"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Sorulacak En Önemli Soru


Çoğu insan hayatları boyunca sadece birkaç kez bir emlakçıya ihtiyaç duyar. Bir ev satın almak, bakkaliye için alışveriş yapmak gibi değildir. Satın almalar arasında genellikle yıllar, bazen on yıllar vardır. Bunca zaman akılda kalmak imkansız görünebilir. Bu, sürekli olarak potansiyel müşterinin önünde olmakla ilgili değildir. Doğru zamanda doğru yerde olduğunuzdan, tutarlı olduğunuzdan ve değer sağladığınızdan emin olmakla ilgilidir.

Potansiyel potansiyel olan yeni insanlarla tanıştığınızda onlara şunu sorun:

“Zamanı geldiğinde, emlakçınız olabilir miyim?”

Herhangi bir baskı uygulamıyorsunuz. Yanıltıcı bilgi vermiyorsunuz. Onları yalnızca ne yaptığınızdan ve nasıl hizmet edebileceğinizden haberdar ediyorsunuz.

İnternette bir emlakçının nasıl seçileceğine dair binlerce makale var. Bir kişi veya aile bir ev almaya veya satmaya gittiğinde, düşünmeye başladıkları bir sonraki şey onları kimin temsil edeceğidir. Genellikle akıllarında bir isim yoktur, bu yüzden Google'a yönelirler. Bunu önceden sorarak önlemiş olursunuz. Adınızı erken koyarak, yalnızca bu işi ele geçirmek için kendinizi hazırlamazsınız, aynı zamanda müşteriyi saatlerce zaman harcayan araştırma ve görüşme yapmaktan kurtarırsınız.

Bu taktik aynı zamanda süper etkili bir sosyal medya uygulamasına sahiptir. LinkedIn, Facebook veya Instagram'da yeni bir bağlantı kurduğunuzda, yapmanız gereken ilk şey onlara bu soruyu iletmek. On kişiden dokuzu evet diyecekler. Onlardan, iletişim halinde kalabilmeniz için e-posta adreslerini isteyin. İlk mesajınız yalnızca e-posta adresi için bir istekse, direk spam kovasına gönderilirsiniz. Basit bir istekte bulunarak topu yuvarladığınızda, onların iletişim bilgilerini almak ve hedef kitlenizi artırmak için daha iyi bir temel atmış olursunuz.

Bu yüzden bu soruyu tanıştığınız insanlara sorun, ancak samimiyetle yaptığınızdan emin olun. Bir konuşma samimiyet içermiyorsa, zorlamayın. Bu soru cümlesi konuşma arasında organik olarak ortaya çıkmalıdır, aksi takdirde yarardan çok zarar verirsiniz.

Onaylarını aldığınız kişileri, potansiyel müşteri veritabanınıza ekleyin. Kendileri dahil yakın çevresi emlak pazarına girmeye yaklaştıkça onları değerli bölge raporu bilgileri ile besleyin. Bu bilgilendirici iletişimi sağladığınız sürece, onların en önemli ve vazgeçilmez aile emlakçısı olacaksınız.

DİĞER HABER
04 Kasım 2021