"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Trulia’nın Emlak Uygulaması, Apple TV’de Sanal Tur Yapmanıza İzin Veriyor

Gayrimenkul alım satımı hiçte basite indirgenecek bir alışveriş değildir. Bir ev alacağınız zaman evin özelliklerinden çevre şartlarına, komşuluk ilişkilerinden ulaşım seçeneklerine kadar pek çok şey için saatlerce zaman harcarsınız.

Bir online gayrimenkul hizmeti sunan Trulia, işte bu süreçleri daha kısa ve eğlenceli hale getirmeyi hedefliyor. Bu amaçla geliştirdiği son yenilik ise Apple TV ile ilişkili olarak karşımıza çıkıyor. Hem iOS uygulamasını güncelleyen hem de Apple TV uygulaması ile geliştirdiği yeniliği duyuran Trulia, bu atılımı ile kullanıcıların deneyimlerini geliştirmeye odaklanıyor.

Trulia’nın ürün yöneticisi olan Mili Dutta, bu uygulama sayesinde yerel emlak sektörü hakkında bilgi alınabileceğini, mülklerin çevresindeki okullara ve suç oranlarına dair oranlara ulaşılabileceğini ve büyük bir televizyon ekranında mülk çevresinde yürüyüş yapılabileceğini ifade ediyor ve şunu da sözlerine ekliyor:

“Bizim Trulia uygulamasındaki yerel anlayışımız ile Apple TV’nin sunduğu teknolojisi birleşince ortaya çok temiz ve açık bir sistem çıkıyor.”

Trulia Uygulaması ve Apple TV Bir Arada

Öncelikle Apple TV’nin ne olduğunu hatırlatarak başlayalım. Apple TV, bir televizyon değil televizyonunuza bağlanan küçük bir cihazdır. iTunes Store hesabınızdaki tüm uygulamaları, filmleri, müzikleri ve diğer geri kalan her şeyi, bu cihaz üzerinden televizyon ekranınıza kablosuz internet üzerinden yansıtabiliyorsunuz.

Trulia emlak uygulaması ise aradığınız mülke dair online bilgilere ulaşmanızı, mülkün bulunduğu muhitte tarama yapmanızı, mülkün içinin nasıl göründüğüne dair sanal tur yapmanızı sağlayan bir uygulama olarak karşımızda. Mülk ile ilgili fotoğrafları inceleyebiliyor, videoları izleyebiliyor ve hatta ev etrafında online yürüyüş yaparak göz atabiliyorsunuz.

Bu uygulama ile Apple TV teknolojisi bir araya geldiğinde ise ortaya çok daha muhteşem bir yenilik çıkıyor. iTunes üzerinden indirilebilen Trulia uygulamasını Apple TV aracılığı ile televizyon ekranınızda açarak çok daha gelişmiş seçeneklerden yararlanabiliyorsunuz.

Apple haritalarını kullanarak aradığınız mülkün çevresindeki okulları taratabiliyor, suç oranlarını kontrol edebiliyorsunuz. Ayrıca özel algoritmalar sayesinde bazı özel kriterlere göre ev aramaları yapma imkânınız da oluyor. Örneğin “Güvenli Mahalleler” veya “Yürüyüş İmkânı Olan Mahalleler” gibi aramalar yapabiliyorsunuz.

Trulia uygulaması şu anda herkes tarafından indirilebilir durumda. Daha kolay ve daha hızlı ev taraması yapmak için bu uygulama birebir.

DİĞER HABER
05 Ağustos 2016