"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Video Mesajlar ile Oyununuzu Geliştirin

Daha önce birçok yazımızda da bahsettiğimiz gibi, artık videoların gayrimenkul pazarlama stratejilerinde yeri büyük. Fakat danışmanlar video içerisinde görünmek konusunda rahat hissetmediği ya da montaj ile ilgili endişe duydukları için bu araçtan yeteri kadar yararlanamıyor.

Pazarlama çalışmalarınızda video kullanmanızı engelleyen korkulardan bir an önce kurtulmalı ve daha çok potansiyel müşteriye ulaşmak konusunda önünüze engel koymamalısınız.

Mülk Sahipleri

Örneğin bir konut sahibi olduğunuzu ve evinizi listelemesi için bir danışmanla görüştüğünüzü hayal edin. Danışmanınızın size piyasa hakkında her hafta yazı yollamasını mı yoksa haftalık olarak bilgi paylaşımı yaptığı size yöneltilmiş bir video mesajı mı tercih ederdiniz? Eğer cevabın yazı olduğunu düşünüyorsanız, video mesaj alan insanlardan geri dönüşlerini dinleyene kadar bekleyin. Video mesaj alan müşterilerin geri dönüşleri gerçekten de oldukça pozitif oluyor.

Merak etmeyin küçük video paylaşımları yapmak düşündüğünüzden çok daha kolay. Başlangıç olarak akıllı telefonunuzla biraz daha haşır neşir olarak kısa videolar çekmeyi öğrenmeniz yeterli. Tabi ki bazen tripod gibi ek bir araca ya da videolarınızı kolaylıkla e-mail üzerinden paylaşmanızı sağlayacak bir uygulamaya ihtiyaç duyacaksınız.

Üstelik montaj yapmanıza gerek bile yok. Gönderdiğiniz bu amatör videolar sayesinde müşterileriniz sizin sesinizi duyacak, yüzünüzü görecek ve size karşı samimiyet duyacak. Artık daha içten bir şekilde onlar için çalıştığınızı gösterebilir ve haftalık aktivitelerinizden bahsedebilirsiniz. Müşterinize konutu için yaptığınız pazarlama çalışmalarını, piyasa hareketlerini ve gelen teklifleri anlattığınız bir video mesaj, kişisel hizmetin en yüksek noktalarından birisini ifade ediyor.

Alıcı Müşteriler

Şimdi de konut arayışı içerisinde olan bir alıcı olduğunuzu hayal edin. Hafta içerisinde yeni listelenmiş ve size uygun olabilecek konutlarla ilgili kişisel bir video mesaj alsanız nasıl hissederdiniz? Müşterilerinize yeni konutların linklerini yollamanız da bir yöntem, ama gerçekten sokağa çıkıp araştırıyor ve bunu görsel olarak paylaşıyor oluşunuzun etkisi tartışılmayacak kadar yüksek.

Gerekirse bir selfie çubuğu kullanarak incelediğiniz konutun önünde video çekin ve konutla ilgili hoşunuza giden/gitmeyen şeylerden bahsedin. Müşteriniz onlar için gerçek bir araştırma yapıyor oluşunuzdan çok etkilenecek. Konutların fotoğraflarının olduğu e-mailleri herkes gönderebilir. Fakat bahsettiğimiz video mesajı ailelerine ya da arkadaşlarına göstereceklerinden emin olabilirsiniz.

Dahası, bu tarz video mesajlar müşterilerinizin alım yapmak konusundaki heveslerini de perçinleyecek. E-mailler hızlı iletişim için mükemmeldir, asıl önemlisi müşterilerinize dokunmanızı, samimi açıklamalarınızı video mesajlar sağlar.

Video Mail Pazarlama İle Fark Yaratın

Tabi ki birçok konu hakkında video mesaj hazırlamanız mümkün. Alıcı ve satıcı müşterilerinize sözleşme süreci, bir open house etkinliği, karşı tarafın konut ile ilgili düşünceleri, karşılaştırmalı piyasa analizi ya da hatta kişisel bir konu hakkında video mesaj yollayabilirsiniz. Video mesajlar müşterilerinizin heyecanını artırmak ve ilişkinizi bir üst seviyeye taşımak için harika bir araç.

Video mesaj kullanımı sizi rakiplerinizden farklılaştırır ve müşterileriniz üzerinde oldukça pozitif bir etki bırakır. Etki  gücü yüksek bu aktiviteye hemen bu hafta başlamanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

DİĞER HABER
30 Ocak 2019