"Tüm doğru malzemelere sahip olmakla her zaman iyi bir pasta yapılmaz." Emlak Broker
Swarm Fund Kripto Para Tabanlı Gayrimenkul Yatırım Fonu Oluşturuyor

Özel sermayeler için blok zinciri teknolojisi sunan  Swarm Fund, yaptığı yeni duyuruyla bu platform üzerindeki ilk fonları açtıklarını açıkladı. Bunlardan birisi gayrimenkul yatırım fonu, diğeri ise halka arz öncesi ikincil fon olacak.

Swarm Fund, geleneksel özel yatırım fırsatlarını da içeren tamamen bağımsız bir sermaye piyasası sunuyor. Platformun amacı zenginlerin daha da zengin hâle geldiği döngüyü kırmak ve bunun için de blok zinciri teknolojisini kullanmak. Swarm, yüksek getirisi olan varlıkları daha geniş kitlelere sunmayı hedefliyor.

Yapay Zekaya Dayalı Emlak Fonu

Swarm’ın gayrimenkul fonu yapay zeka kullanırken, iş akışını da otomasyon sistemi ile gerçekleştiriyor ve bu sayede iflas eden varlıklara otomatik teklifler götürebiliyor. İflas satışları rehin satışların aksine genelde hızlı bir şekilde kapanırken, açık arttırmada bunları ilk tespit eden yatırımcılar daha avantajlı konuma geliyor.

Silikon Vadisi’nin tecrübeli isimlerinden olan girişimci ve yatırımcı Tim Jemison tarafından yürütülen sistem, onun söylemine göre ülke çapındaki varlığını gayrimenkule aktarmak üzere 10 milyon dolar seviyesine yükseltmeyi hedefliyor.

Halka Arz Öncesi Fon

Halka arz öncesi yatırım fonunun amacı ise şirketler kamuya arz edilmeden önce üst düzey sermayedarlarla birlikte yatırım yapmak ve kârı en üst noktaya çıkarmak.

Silikon Vadisi menşeli yatırım firması Andra Capital’in yöneticisi Haydar Haba da konuya ilişkin açıklama yaparken, Silikon Vadisi’nin ilk kripto para tabanlı teknoloji fonunu sunmaktan ötürü heyecan duyduklarını belirtti. Haba, Andra Capital ekibi ve kendisinin Swarm platformuna tam güven duyduklarını söyledi.

DİĞER HABER
01 Şubat 2018