"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Y Jenerasyonu Ev Alıcıları Emlakçılarından Ne Bekliyor?

Her nesil değişim yaşar ve ilham verir. Kişisel değerler nesiller boyunca sabit kalabilse de, kararların alınmasına yardımcı olacak araçlar ve bilgiler zamanla değişir.

Genel olarak konuşursak, yalnızca bilgiye erişim insanları daha akıllı yapmaz. İnsanlar başta hayatları boyunca ilerlerken hangi bilgi kaynaklarına güveneceklerini bilmeleri gerekir.

Milenyum çağın jenerasyonu, tüm hayatlarını teknoloji ile parmaklarının ucunda yaşadılar, ancak bu onları yardımcı tavsiyelere ve yanlarında bilgili bir profesyonele ihtiyaç duymaktan daha bağımsız hale getiriyor mu? Kesinlikle değil.

Teknoloji, bir emlakçının değerinin önemli yönlerinin yerini alıyor mu yoksa onu iyileştiriyor mu?

Teknolojinin, uygun şekilde kullanıldığında bir emlakçının çabalarının yeteneklerini geliştirdiğini biliyoruz. Ve herkese açık olan bu teknoloji nedeniyle, bir emlakçının mahalleler, yerel hizmetler ve şehrin herhangi bir özel bölgesindeki herhangi bir evin genel yaşanabilirliği hakkında daha kapsamlı bilgisinin daha kapsamlı olması beklentilerinin daha yüksek olduğunu da anlamalıyız.

Otomobil satış endüstrisinde, tüketicilerin istedikleri aracı araştırmak ve seçmek için teknolojiyi kullanmalarıyla satın alma döngüsü kısaltılmıştır. 15 yıl önceki araba satış döngüsü, bir kişinin aradığı araç tipine sahip birkaç bayiye dört ila sekiz ziyaretten ibaretti. Artık araba alıcıları  alım işlemi yapmaya çevrimiçi olarak başlıyorlar ve satın almaya hazır olduklarında, stokta kendi seçimlerinin bulunduğu bayiye gidiyorlar, bu da satış döngüsünü büyük ölçüde kısaltıyor.

Günümüzün ev alıcıları için mevcut araçlar, herhangi bir temel emlak ilanlarını fazlasıyla aşmaktadır. Bu araçlar, emlakçıların potansiyel ev alıcılarının arama sonuçlarının o emlakçıyı getireceğinden emin olmak için bilgilerini çeşitli kanallarda sergilemelerini gerektirir ve bu da ev alıcılarının satış döngüsünü kısaltacaktır.

Toplu taşıma, okullar, mahalle alışveriş ve eğlence mekanları dahil olmak üzere bir ev alıcısının bir mahalle hakkında bilmek isteyeceği her şeyi bulmak çok kolay. Yerel suç oranları bile çevrimiçi olarak bulunabilir.

Niş ve mahalle uzmanlığı, Y kuşağının emlakçılarının yapabileceğini bulmak istedikleri şeydir - tıpkı diğer herhangi bir alıcının yaptığı gibi. Gerçek fark, temel çevrimiçi arama becerilerine sahip herkesin bilgiyi bulabilmesi ve Y kuşağının bu bilgiyi çevrimiçi bulma ve kaynağın güvenilir olup olmadığına karar verme konusunda daha bilgili olmasıdır.

Bilgileri müşterisine gerçek değer sağlayacak şekilde sunmak, kendilerini çevrimiçi ortamda nasıl konumlandıracaklarını anlamak ve beklentileri aşan bir emlak profesyoneli olmak emlakçının görevidir.

DİĞER HABER
18 Temmuz 2022