"Emlak dünyasını sıkıcı buluyorsanız, okuduğunuz yazıda altını çizdiğiniz cümleler yoksa yanlış bir yerde okuyorsunuz demektir." Emlak Broker
Yatırımcılar ve Danışmanlar Artan Kiralardan En İyi Şekilde Nasıl Yararlanabilir?

Kiralama piyasasının pandemi dönemi gecikmesi sona erdi. Ekonomi yeniden toparlandıkça ve öğrenciler okul yolunu tutarken, işçiler şehirlere akın ederken kira oranları hızla yükseliyor. Bu arada, emlak yatırımcıları ve danışmanlar, bu piyasa değişimine nasıl cevap vereceklerini merak ediyor.Artan kira genellikle yatırımcılar ve danışmanlar için iyi haber anlamına gelir ve bu yılki artışlar yadsınamaz.

Uzmanların açıklamalarına göre, büyük şehirlerde kentin işlek olduğu yerlerde kira artış oranı geçen yıldan bu yana neredeyse iki katından fazla arttı.

Bir yatırımcı veya danışman olarak bu pazardan en iyi şekilde yararlanmak, akıllı adımlar atmakla ilgilidir. Doğru hamlelerle gelirinizi nasıl artıracağınızı öğrenmek için okumaya devam edin.

“Piyasadaki dalgalanmalara düşmanınızmış gibi değil dostunuzmuş gibi bakın, akılsızlık yapmak yerine ondan kâr edin.”

 "Omaha Kâhini" Warren Buffett 

Gözünü kira zammı bürümüş ev sahipleri :)

Yatırımcılar: Pazar Araştırması Yapın

Yatırımcıların şu anda gayrimenkule yatırım yapma fırsatına atlamaları şaşırtıcı değil. Halihazırda kiralık mülk sahibi olanlar bile şu anda daha fazla konut satın alıyor. Mevcut kiracılarla kirayı artırmanın çok daha zor olduğunu biliyorlar (bu nedenle birçok ev sahibi kiracı değişikliğine kadar beklemek durumunda). Yeni mülkler satın alan yatırımcılar, günümüz piyasasına uygun kira oranlarında yeni kiracılar buluyor.

Yine de bu kiralık ev trendine atlamadan önce, kapsamlı bir pazar araştırması yaptığınızdan emin olun. Sadece kiraların ulusal olarak artması, her bölgede ve şehirde aynı oranda – ya da hiç – yükseldiği anlamına gelmediğini bilmeniz gerekir.

Merkeze uzak olan yerlerdeki kira artışı düşüşteyken kitlelerin yoğun olarak bulunduğu bölgelerin nasıl geliştiğine dikkat edin. Yanlış bölgeye yatırım yapmak size on binlerce dolara mal olabilir, bu nedenle en iyi fırsatları bulmanıza ve kâr marjınızı artırmanıza yardımcı olabilecek güvenilir bir veri kaynağına erişiminiz olduğundan emin olun.

Emlakçı: Ya şundadır ya bunda :)

Danışmanlar: Kiracıları ve Yatırımcıları Hedefleyin

Ev fiyatları yükselmeye devam ettikçe, daha fazla ev sahibi, evi satışa çıkarmak yerine yerine kiralamayı tercih ediyor. Bu nedenle, bir emlakçıysanız, odağınızı ev alıcılarından kiracılara ve yatırımcılara kaydırmayı düşünün.

Birçok genç kiracı, kendi adlarına ev sahipleri ile pazarlık yapacak deneyimli bir danışman arıyor. Geniş bir çevreye sahip olmanız ve birden çok müşteri veri tabanına erişiminiz ile, kiracıların en iyi fırsatları bulmasına yardımcı olmak için mükemmel bir konumdasınız demektir

Yatırımcılar şu anda isteklerini karşılayamayan danışmanlar için de umutsuz. İlk kez yatırım yapmayı düşünen ev alıcıları, hızlı hareket ederek bugünün kiralama oranlarından yararlanmayı umuyor. Ancak şu anda konut fiyatları çok yüksek olduğu için birçoğu mülklerde harika fırsatlar bulmakta zorlanıyor. İşte burada devreye giriyorsunuz. Yatırımcılara, karşılayabilecekleri bir fiyata en iyi yatırım amaçlı gayrimenkulü bulmalarına yardımcı olacak doğru kişi olduğunuzu gösterme zamanı. Fırsat evler bulmak için piyasa dışı evler makalemizi tekrar okuyun ve sizin için uygun olan seçeneği araştırmaya başlayın.

Yazıyor... Yazıyor... Emlakbroker.com başarınız için yazıyor...

Yerel pazarınızdaki alıcıları, satıcıları, kiracıları ve yatırımcıları kazanmak ister misiniz?

Güvenilir bir içerik kaynağına yatırım yapın. Sadece okuyun ve takip edin!

Emlakbroker.com'u takip ederek piyasanın dışında öngörülere sahip bir danışman olmanın farkını hissedin. Emlakbroker.com, doğru müşterileri bulmanıza, mülklerde daha iyi fırsatlar keşfetmenize ve daha fazla satış yapmanıza yardımcı oluyor.

Özenle hazırlanmış pazarlama, müşteri, teknoloji ve kariyer içeriklerimizi okuyun. Her zaman sizin başarınız için çalışan emlakbroker.com'u emlak kariyerinizin merkezine yerleştirin.

DİĞER HABER
28 Eylül 2021