"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Vine Platformunu Gayrimenkul Pazarlama Aracı Olarak Kullanın

Gayrimenkul sektöründe pazarlama yolları denince akla artık ilk başta sosyal medya geliyor. Pek çoğumuz listelerimizi Facebook, Twitter, Google + ve Pinterest üzerinden potansiyel alıcıların görmesi için paylaşıyoruz ve çeşitli yöntemlere başvuruyoruz.

Güncelleme: Vine video oyanatıcı servisi kapandı.

Bu amaçla kullanabileceğimiz bir sosyal medya platformu daha var ki o da Vine. Kısa süreli ve tekrar eden bir döngü içinde video yayınlayabildiğiniz Vine platformu size biraz eğlence amaçlı gibi görünebilir. Ancak yaratıcı zekâlar için bu platform da bir pazarlama aracı olarak kullanılabilir.

Peki, nasıl mı? Gelin önce biraz özelliklerinden bahsedelim.

Vine Platformunun Özellikleri

- Sınırsız sayıda 6 saniyelik videoları sesle bütünleşik olarak kolayca oluşturabilme.

- Oluşturduğunuz videoları anında Vine’de yayımlama ve Twitter ile Facebook’ta paylaşma.

- Videolarınızla etkileyeceğiniz kitleyi kolayca belirleyebilme.

- Twitter’da olduğu gibi kişileri etiketleyebilme.

Peki, Vine’ın bu dört özelliği bir ev satmanızı direkt olarak sağlıyor mu? Aslında buna cevabımız ‘hayır’ olur. Ama burada altını çizdiğimiz şey, gayrimenkulünüzle ilgili özellikleri en dikkat çekici şekilde potansiyel alıcılarınıza sunmanızı sağlama imkânı sunuyor olması.

Vine’da Yapmanız Gerekenler

- Bir gayrimenkul robotu gibi olmak yerine, kişisel ve içten videolarınızı paylaşın.

- Hizmet verdiğiniz muhite yönelik videolar kaydetmeyi deneyin.

- Eğitim videoları çekin ve bunu yaparken sadece altı saniyeniz olduğunu unutmayın. Bu altı saniye içinde insanların duymak istedikleri şeyi vermelisiniz.

- Başkalarının videolarını takip ederek beğenin ve yorumlayın. Çünkü bu platformda bu yolla ününüzü arttırabilirsiniz.

Vine’da Yapmamanız Gerekenler

- Sadece listelerinizi yayınlayıp geçmeyin. Bu aynı zamanda tüm sosyal medya platformları için geçerlidir. Çünkü bu durum sadece kendi reklamınızı yapıyorsunuz anlamına gelir ve bu itici bir profil çizmenize sebep olur. Kısacası Vine’ı bir pazarlama reklam alanı gibi düşünmeyin.

- Vine’ı tamamen bağımsız bir platformmuş gibi kullanmayın. Twitter ve Facebook hesabınızla birlikte bütünleşik olarak kullanmanız, ününüzü daha çok arttıracaktır.

İşte Bir Gayrimenkul Vine Videosu

Hemen aşağıda bir emlak danışmanı tarafından hazırlanmış ve Vine’da yayımlanmış altı saniyelik videoyu görebilirsiniz. Bu tür videoların, Vine’ın kendine has yapısı içerisinde çok etkili olabileceğini unutmayın.

 

DİĞER HABER
20 Haziran 2016