“Filozoflar dünyayı yalnızca yorumlamışlardır, oysa sorun onu değiştirmektir.” Karl Marx 
Yarı Zamanlı İşler Yarım Sonuçlar Doğurur

Gayrimenkul endüstrisi her an bir devinim içindedir. Bir mülkün inşası sırasında kaç dairenin satılacağı, kaçının kiraya verileceği belirlenir. Özellikle Türkiye gibi gelişmekte olan ülkelerde hemen hemen her mahallede her gün bir inşaatın bittiğine tanık olabilirsiniz.

Buraya kadar her şey çok güzel! Peki bu yeni projelerin satışından komisyonu kim alacak? Tabi ki gayrimenkul profesyonelleri. Bu makalede işinizi bir üst lige taşımanız yapmanız ve yapmamanız gerekenlere değindik:

  • Dikkat çekin.
  • Müşterilerinize iyi bir deneyim yaşatın.
  • Yarı zamanlı değil, tam zamanlı mücadele edin!

Sürekli bir yerlere yetişmek zorundayız. Sanayi devriminden bu yana insan yaşantısında ciddi değişimler meydana geldi. Günlük alışkanlıklarımız, yürüyüş ve konuşma hızımız dahi değişti. Ciddi stres altındayız. Bir gün içinde milyoner olabiliyor, yarım saat içinde bütün birikimimizi kaybedebiliyoruz. Bu elbette tercihlerimize de yansıdı. Artık her şeyin daha hızlı ve daha eğlenceli olmasını istiyoruz. Siparişiniz beş dakika geciktiğinde canınız sıkılır. Bilgisayarınızın ekranı biraz geç açıldığında sinirinizi bozulur. Peki müşterilerinizin bir danışmanla çalışırken eğlenmek isteyebileceklerini hiç düşündünüz mü?

Son 20 yıldır bütün iş kolları büyük değişime uğradı. Bilhassa eğlence endüstrisi ile emlak endüstrisi en iyi çağını yaşıyorken, listeler, fiyatlardan, fotoğraf karelerinden, odalardan ve banyolardan ibaret kaldı.

Günümüz insanı kendisi için özelleştirilmeyen hizmetlerden yararlanmak istemiyor. Aradığımız şeyi hemen bulmak istiyoruz. Teknolojiye teslimiyetimizle beraber, birebir iletişimlerden çekinmeye başladığımız için, bir danışmanla konuşmak yerine onlarca web sitesinde arama yaparak, arama sonuçlarını en ince detaylarına kadar filtreleyerek istediğimize ulaşıyoruz.

Müşteri ile İlk Etkileşim!

Öncelikle sıkıcı verilerle doldurulmuş bir web siteniz varsa, bir an önce o siteden kurtulun! Statik bir yapı yerine sürekli güncellenen dinamik bir yapı tercih edin. Sitenizin yanıt hızı konusunda iyileştirmeler yapın. Unutmayın, çağımızın insanı yüzyüze görüşmeden önce sizi Google’a soruyor! Web siteniz kimliğinizdir. İlk intibayı web sitenizle bırakırsınız.

İnsanlarla İyi İlişkiler Kurun!

Müşterilerinizle bağlantınızı koparmayın! Onları unutursanız, bir sonraki işi başka bir danışmana verebilirler. Gayrimenkul endüstrisinin beton üzerine değil insan ilişkileri üzerine kurulu olduğunu unutmayın. Müşterilerinize iyi bir deneyim, keyifli bir sohbet sunun.

Yaptığınız İşin “Ek Gelir” Olmayacak Kadar Hassas Olduğunu Fark Edin!

Gayrimenkul sektörü küçümsenemeyecek kadar devingen bir sektördür. Kimse “asıl işinizden” çıkıp toplantıya gitmenizi beklemez. Yarı zamanlı çaba, yarım sonuçlara neden olur. Üstelik meslek grupları arasında part-time emlakçılık tanımı yoktur!

Kendinize hedefler belirleyin. Müşteri deneyimi konusunda stratejiler geliştirin, araştırma yapın. Başarının yalnızca ama yalnızca sizin elinizde olduğunu hatırlayın. Yazımıza başlarken, bir günde milyoner, yarım saatte fakir olabileceğini belirtmiştik. Ne yazık ki günümüzde risk almadan kazanmanız mümkün değil. Korkmayın, attığınız her adımın büyük bir başarı olduğunun farkına varın. Kutlamaktan çekinmeyin. Müşterinize harika bir akşam yemeği ısmarlamak sizi krize sokmaz. Üstelik bugün eğlenmezseniz, yarın daha çok yorulmanız gerekecek!

DİĞER HABER
18 Eylül 2019