"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Yalnızca Kullanışlı Bir Araç mı? Teknoloji Günlük Müttefikiniz Olabilir

Gayrimenkul her zaman geleneksel bir sektör olmuştur, ancak şimdi her sektör çevikliği, şeffaflığı ve etkinliği artırmak için dijital çözümleri benimsiyor. Dijitalleşme yolu başlıyor ve emlak şirketleri bunu ne kadar erken benimserlerse o kadar başarılı olurlar. Yenilikçi çözümlerin kullanımının zor görünebileceğini biliyoruz, ancak teknolojiyi stratejik bir avantaj olarak görmeliyiz. Şimdiden başlamak, organizasyonun gelecekte rekabet edebilme kabiliyetini sağlamak için çok önemli olacaktır.

Emlak şirketleri dijitalleşmeyi ne kadar erken benimserlerse o kadar başarılı olurlar

Tüm endüstriler, pandeminin dijitalleşme için önemli bir itici güç olduğu konusunda hemfikir. Aslında, dijital alternatifler sayesinde birçok işletmenin faaliyet göstermesine ve rekabet etmesine izin verildi. Ticari bir gayrimenkulün ne kadar çok elektronik tablo, el emeği, belge ve bürokratik prosedürü ima ettiğini düşünün. Zaman her zamankinden daha önemli, öyleyse neden bu dijital çağın avantajlarından yararlanmayalım? Açıkça görülüyor ki, basit ve hızlı anlaşmalar çok para tasarrufu sağlıyor – ve birçok baş ağrısı!

Teknoloji emlak sektörü için ne yapabilir?

  • Ana süreçleri ve iş akışlarını önemli ölçüde otomatikleştirebilir;
  • Daha kısa işlem döngüleri sağlamak;
  • Daha şeffaf raporlama sağlamak;
  • Her yerden daha fazla portföy görünürlüğü elde edilir;
  • Anlaşma işlem sürelerini azaltmak;
  • Ve hatta yeni iş modellerine izin verir.

Süreç otomasyonu ve performans yönetimi teknolojik yapılanmanın anahtardır ve analog ve dijital süreçler arasındaki gerçek farkı yaratır.

Geleneksel iş modelinizde dijitalleştirme ihtiyacı zorunlu görünmeyebilir, ancak bu gerçek bir oyun değiştiricidir. Çoğu emlak yöneticisi yeni teknolojileri benimser ve asla geriye bakmaz. Veri yönetimi, işbirlikçi çabalar sırasında bile ilgili bilgilere odaklanmak ve bunları merkezileştirmek için çok önemli olabilir. Tek bir CRE anlaşması, olası satışlar, mesajlar, özel istekler, müşteriler, bina müsaitliği, park ve depolama alanları, yönetici ayrıntıları, özel anlaşmalar ve sözleşmeleri içerir. Tüm kritik bilgileri yoğunlaştırmak zaman ve karışıklık tasarrufu sağlar.

Tüm kritik bilgileri tek bir yerde toplamak zamandan ve karışıklıktan tasarruf sağlar

İş akışları genelinde operasyonel performans hakkında anında bilgi ve sürekli güncellemeler almak, hızla uygun maliyetli iyileştirmelere dönüşür. Ayrıca müşteri memnuniyetini de arttırır. Sadece çözümlerde ve süreçlerde değil, aynı zamanda müşterilerin beklenti ve taleplerinde de değişikliklere tanık oluyoruz. Bu yeni bakış açılarını hesaba katmak, bu ihtiyaçlara cevap vermek için geri bildirim ve içgörü toplamak ve her müşteri adayı için üstün bir deneyim sağlamak hayati önem taşımaktadır.

PropTech kesinlikle gayrimenkul işlerinin geleceği için zemin hazırlıyor

PropTech olarak da adlandırılan Gayrimenkul Teknolojisi hala oldukça yeni bir kavramdır, ancak kesinlikle gayrimenkul işlerinin geleceği için zemin hazırlamaktadır. Bu yeni sektör, geleneksel süreçleri bozuyor ve düzenli iş akışlarını optimize ediyor. Çoğu endüstrinin kalifiye BT personeli sıkıntısıyla karşı karşıya olduğu veya yeterli sayıda personel bulunmadığı ve daha fazla teknik kaynağa ihtiyaç duyduğu yeni bir haber değil. Bu nedenle, bir fintech ortağınız, mülk sahibi veya şirket için gerekli tüm dijital çözümleri ve desteği sağlayabilir. 

DİĞER HABER
05 Mart 2024