"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Virüs Savar Facebook Silikon Vadisi'nde Yeni Ofis Kiralamalarıyla Genişliyor

Facebook, Silikon Vadisi bölgesinde yeni ofis kiralamasıyla genişlemesini sürdürüyor.

Şu anda Meta olarak bilinen sosyal ağ şirketi, NetApp'in, California'daki eski genel merkezinin 719.000 fit kare (67.000 metrekare) alanını kiraladı ve toplam yeni çalışma alanını 1 milyon metrekareden fazlaya getirmiş oldu.

New York merkezli Tishman Speyer, Sunnyvale mülkünü Nisan ayında 365 milyon dolara satın almıştı. Emlak firması yaptığı açıklamada, Meta ile yapılan anlaşmanın bu yıl imzalanan en büyük özel sektör ABD ofis kiralaması olduğunu söyledi.

Facebook headquarters office. : r/ABoringDystopia

Meta şirketinin ofis genişlemesi, birçok işverenin, Kovid-19 salgınının uzaktan çalışmayı teşvik etmesinden yaklaşık iki yıl sonra ofis ihtiyaçlarını yeniden değerlendirmesiyle birlikte geliyor. Ancak teknoloji şirketleri, gelecekteki büyümeye uyum sağlamak için ilave çalışma alanları eklemeye devam etti.

Tishman Speyer, Covid-19 salgınından bu yana gayrimenkule yaklaşık 16 milyar dolar yatırım gerçekleştirdi ve bu yatırımın yaklaşık yarısı San Francisco, Austin, Boston ve Seattle gibi şehirlerin ofis binalarına yapıldı.

Facebook | Media Projects | RB HK | Interior photography, Corporate design,  Open office

Tishman Speyer'in CEO'su Rob Speyer bir röportajda, "Teknoloji sektörünün yüksek kaliteli işbirlikçi alanlara yönelik güçlü bir iştahı sürdüreceğine her zaman ikna olmuştuk ve Sunnyvale'in dünyanın önde gelen şirketlerinden birine ev sahipliği yapacağı için heyecanlıyız" dedi. “Tezimiz hayal ettiğimizden daha hızlı sonuçlandı.”

Inside Facebook's Menlo Park Headquarters | Office Snapshots | Employee  onboarding, Startup office, Onboarding

Şirket sözcüsü Chloe Meyere'ye göre Meta, çalışanların işe gidip gelme sürelerini azaltmak ve toplu taşımayı desteklemek için Sunnyvale ve Burlingame'deki ofis alanlarını kiraladı.

Meyere, çalışanların hala uzaktan çalışmasına izin verildiğini, ancak başka bir düzenleme için izin almadıkları takdirde gelecek yıldan itibaren zamanlarının yaklaşık yarısını ofislerde geçirmelerinin bekleneceğini söyledi.

DİĞER HABER
06 Aralık 2021