"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Sosyal Medya Hesaplarınızı Buffer Üzerinden Yöneterek Zaman Kazanın

Gayrimenkul profesyonellerinin yoğun çalışma temposunda zaman ayıramamaktan şikayet ettikleri en önemli konu sosyal medyadır. Sosyal medyanın emlak pazarlamada ve müşteri kazanmada ne kadar büyük önemi olduğunun farkında olan profesyoneller, bundan mahrum kalmak istemezler ama ona ayıracak vakitleri de yoktur.

Bu durumda olan emlak profesyonelleri için iyi haberlerimiz var. Çünkü iş dünyasında bu tür zorluk yaşayanların işlerini kolaylaştırmak için kullanışlı bir uygulama var: Buffer. Bu uygulama sayesinde Facebook, Twitter, Instagram ve LinkedIn gibi tüm sosyal medya hesaplarınızı tek platform üzerinden çok hızlı bir şekilde yönetebiliyorsunuz.

Vakitten Tasarruf

Emlak profesyonelleri, en sık kullanılan platformlar üzerinden müşterilere ulaşabilmek için birden fazla sosyal medya hesabına sahip olurlar. Ancak bunların her birinde aynı içeriği tek tek paylaşmak oldukça vaktinizi alır. Buffer, bu noktada size büyük kolaylık sağlayarak zamandan tasarruf etmenizi sağlıyor.

Buffer ile paylaşmak istediğiniz bir içeriği aynı anda tüm sosyal medya hesaplarında paylaşabilmeniz mümkün oluyor. Bunun için Buffer uygulamasının ara yüzünden sadece tek bir paylaşım yaparak tüm hesaplarınızda aynı içeriğin yayınlanmasını sağlayabiliyorsunuz.

Paylaşımları Zamanlamak

Buffer, yalnızca basitçe paylaşımlar yapmanızı sağlamıyor, aynı zamanda ileri tarihli olarak paylaşımların ne zaman yayınlanacağını seçmenize de olanak tanıyor. Ara yüzünde bir takvim çizelgesi bulunan uygulamada, hazırladığınız bir paylaşımın istediğiniz tarihte ve istediğiniz bir saatte yayınlanmasını sağlayabiliyorsunuz.

Örneğin kendinize bir haftalık paylaşım içeriği hazırladınız diyelim. Bunları tek tek Buffer ara yüzünde sıralıyorsunuz. Bir hafta boyunca hangisinin hangi saatlerde yayınlanacağını belirliyorsunuz. Ardından bir hafta boyunca paylaşım yapmak için uğraşmanız gerekmiyor.

Metin ve Resim Tasarlamak

Buffer uygulamasının bir diğer önemli özelliği de, uygulama üzerinden resim tasarlayabiliyor olmanız. Pablo adını verdikleri yapı üzerinden istediğiniz resmi yükleyebiliyor ve o resmin üzerine yazılar yazabiliyor, renkleriyle oynayabiliyorsunuz.

Emlak danışmanları için bulunmaz bir nimet olan bu özellik, özellikle gayrimenkul listelerinizin resimlerini paylaşırken çok etkili bir yöntem olabilir. Daha önemlisi ise böyle resimler üretmek için ayrı bir program üzerinde çalışmak ve vakit kaybetmek zorunda değilsiniz.

Link Araştırmak

Buffer ile ilgili bahsedeceğimiz son özellik, link araştırması yapmak olacak. Bu uygulama üzerinden istediğiniz herhangi bir konu üzerine arama yapabiliyor ve o konu ile ilgili son haberleri listeleyebiliyorsunuz. İlginizi çeken bir link gördüğünüzde bunu anında tüm hesaplarınızda paylaşabiliyorsunuz.

Hem içerik hem de görsel anlamında büyük kolaylık sağlayan Buffer, adeta gayrimenkul profesyonellerini kurtarıcı bir önem taşıyor. Şimdiden kullanmaya başlayın deriz.

DİĞER HABER
27 Şubat 2018