"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Tüm Emlak İşlerinizi Yönetebileceğiniz Yerli Girişim: REOS Emlak Sistemi

Bugüne kadar emlak sektöründe hep yurtdışı kaynaklı girişimlerden bahsettik. Bunun sebebi, Türkiye’de de bu tür girişimlerin yapılmasına yönelik bir hareketlenme olması için farkındalık yaratmaktı. Bu makalemizde ise Türkiye’de gerçekleştirilen bizi sevindirici bir girişimden bahsedeceğiz.

Girişim, REOS Emlak Sistemi olarak adlandırılıyor. Sistemin yazılımı Anahtar Teknoloji şirketine ait olmakla birlikte girişimin ortakları, gittigidiyor.com’un eski ortaklarından biri olan Cemal Dalar ile otomotiv ve taşımacılık sektörlerinde finansal yönetim üzerine kariyer yapmış olan Hüseyin Öztürk. Girişimin iş ortağı olan firma ağında ise güçlü isimler yer alıyor: Microsoft Türkiye, Turkcell ve Lenovo.

REOS Emlak Sistemi Nedir?

REOS, Real Estate Operating System’in kısaltmasıdır. Yani Türkçe ifade etmemiz gerekirse Emlak İşletim Sistemi olarak isimlendirebiliriz.

Hem kurumsal hem bireysel gayrimenkul ofislerine yönelik çeşitli hizmetler sunan REOS Emlak Sistemi, bu hizmetler sayesinde gayrimenkul profesyonellerinin iş takiplerini kolaylaştırıyor ve sonuçta daha fazla kazanç elde etmelerini sağlıyor.

REOS Emlak Sistemi sayesinde şu alanlarda kolaylık kazanabiliyorsunuz:

- Gayrimenkul Portföy Yönetimi

- CRM / Müşteri Yönetimi

- Ajanda / İş Takibi

- Ekip Yönetimi

- Pazarlama (Email & SMS Pazarlama)

- Portföy Sunum Dosyası Oluşturma

- İlan Portallarına Portföy Aktarımı

- Voice telefon görüşmeleri kaydı

 

REOS Emlak Sisteminin Faydaları

Bildiğiniz üzere emlak profesyonellerinin iş sirkülerinde çok fazla uğraşılması ve kontrol edilmesi gereken durum söz konusudur.

Portföylerinizi, sözleşmelerinizi ve yapılacak işlerinizi sürekli takip edersiniz. Bir yandan yeni insanlarla tanışıp bir yandan da onları düzenli olarak portföyünüze eklersiniz. Emlak listeleriniz için kurduğunuz web sitelerini karıştırmamanız gerektiği gibi hangisinde hangi ilanı koymuş olduğunuzu da sürekli kontrol edersiniz. Bu ilanların fiyatları ve özellikleri ise karıştırılmaya oldukça müsaittir.

İster bireysel bir gayrimenkul danışmanı olun ister çok ofisli bir gayrimenkul şirketi olun, tüm bu işleri takip etmek hiç de kolay değildir. İşte REOS Emlak Sistemi, tamamen Türkçe ara yüzü ile gayrimenkul profesyonellerine tüm bu işleri tek platform üzerinden yönetme imkânı sunuyor.

REOS Emlak Sisteminin Özellikleri

- REOS Emlak Sistemi’nin en belirgin özelliği, herhangi bir kurulum gerektirmemesidir. Tamamen bulut tabanlı sistem üzerinden çalışan REOS’u kullanmanız için sadece internet bağlantısına sahip olmanız yeterli.

- Her türlü cihaz üzerinden giriş sağlanabilir. Bilgisayar, tablet ve iOS, Andorid işletim sistemli akıllı telefonlar üzerinden kolayca bağlantı kurulabiliyor.

- Portföyleriniz, girdiğiniz bilgiler kaybolmadan ve değiştirilmeden otomatik olarak emlaktown.com, eviniz.com ve zingat.com ilan sitelerinde yayınlanır.

- Logonuza uygun ve farklı renk seçenekleriyle tamamen mobil uyumlu bir portföy web sitesi oluşturabilirsiniz.

- İlanlarınıza yönelik tüm bilgileri saniyeler içinde sisteme girebilir ve pazarlama mecralarına yönlendirebilirsiniz.

- Müşterilerinizi kaydederek listeleyebilir ve portföyünüzdeki ilanlara uygunluğuna göre onları eşleştirebilirsiniz.

- Veri tabanınıza uygun şekilde e-posta pazarlama ve e-bülten pazarlama kampanyaları oluşturabilirsiniz.

- Tüm görüşmelerinizi ve takvim çizelgenizi bu sistem üzerine kaydedip tek bir yerden takip edebilirsiniz.

- Verilerinize dair istatistiki bilgilere ulaşabilirsiniz.

- Sözleşme, tapu, form, portföy gibi belgeleri ve evrakları kağıtlar yerine bu sistem üzerinden düzenleyebilirsiniz.

Ücretsiz demo hesabı oluşturarak sistemi detaylıca inceleyebilirsiniz.

REOS Emlak Sistemi’nin Türkiye’de Yarattığı Farklılık

Ülkemizde bugüne kadar çeşitli emlak girişimleri denemeleri olmuştur. Ancak REOS Emlak Sistemi’nin diğerlerinden daha fazla fark yaratmasının asıl sebebi, tamamen bulut tabanlı bir sisteme sahip olmasıdır.

REOS Emlak Sistemi’nin Yönetici Ortağı Hüseyin Öztürk, sistemin sunduğu yazılım çözümlerinin sektörde farklılaştığı noktaları şöyle anlatıyor:

Biz sektörde önemli başarılara imza atacak şekilde gayrimenkul franchise şirketleriyle uluslararası şirketlerin Türkiye ofisleriyle çalışıyorduk. Bu tecrübemizi ve bilgi birikimini REOS Emlak Sistemi’ne yansıtıyoruz. Bu sayede bir gayrimenkul franchise markasının genel müdürlüğünün ihtiyaçlarını da, bu franchise markasına bağlı ofislerin, brokerlerin ihtiyaçlarını da çözen bir alt yapı sunuyor olduk. Bu altyapı sürekli üzerine yeni yetenekler eklenen bir altyapı. Sağladığımız sürekli destekle sahadan gelen hem iş geliştirme talepleri hem de destekle ilgili sorulara sürekli cevap veren tüm bunlardan beslenerek de ürünün üzerine yenilikler ekleyen bir platform olan REOS Emlak Sistemi danışmanların hayatını kolaylaştırıyor.

DİĞER HABER
08 Kasım 2016