"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Unutulmaz Satış Kapama Hediyeleri İle Müşterilerinizde Bağlılık Yaratın

Siz ve müşteriniz sonunda satışı gerçekleştirdiniz. Hafta sonları yapılan ev gezmeleri, yığınlarca kağıt işi, stresli dakikalar, çeşitli kontroller ve pazarlıklar artık sona erdi. Sonunda sevinçle bağırabilirsiniz: Satıldı.

Başarılı geçen bir satış işleminden sonra müşterinizin size karşı bağlılık hissetmesini sağlayacak en güçlü yol iletişimi sürdürmek olacaktır. Akıllı emlak profesyonelleri satış sonrası verilen hizmetleri işinin önemli bir parçası olarak görür. 

Bu deneyimi en güzel şekilde sonlandırma yolu müşterinize güzel bir hediye vererek, bu deneyimin ve sizin akıllarında kalmasını sağlamak olacak. Size fikir vermek açısından bu makalemizde farklı hediye önerilerini paylaşmak istiyoruz. Sıradan bir teşekkürden çok daha fazlasını ifade edecek olan bu önerilerden beğendiğiniz herhangi birini müşterileriniz için alabilir veya müşterinizin zevkine göre değişik hediyeler düşünebilirsiniz. Hediye paketinin içerisine el yazınızla yazacağınız kutlama mesajını koymayı sakın unutmayın.

Kişiselleştirilmiş Ev Eşyaları

Müşterinize ilginç bir tablo, satranç takımı, şık bardak takımı gibi ev eşyaları veya battaniye, yastık gibi diğer dekoratif eşyalar hediye etmeyi düşünebilirsiniz. Bu hediyeler her ne kadar demode bir hediye gibi gözükse de müşterileriniz için yeni evlerine taşınırken kullanışlı bir hediye olacaktır. Özellikle ev hanımlarının kullanabileceği hediye türünü bulabilirseniz daha faydalı olur.

Bir başka çok kullanılan hediye tipi ise duvar saatleri. Özellikle üzerine ailenin soy isimi yazdırılarak kişiselleştirilebilecek şık duvar saatleri müşterilerin çok hoşuna gidecek ve kendilerini özel hissetmelerini sağlayacaktır.

Bazı emlak firmaları hediye bardakların üzerine logo çalışması yaptırıyor. Ancak bu pazarlama amaçlı bir hediye olarak görüleceği için bu yöntemi kullanmamak gerektiğini düşünüyoruz. 

Yeni Evlerine Uygun Bir Hediye

Yeni evlerine uygun bir hediye alarak teşekkür etmekten çok yeni evinize hoş geldiniz hediyesi almış oluyorsunuz. Bu müşterilerinizin hem hoşuna gidecek hem de hoş bir anı olarak kalacaktır. Bu tür hediyelere en iyi örnek kişiselleştirilmiş bir kapı çelengi ya da paspas olabilir.

Resim ya da Fotoğraf Albümü

Bir ressamla anlaşarak ailenin dijital bir fotoğrafını kara kalem ya da renkli bir resmini çizdirip armağan vermek güzel bir hediye olabilir. Resim yeni evlerinin duvarında asılı duracak ve gördükçe sizi hatırlayacaklardır.

Resim yaptıracak kadar zamanınız yoksa güzel bir fotoğraf albümü alarak onlara armağan edebilirsiniz. Albümün içine satışın yapıldığı gün çekilmiş bir resmi ve sizi hatırlatan ufak bir notu da koyabilirsiniz.

Hayır Kurumlarına Bağış Yapın

Vermek almaktan daha iyidir, diye düşünerek müşterileriniz adına satış sonra bağış kurumlarına bağışta bulunabilirsiniz. Daha çok çocuklarla ilgili faaliyetlerde bulunan bağış kurumlarının seçildiği bu tür bir hediyede, kuruma bağış yapıldığına dair alınan küçük bir notu müşterileriniz ile paylaşmanız onların kendilerini daha iyi hissetmelerine neden olacaktır. Toplum için bir şey yapıyor olmak firmanızın kimliği ve kültürü hakkında hem kurum içerisindekilere hem de müşterilerinizde iyi bir izlenim yaratacaktır.

Aylık Abonelik 

Müşterilerinize bir kerelik bir hediye almak yerine onlara bir süre kullanacakları bir abonelik de hediye edebilirsiniz. Bu hediye bir dergi ya da gazete aboneliği olabileceği gibi başka bir abonelik de olabilir. Aboneliği boyunca müşteriniz sizi ve sunduğunuz hizmeti hatırlayacaktır.

Şık Bİr Kitaplık

Okumayı seven bir aileye satış yaptıysanız onlar için en anlamlı hediye kitaplarını dizecekleri şık bir kitaplık olacaktır.  Online alışveriş sitelerinde çeşit olarak zengin, ekonomik kitaplıklar mevcut. Kitaplığınızı okuma lambasıyla tamamlamayı unutmayın.

Bisiklet

Villa tarzı gayrimenkul satışlarında en çok tercih edilen hediye çeşidi bir bisiklet almaktır. Müşteriniz sporla iç içe bir yaşam sürüyorsa bu hediyeye gerçekten çok sevinecektir.

Hediye olarak hangi hediyeyi seçerseniz seçin yapmış olduğunuz bu jest müşterinin sizi unutmamasını sağlayacak böylece sizin ve hizmetinizin aklının bir köşesinde kalmasını garantilemiş olacaksınız.

DİĞER HABER
08 Aralık 2022