında 8,5 milyar dolar ödeyerek satın aldı) iletişim uygulamasını Rus pazarının büyük bir çoğunluğu hala aktif olarak kullanıyor. Dünya genelinde 300 milyon, ülkemizde de on milyona yakın kullanıcıya sahip olan iletişim uygulaması, geçen seneden bu yana web tabanlı hizmet veriyor. Skype, uygulamasını indirmeye gerek kalmadan direkt olarak kendi web sitesi üzerindende erişilebilir hale geldi. 

Skype çeviri aracı ile;

  • Yazılı sohbet sırasında 50 dilde çeviriyi yapabilirsiniz.
  • Karşı tarafın yazdığı dilde anlık cevaplama yapabilirsiniz.
  • Özellikle yurt dışı bağlantılı emlak firmalarıyla kolay iletişime geçebilir, yeni pazarlar edinebilirsiniz.
  • Uluslararası emlak ofislerindeki arkadaşlarınızla  daha kolay anlaşalabilir, dostluklar kurabilirsiniz.
  • Skype uzaktan eğitim ve kurumsal eğitime yardımcı olabilir.
  • Görüntülü görüşme kalitesi diğer uygulamalara göre daha yüksektir.
  • Birden fazla kişinin katılımıyla görüntülü toplantılar yapabilirsiniz.
  • Ücretsizdir.

Bütün bunların yanında uygulama, anlık sesli çeviri özelliği Skype Translator'a kavuştu. Geçen yıldan bu yana uygulanan bu özellik sayesinde, görüşmelerde çeviri derdi de sona erecek. Şimdilik Mandarin, İngilizce, İspanyolca, Almanca, İtalyanca, ve Portekizce olmak üzere sesli olarak, konuşma sırasında 7 dilde gerçek zamanlı çeviri hizmeti sunuyor. Türkçe sesli çeviri için biraz daha beklememiz gerekecek. Bu konuya ait gelişmeleri yakından takip ederek sizlerle paylaşacağız.

DİĞER HABER
18 Şubat 2016