"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Snapchat’te 80 Bin Dolarlık Kiralama Anlaşması Yapan Genç Emlakçı

Snapchat platformunun doğru kullanıldığında gayrimenkul pazarlamasında etkilerinin ne kadar büyük olabileceğini daha önce sizlerle paylaşmıştık. Ancak gerçeği söylemek gerekirse bazı insanlar, bu platformun etkisini küçümsüyor ve sadece 20 yaş altı gençlerin Kim Kardashian’ın skandallarını takip etmek için kullandığı bir sosyal medya aracı olduğunu zannediyor.

Peki, Los Angeles’ta emlakçılık yapan 28 yaşındaki Stephen Udoff’un geçtiğimiz yaz ayında, 80 bin dolarlık evi Snapchat aracılığı ile bir alıcıya kiraladığını söylesek ne düşünürsünüz? Y kuşağının bir parçası olan Udoff ve akranları, genelde selfie çekerek birbirlerine göndermek için sosyal medya platformlarını kullanıyor. Ancak Snapchat platformunu bir numaralı sosyal medya seçeneği olarak kullanan Udoff, bundan daha fazlasını yapıyor.

Udoff, sosyal medya üzerinden “iş yerinde sıkılırken” veya “kulüpte eğlenirken” resimleri paylaşmak yerine, bu platformları potansiyel müşterileri kendine çekmek için kullanıyor. Kendi markasına ait yaptığı paylaşımları #SunsetSteve etiketi altında toplayan Udoff, çeşitli listelerini paylaşarak çok sayıda insana ulaşmasını başarıyor.

Snapchat Aracılığıyla 80 Bin Dolara Kiralanan Ev

Udoff, Snapchat ve Instagram gibi platformları kullanmanın önemini kendi sözleri ile şöyle dile getiriyor:

İlk izlenim, özellikle gayrimenkul sektöründe her şey demektir. Instagram veya Snapchat üzerinden paylaştığınız her resim, asla geri alamayacağınız bir şey anlamına gelir. Bu platformlar üzerinden oluşturduğunuz bir ilk izlenim, bir anda dünyanın en zengin insanını bile size getirebilir.

Nitekim kendisi bu dediği durum ile kısmen karşılaşmış bir emlakçıdır. Çünkü Udoff, geçtiğimiz haziran ayında, Snapchat üzerinden büyük bir anlaşma yakalamayı başardı. Kendisi Malibu’nun Carbon Plajı’nda sahil şeridi boyunca uzanan bir ev için Snapchat’te “Milyarderin Plajı” adı altında resimler paylaştı. Bu adı takmasının sebebi, kıyı şeridindeki bir evin ancak ultra zenginlik gerektirmesiydi. Udoff, ön kapıyı, aile odasını, büyük yatak odasını, banyoyu ve kumsalın büyüklüğünü gösteren beş adet resmi yayınladı. Ardından kısa süre içerisinde bu ev 80 bin dolara kiralandı!

Udoff’un Snapchat üzerinden iş yaptığı tek örnek bu değil. Dallas’taki 40’lı yaşlardaki bir kadın, Udoff’un Snapchat’te paylaştığı videodan tam bir hafta sonra, gördüğü bu evi kiralamaya karar vermişti. Bununla ilgili Udoff şu yorumu yapıyor:

Snap videoları ve eklenebilen yorumlar, bir evin ön izlemesi değerinde olabiliyor.

Açıkçası sosyal medyanın hangi türü olursa olsun, paylaşımlarınızı doğru bir biçimde yaptığınız zaman, kısa vadede veya uzun vadede size getirileri gerçekten oldukça olumlu olacaktır. Sosyal medyanın fazlasıyla günlük hayatımızın içine girdiği bu çağda, onları işimizin bir parçası haline getirmek o kadar zor olmamalı değil mi?

Emlakbroker.com ekibi sizin başarınıza ışık tutuyor. Emlak pazarlama ve teknoloji konuları üzerine yazılmayanları yazan ekibimiz, her gün daha ciddi ve verimli şekilde araştırmaya, çalışmaya ve üretmeye devam ediyor. Sıradanlıktan sıra dışı başarılara ulaşmak için takipte kalın!

Snapchat: emlakbroker

DİĞER HABER
25 Eylül 2016